Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161162163164165 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 11:18
 
Da si primjetila vrijeme, kad sam to pisala, sve bi ti bilo jasnije Sleepy Confused Big%20smile
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 13:53
gdje ima tih manjiga
šalji paket pa čuvaj demižon s vinom   
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 19:55
Koliko plodova, što s njima pekmez, kolač, rakija, sokić....
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 21:56
Nana nema veze kad si pisala, možda ti u ranu zoru imaš bolju inspiraciju, ali u tebi ima pjesničkog duha.Wink

Mari hoćeš ti onda manjige ili demižonku LOL

Triša i duda, ma ništa od manjiga, a i nitko ih ne jede Confused.

Danas je nakon ovih orkana sa sjevera i juga bilo sunčano, malo prohladno. Bila sam kod tate u onaj moj prvi vrt dok sam tamo živjela i svašta cvate, uhvatila me nostalgija ...za ona dobra, dobra, stara vremena...

Zimski jasmin, ogroman je ima 4 metra po dužini i dva u vis




Neka voćkica puna je bijelih cvjetova




Narcisi i frezije (koje sam presadila i kod mene u vrt)




Ljubičice


Bijele perunike


Mahonija


... i puno onih starinskih zumbula, koje sam zaboravila slikati, ali sam zato ubrala svega pomalo, stavila u vaze i miriše mi cijela kuća...






život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:01
Ma prekrasno Lantana. baš si me malo podsijetila sa tom nostalgijom na neko moje dijeetinjstvo. Kad smo bili dijeca pa odemo u Sarajevo-tamo moja familija---------uvijek se sijetim bijele ruže koja je imala tako opojan miris da još nisam naišla na takav miris da gdje ga ima koja ruža. A voljela bi je tako imati jer baš zbog mladosti koje sam provela tamo
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:02
lijepooooooo Clap  blago ti se...kod mene neće tako rascvjetano biti bar još 2-3 tjedna...a možda ni tad   
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:24
Niho moja nekad su i ruže više mirisale... ili se nama to samo čini...Embarrassed

Iris, ma vidiš koja intuicija, danas sam šetala po tvom vrtu i tražila onu muškatnu kadulju, ona kod mene raste na divlje, ali još nisam sigurna da li je to ona, ima li onako neki jak miris i kao da su joj dlakavi listovi.
Drago mi je da si malo prošetala do mene... smile186





život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:29
 Smile 
 
ne sjećam se jakog mirisa osim kad ju protrljaš...onda da...i ima dlakave listove
ako je ipak ne uloviš kod sebe javi mi pa ću ja u lov Smile
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:31
Majko mila ljepote!!! Ima tebe za čim nostalgija i hvatati, ali ti si jedan cvjetni raj zamijenila drugim pa je i nostalgiju lakše podnijeti , valjda Wink.
A što je ono na zadnjoj slici što žuto cvate (opet ja znatiželjna neznalica Embarrassed)?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:39
Iris, ako je to ona onda je imam punu onu padinu i raste svukuda, a korjen joj je debel i dugačak. Baš ću usporediti sa tvojom kad procvjeta.

Ivana ono ti je mahonia, jako lijepo miriše, a kad ocvate onda ima male plave bobice. Podnosi dobro zimu i mislim da bi joj kod tebe dobro bilo Wink
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:43
aha korijen je dugačak i teško je izvaditi veću biljku a da korijen ne pukne
jednu nisam uspjela presaditi jesenas na drugo mjesto...korijen je pukao i nekidan vidim da tu raste ponovo...žilava...ne da se
tako da dobro razmisli gdje ju želiš imati jer kasnije nema predomišljanja Big%20smile
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:45
Jel ju imam WinkLOL?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:48
Iris onda je to ona, ma htjela sam biti sigurna jer su me pitali za nju, a nisam htjela poslati nešto sasvim drugo. Hvala ti.

Ivna, imaš Wink
život je more
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:50
Thumbs%20Up!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 22:52

zaboravila sam pitati za mahoniju....prije tri godine sam zakorijenila grančicu....ali jaaaaako sporo raste.....da li je to normalno ili joj možda nešto fali?

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:04
Iris to sam se i ja pitala, ovu kod tate sam posadila prije 7 godina, a nije se baš nešto puno makla nekih 20 cm. Ja mislim da njoj bolje odgovara kontinentalna klima i vlažnije tlo, vidjela sam kod mislim Shashe veliki grm, ali meni je lijepa i ovako mala LOL.
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:06
lijepa je i mala...samo kako sam vidila slike velikih zapitala sam se....moja ni za sto godina neće bit tolika ako bude rasla ovim tempom Big%20smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:23
LOL ma dobro si rekla, ali vjerojatno kasnije ipak brže rastu... meni se ona sviđa jer joj zimi pocrveni lišće i taman pred Božič je lijepa za raditi aranžmane. Tu je često mješaju s božikovinom, a ja sam dobila od Horti i božikovinu i mislim da se primila, pa da imam obje, volim grmove oni lijepi su cijelu godinu. 
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 23:27
super za božikovinu i ona je predivna
i meni se sviđaju takvi grmovi ali nemam ih još dovoljno...ali već ću i to riješiti....samo trebam ponijeti škare u torbi Big%20smile 
 
a sad brišem...neću više začatavati LOL
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2010 u 09:32
e samo da vam dodam svoje iskustvo sa mahonijom..mislim da je ona ipak za kontinentalni dio,mojoj mami je krasno napredovala i bila ubrzo lipi grm u kojem smo svi guštali jer je zimzelen,ima žute cveteke  a onda i bobice jest da malkice sporije raste i to više u širinu nego u visinu ali je krasna ima takva i šarenolisna,ja sam posadila tu kod sebe al nikako da mrdne na kraju je slavno poginula pod radničkom cipelom strgana i zaljepljena cementom za reanimaciju je bilo kasno odpartila je u kantu za škovacu. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 161162163164165 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.