Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 160161162163164 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 10:16
I ja sam uživala, a sada idem tražiti freziju...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 13:18
Eto samo sam uletila da te pozdravim a da komentarišem nećžu jer sam sve više isprićala ---pusa draga mojaaaaa
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 21:18
Sara vidiš kod nas nema shoping centara, ali po biljčice uvijek možeš u prirodu.LOL

Triša samo ti reznice felicie ostavi u zemlji, ona zna jako iznenaditi, kao i lantana. Wink

Nana, prvo sam se nasmijala kad sam pročitala tvoje upute za sijanje kukurijeka, a nemam ni konobu LOL i hvala ti velika na objašnjenju, ali čvrsto obečavam da neću sijati kukurijek, samo ću ova tri koja imam pokušati sačuvati ovo ljeto. Posadila sam ih tamo gdje je sunce pola dana pa bi mogli i opstati Embarrassed.

Gio Wink

Kontesa samo posij feliciu, prekrasan cvijet.

Lora viburnum je spas za aranžmane, kad nema drugo zelenila.

Hoya ovo mi je treći put da sadim planiku, majigu, neznam zašto se ove autohtone biljke toliko bune kad ih presađujemo, ovaj put ide prvo u pitar, a onda u zemlju.

Lana prekrasno je drvo i bit ću uprona dok ne uspije, ja volim jesti njene plodove, a i dekorativna je.

Proljeće i Niho hvala i vama i evo  te slike frezija, slikana točno prije dvije godine, na današnji datum, pa vidite kakvo je bilo vrijeme tada, a ne danas ovo orkansko jugo i kiša.


život je more
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:07
Nisam bila par dana u gostima i imam što čitati Wink.Ali ovaj puta bih se osvrnula na poklon gospon Lantana:on je genijalac smile211, svaka čast, dobro sam se nasmijala LOL
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:23
kad se hoću udaljit od ovog ružnog vremena samo skočim do tebe Big%20smile i mam mi je lipše za preživit ovu zimu...nemogu vjerovat da si našla male manjige..super.. uvijek sam si htijela biljčicu al uvik sam doplovila  na južne  otoke usred ljeta pa ni bilo smisla tražit po prirodi..jel misliš da bi htjela kod mene rast?...žalosna sam jer felicije sam skroz porezala al barem možemo uživati u tvom cveteku..kako je kod tebe vrijeme tu pada kiša-snjeg i bura jaka al ne orkanska.. inače TM ima dobru foru moj je meni donia kapulicu za posadit(samo di Confused?)reka je da je to isto biljka LOL ..eto ti na muške  i kako da mu se protivim kad ima prav
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:34
Jesi vidjela Ivna, on je spojio ugodno s korisnim, ali inače voli cvijeće i često  nešto kupi kad ima za kupiti, ali ovaj put je htio reči da je izbor kod mene veći nego u Konzumu LOL

Duda ako imaš gdje posaditi manjigu nije problem,  mogu ti poslati, i kod tebe bi trebala rasti kao i kod mene. Feliciu samo pusti i ona će krenuti i bit će gušća i ljepša.
Ja se uvijek nasmijem kad čitam tvoje posteve, to mi je tako simpatično kako ti izmješaš kajkavski i čakavski dijalekt LOL
Big%20smile i mam mi je lipše za preživit ovu zimu... Thumbs%20Up
život je more
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 22:49
praktičan poklon od TM
aranžman od grančica je za 5
želim ti da uspije planika i donese plodove
čitala sam nešto o toj biljci ali ne poznam je zapravo
u našem kraju uspijevaju mušmule to je kasno jesensko voće
koje obožavam ali teško je doći do njega
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 07:01
Ova slika frezija je pravi odmor za oči i dušu....Big%20smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 07:52
Vau, obožavam frezije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 08:16
Baš me zanima da li će ti kukurijek opstati, ja sam zaključila da nije za naše krajeve i odustala.
Planiku (mi kažemo maginja) se smije jesti samo u malim količinama (inače daje osjećaj opijenosti i poslije ti bude slabo, jednom smo se kao djeca cijelo društvo napili)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 09:25
Znala sam koja je to slika frezije kod tebe, jer je prekrasna. Mislim čak da sam je stavila na onaj jedan rad. Išla sam malo na net vidjeti kakve uvjete treba i da li je teška za održavanje.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 12:48
ova slika sa frezijama je predivna..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 13:59
E sad sam ostala bez rijećismile211
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 21:01
Sjećam se ove tvoje prekrasne sličice!
Hvala što si ju opet stavila i podsjetila na ta dobra stara vremena!Wink
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 22:04
ova slika je nezaboravna Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 22:57
I meni je ona slika s frezijama jedna od najljepših koje sam slikala. I kako kaže Bergenija za dobra stara vremena... bila su barem malo bolja, ako ne ništa sijalo je sunce... Svima smile79

Otok i ja mislim da će kukurijek kod nas teško opstati, mislila sam čak da ga presadim ispod masline u hladovinu.
Od manjige se stvarno možeš napiti, ako previše pojedeš, ali meni su drage, onako par komada, a možda se nebi bilo loše ni napiti... LOL

Ovako izgleda manjiga puna plodova

život je more
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 05:42
Baš mi je drago, što sam te potakla, da ponoviš fotku s frezijama, za "neke nove klinke i klince", koji nemaju vremena krenuti od početka. Nemoj sad čekati sljedećih 160 stranica.
Kako kaže @baka, odmor za oči i dušu jer sadrži apsolutni mir. Prekrasan sklad motiva i oblika, suprotstavljena jednostavnost ravnih linija zida, zaobljenosti ove prekrasne posude i nježne razbarušenosti cvijetova, elegancija u nijansama dviju boja sa jedva naznačenom žutom i zelenom, glazba potpune tišine.
 
Kukurijek stavi negdje, gdje će imati siguran hlad za najjačeg sunca i vlažnu zemlju. Nastoj ga preseliti sa što više zemlje.
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 10:14
da ova slika sa frezijama traži da ju staviš ponovno tu i tam onak da nam zamirišiš život Big%20smile...moje iskustvo s kukurijekom:stavila sam ga u dobar gusti hlad i dosta vlage no međutim on je polako nestajao i za dve godine više niti trc od njega...ove manjige izgledaju slasno nikad ih nisam probala,lantana možeš li opisati kakvog su okusa.. 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 10:44
Nana draga, pa ti si pravi pjesnik, kako si samo dočarala riječima ovu sliku Clap
Hvala na savjetu za kukurijek.

Duda ma neznam kako bi ti opisala okus manjige, nešto slično kajsiji, ali opet drugačije. LOL
život je more
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 10:56
zvuči fino
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 160161162163164 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.