Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 159160161162163 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 13:30
buni se koliko hoces al jesi cvjetna kraljica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 14:06
Moja duševna hrana je prošetati tvojim raskošnim, rascvijetalim vrtom smile71
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 20:59
I moja, i moja....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2010 u 21:02
Predivno cvijećeClap
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 11:52
Švrljam malo kod tebe....danas mi je dan šetnje po vrtovima
smile78
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 19:25
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

To je više nego kraljevstvo, pa moja Lantana ti si zaista "cvjetna kraljica"

 Mislim da bi ti ova dijamantna kruna savršeno pristajala.
 
U potpunosti se slažem! Nema te boje koje nema u tvojem vrtu! Bravo!
lijepi pozdrav
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 15:33
Hvala drage moje na posjeti, (može bez krune, nisam ja tip za krune Confused).
Nitko mi nije odgovorio što mi ono raste na kukurijeku.

MM mi je za Dan žena kupio neku dekicu i napisao:
Ovo je da se ugriješ, a cvijeće bi ti mogla prodavati u Konzumu Ouch

U nedostatku rezanog cvijeća ja sam išla u prirodu ubrala i napravila mali aranžman od vibrunum tinusa



i još ova dva upeca iz prirode...
Planika, manjiga, izraste u krasno drvo i interesantna je što ima plodove i cvjeta istovremeno


I ovaj neki srebrni borić ima jako bodjikave iglice. zna li netko koja je ovo vrsta


Neumorna kalanchoe


...i jedan nježni cvjetić felicie



život je more
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 17:31
To na kukurjeku je mahuna/tobolac u kojem sazrijevaju sjemenke. Ovaj tvoj cvijetić ima samo jednu, ako dobro vidim. Najčešće ih bude 3-4. Ako želiš uloviti sjemenke, trebala bi nešto omotati, jer kad se osuši, mahunica pukne i sjemenke se razlete.
 
Već dugo ti namjeravam nešto više napisati, ali uvijek kad odlučim započeti, tvoj vrt me odvuče i radje potrošim vrijeme u ponovnom razgledanju Embarrassed. Na spomen frezija, čiji miris je meni najdraži cvjetni, neizbježna asocijacija mi je tvoja prekrasna fotografija s prve stranice. I tamo se najčešće vraćam. Iskreno priznajem, kad sam je prvi put vidjela, pomislila sam da si je "skinula" s nekog Home&design časopisa. Heart
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 18:32
Divotaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!smile71
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 18:59
Da,Nana je u pravu,a ako želiš novu biljkicu od sjemenke kukurijeka,posij je odmah čim sazrije,niknut će idućeg proljeća,treba hladnoću za klijanje.
Borić je jako zanimljiv,nisam još vidla takav.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 19:33
Krasne biljkice..borić je baš interesantan a felicija je prekrasna..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:06
Nana hvala na odgovoru za kukurijek, ma to sam i pretpostavila, ali nisam nikad vidjela jer ga imam prvi put. Što se tiće frezija slažem se s tobom, najljepši miris od svega cvijeća, a posebno su mi drage ove bijele, a ona slika plavo more i bijele frzije to je uvijek dobra kombinacija Wink

Rain probat ću ih rasijati, samo ako kažeš da im treba hladnoća, onda i neznam baš da li će biti uspjeha. Bor inaće ima zimi neke crvene kuglice i jako je dekorativan. Slikat ću jednom velikog, možda se onda lakše raspozna.

Lika i Stefkaja smile79
život je more
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:12
nema se tu što više govoriti, sve je već odavno izrečeno. Moj naklom, milostiva za ove biljkice iz prirode, genijalne su!
lijepi pozdrav
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 21:21
Eto cvjeta felicija, ma imat ću je opet, jer izgleda da se ni tvoja koja je došla nedavno neće uhvatiti, ova luda zima sve je poremetila. No srećom brzo će to proći, a felicija ponovo doći.
Aranžmanić od viburnuma i ja imam na stolu, kad nema nečeg drugog, baš ti je sladak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 22:05

Uh, to će biti prava avantura - sijanje kukurijeka u tvojim uvjetim, ali te u potpunosti kužim. Trebat ćeš osmisliti hladno klijalište. Ako imaš neku konobu, to bi bilo pravo mjesto. Osim u hladu, supstrat treba biti stalno vlažan, pa kad budeš točila bevandu, lakše ćeš se prisjetiti da i sjemenke malo napojiš. Wink Sigurno im treba i stratifikacija. I da se ne zabrineš, klijanje će trajati nekoliko mjeseci. Nakon sijanja za početak ih drži par tjedana na normalnoj temperaturi, a nakon toga barem 6 tjedana u frižideru. Pljuc, pljuc da ne ureknem!

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 22:20
kalanchoa luda skroz
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 22:42
mene ova felicija uvijek oduševi,a tako jednostavna biljka i tako jednostavno propadne, ali zato imam ono sjeme koje si poslala i probat ću posijati Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 22:49
Uvijek mi je posebno zadovoljstvo prošetati tvojim vrtom, uvijek nešto prelijepo, novo. Borić kao što su i ostali rekli je stvarno poseban.
Aranžman od viburnuma je presladakClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 06:07
Ajme, posadila si planiku. Godinama sam je pokušavala uzgojti iz reznice, iz mladica ... Na kraju je prošle zime MKM kupila veliku. Meni od naših primorskih zimzeleni nema ljepše biljke.
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 07:52
Prošetala i kao uvijek uživala.smile79
Btw "naši stari" su od ploda planike ili kako je kod mene na Braču zovu "manjiga" pravili pekmez. Nisam probala ali kažu da je fin. Osim toga i plod je vrlo dekorativan između tog lijepog zelenog kožastog lišća.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 159160161162163 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,563 sekundi.