Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 162163164165166 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 10:32
moju mahoniju sam posadila prosle godine i nije nesto posebno napredovala.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:00
mahonija cvate
ona voćka mora biti šljiva ili višnja nije moguće da već višnja cvate kod vas
zbilja je rascvjetano proljeće u punom jeku tamo dolje

a mi ovdje još razgrćemo snijeg
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:14
mene i dalje intrigira ta manjiga. Kako to draga Lantana da nam je ta voćka većini nepoznata, što ti misliš?
Prekrasan je tatitn vrt, tako domaćinski topao i mirisan.
lijepi pozdrav
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 18:25
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

mahonija cvate
ona voćka mora biti šljiva ili višnja nije moguće da već višnja cvate kod vas
zbilja je rascvjetano proljeće u punom jeku tamo dolje

a mi ovdje još razgrćemo snijeg


---LOLLOLLOLLOL-Draga Mari pa stvarno si od smijeha svaka čast ---i dobro si odreagovalaLOLLOLLOLLOLLOL
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 22:50
I ja se došla ugrijati kod tebe i napasti oći na tepihu od ostića, a sada se pridružio i tepih od margaretica smile94. Šečući tvojim vrtom uvijek nešto naučim, uvijek neke biljke za koje nisam nikada prije čula...... i kak veli R.Sara, kako to da nismo čuli za manjigu, kako to da je nema u prodaji? U našim trgovinama kojekakvih egzota koje su i tisuće kilometara prevalile da bi došle do trgovine, a ovako nečega nema...... ili je to priča kao sa domaćim svježim smokvama...... kada hoteli za desert radije nude jabuke iz uvoza......
Tatin vrt baš budi nostalgiju Big%20smile.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 19:30
Sanjala sam noćas da voćke cvatu u mom vrtu....ujutro sam se razočarala pogledom na sve pod snijegom...a gledajući danas tvoje rascvjetane slike razmišljam - valjda sam sanjala tvoj vrt!! smile89
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 20:53
Duda i Gio izgleda onda da mahonia jako sporo raste kad svi imamo takvo iskustvo.Wink

Mari, evo meni brzo ljeto LOL, ono nije ni šljiva ni višnja nego neki križanac.

Sara i Kat.rea to je vjerojatno zato što raste na Mediteranu, a kao i mnoge korisne i lijepe voćke polako nestaju: rogač (čak je i dekorativan u vrtu), pa mendule, smokve, višnje... Kod mene manjiga ima oko hotela, to je ostalo negdje iz 70-tih godina kad su još bile u modi u parkovima, zimzelena je i jako dekorativna. Tatin vrt je moj prvi vrt i još uvijek od tamo presađujem kod sebe, jer se tamo jako namnožilo posebno lukovice frezije, narcisi, irisi, amarilisi, zumbuli...

Niho je li se otopio već taj snijeg ili dolazi ovamo malo pomagati LOL

SilveK, kod mene su već ocvale bajame, a ostalo voće upravo kreće sa cvatnjom.


Jučer i danas je bio pravi proljetni dan i ja sam se naradila, najgori poslovi u mom vrtu su obavljeni obrezana bugenvilia, ruže i juke, sve bodljikavo ruke me bole samo tako, ali sam zadovoljna, sada ostaju samo sitni poslovi. Ovako je to izgledalo ova dva dana, puno sunca i cvijeća..., pa ima puno slika...

Margareta  i bijeli ostić






Padina s ostićima


i pogled na sređeni dio padine, masline su se raširile, juka se sva nakrivila, a ond se uspravila




Druga juka, viša je od mene, rado bi je nju izvadila, ali trebalo bi prekopati metar u dubinu


Bugenvila ošišana, ovo malo zelenih grana je za reznice dok ne niknu noveWink


... a ovo su njene povaljenice, ako uspiju to je najlakši i najbolji način da dobijemo novu bugenviliu


Kalistemon se sprema cvasti


kamenica je bila puna kišnice pa je poslužila za namakanje reznica


... i za kraj nekoliko makro cvjetova
Fresia


Narcis


Bijeli zumbul


Ostić


Djetelina je ogromna, za sada samo jedan cvjetić...










život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:34
Naradila si se, a i vidi se. Sve ti je sređeno i uredno.
Ma meni je najbolje kako ti stalno ponavljaš kako nema tako puno posla, a kad pogledam koliki je to teren ....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:38
...od prvog susreta sam zaljubljena u sliku tvoje dvoglave vaze sa frezijama...sve koje znam da nekud putuju moraju pogledat dobro vazu i probati je kupiti...tugu tugujem već dugo i onda mi posoliš ranu i ponovno staviš tu fotku... a frezije mirišu li mirišu a moje je dvorište još pod 20 cm snijega! Sjeerna strana, čistili prolaz i stepenice ...bit će snijega do 1. maja! Sa sreća da s stalno skićem po Dalmaciji, Primorju i otocima jer bih inače ove zime umrla od bjeline!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:46
Uvijek mi je odmor za oči i dušu prošetati tvojim vrtom. A bogme ima i posla, no ti to tako lijepo središ da je divota gledati.  Svaka ti čast na svoj toj ljepoti, koju dijeliš s namaClapClapClapClapClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 21:52
smile71kakve lijepe slike
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 22:03
Uživammmmm, svaki put iznova smile184!
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 23:02
nakon ponovne bjeline kod mene...kod tebe sam se uvjerila da nas boje oraspolože Thumbs%20Up mom florijanu samo kapa viri iznad snijega Confused
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2010 u 23:35
ja se jučer prehladila vani na snijegu a kod tebe projeće pri kraju i ljeto na vidiku
kad ćeš na kupanje
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 06:33
kao i uvijek sam se kod tebe nagledala ljepote smile169
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 09:02
Divne slike,kao razglednice.U Sarajevu sunce ali -2.Zima se ove godine ne da otjerati..Zato uživam u ovim ,za mene skoro pa ljetnim prizorima tvog predivnog vrta..Sve je divno,a pogleda na more upotpunjuje dojam.Ja sam dijete ljeta i trebala sam se roditi negdje na moru.hahaha.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 09:10
Lantana, šetanje tvojim vrtom odmah iza jutarnje kavice me napuni energijom za cijeli dan.
I ja sam na moru ali nevjerojatno je koliko mi je bilja propalo ove zime, najviše sagnjilo od velike vlage.Kod tebe ne, valjda zato što je sve na padini i okrenuto jugu.Smile
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 09:56
FD je bas fino rekla,i ja se tako nekako osjecam i zato redovno svracam,al ti to vec znas

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 10:05
Opet sam uživala kod tebe....
 
Daj mi reci da li ovaj behar lijepo miriše?
 
Da mi je stati malo pod ovo drvo i uživati...
 
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2010 u 12:27
Kod tebe nikad nema zime i uvijek je sve prekrasno.
 
Ma da mi je samo malo tih ostića preseliti u svoje dvorište da im se mogu diviti kao sad tvojima.
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 162163164165166 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.