Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rijeka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rijeka

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 58>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 12:05
Baš ti hvala Baka na sličicama, otkada već nisam nikuda mrdnula, ni u Rijeci nisam bila već odavno, a volim riječke zelene površine, budu baš lijepo uređeni ti parkići i cvjetnjaci. kao student (davno, davno) stanovala sam na Potoku, pa blizu Guvernerove palače, pa na Trsatu., pa na zadnjem katu onih visokih nebodera - sjećam se dobro kako se je ljuljalo kad je puhala jaka bura.
A o kosom tornju su baš neki dan pričali na televiziji - navodno je bila neka greška u proračunu kad su ga gradili, kad su stavili krov toranj se je počeo kriviti 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 12:13
E pa baš mi je drago da si stavila ove slike i napisala kako se točno izgovara Bulevard, jer ja sam uvijek to znala da se tako izgovara, da ne rečem da su me mnogi uvjeravali kako je to glupo, a 10 godina radila sam ba tamo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2009 u 13:07
Evo mala nadopuna koju sam zguglala!
 
Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije u narodu
stoljećima zvana Vela crikva i
Duomo sakralno je središte za kojeg danas
s velikom vjerojatnošću možemo pretpostavljati
 utemeljenost na ranokršćanskom kultnom mjestu.
Prvobitno središte kulta razvilo se na području rimskih javnih (vojničkih?) kupelji čiji su ostaci tek dijelom istraženi uokolo crkve. Reprezentativne termalne prostorije bile su opremljene mozaičkim
 podovima i danas sačuvanim pod asfaltom
trga Pul Vele crikve. Nad ruševinama termi u srednjem je vijeku podignut i zvonik u čijoj su bazi dobro vidljivi sekundarno
iskorišteni kameni blokovi preuzeti s neke antičke
 građevine. Na slobodnostojećem zvoniku prevladavaju odlike gotičkog stila. Kako je nagnut za četrdesetak centimetara u
posljednje ga vrijeme nazivaju Kosim tornjem.

 

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:11

Malo novih slika iz centra. Nešto je već objavljeno ali iz drugih uglova, nešto nije.

Nešto novo. Kip Sv. Mihovila ispred MUP-a. Slika je tamna, slikano preko ceste, jer me bilo strah!WinkNe znam smije li se snimati policijska uprava!Confused

 
To je inače u duugoj ulici sa najzagađenijim zrakom u Rijeci. Zove se popularno Via Roma iako joj to nije naziv već 60 godina. Ovaj dio je Žrtava fašizma.
U silnom kamenu i asfaltu, malo zanimljivog zelenila. Palmoljupci, nije li krasan ovaj "buket"?
 
 
Isto iz daljeg.Iza tih palmi je dječji vrtić i Dispanzer desno, a lijevo - ha zatvor,pa dalje iza njega sud.
 
 
Katedrala  Sv.Vida sa stražnje strane iz ul. Ž.fašizma
 
Pa  s prednje (s njom je Triša i započela temu)
 
Centar Rijeke je tzv. Stari Grad. Koji je uglavnom bio pun ruševnih kuća... i onda je počela gradnja novih. Evo nekoliko vizura iz raznih pravaca
 
 
 
 
Slijedeće četiri slike su na Koblerovom trgu. Umjesto starih ruševina, nove zgrade zatvaraju trg u čijem je središtu neobična fontana.Mlinski kamenovi koji su mljeli smjesu za papir u "pokojnoj" Tvornici papira. Dar Gradu za 150 godina Tvornice. "ugasila se" nakon 176 godina marljivom brigom njenih upravljačaAngry
 
 
Malo Korza. Pošta i robna kuća RI
 
 
 
 
Naravski Korzo s pogledom na toranj Pod urom. Bez njega nema Rijeke.
 
 
Opet po skrivećki, snimljena dva svirača ispred Pošte
 
Svira jedan i kod Kazališta i u prolazu pod tornjem Pod Urom.
 
E ovaj zadnji nije pravio problem za slikanjeBig%20smile. Vezan za ulaz u prvi paviljon na tržnici, strpljivo je čekao gazdu!
 
 
 
 
  
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:25
Bako super reportaža naše  Rijeke, baš smo neki dan komentirali kako su "podigli" (osvježili) Korzo ovi cvjetni kandelabri Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:48
I ja rado prošvrljam slikama, jer u grad idem vrlo rijetko, baš kad moram, inače se radje držim periferije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2009 u 22:07
Naša rijeka Rječina ima osim na samom izvoru još zgodnih mjesta za šetnju, pa evo kraj Grohova, gdje autom možete doći skoro pa u samo korito
 
 
Izgleda da se nešto ipak kreće, uređuje se okoliš
 
 
U donjem toku ima nešto vode, ali i komaraca, šteta što ne puste barem da malo teče
 
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2009 u 10:09
Eto ja sve vidjela pa ne moram sad dolaziti bilo mi je baš lijepo prošetati po vašem gradu---predivan je
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 17:44
RIJEKA u burnoj noći noći
 
 
 
 
 
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 18:31
Kako si dobro uslikala munje!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 20:45
ne smijem se hvaliti tuđim perjem, to je uslikao moj prijatelj, ali su slike toliko lijepe da sam ih morala podijeliti sa vama......Tongue

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2009 u 20:54
Lori potpiši prijatelja, sigurno se neće ljutiti, a slike su predobre
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2009 u 00:30
Slike su prekrasneClap. Ali više ne izlazim iz rupe kad grmi , prestravila sam se. Trebate me vidjeti kad sklanjam cvijeće, trk van i brzina svjetlosti u kuću i tako do posljednje biljke.LOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 12:54
Može baka, slažem se a prijatelj se zove RICCARDO, ali ne želi publicitet jer je on samo amater........Big%20smile

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 21:58
Je l' problem spojiti ovu temu i Lorinu s onim prekrasnim slikama Rijeke u oluji?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 12:37
Samo da se zna da sam bila u Rijeci

gotovo pust Korzo u subotnje popodne



nezaobilazni gradski sat



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 12:53
Trebala si zamoliti nekog prolaznika da te uslika u šlapicama i kratkim rukavima!WinkLOL
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 13:02
Baka, Baka, popodne više nije bilo hladno
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2009 u 14:29
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 23:34
Tek sad sam otkrila da se tu slika Rijeka sve u 16. Bravo Triša,ti si zaista neumorna a i baka se lijepo prošetala gradom Sutra postavljam slike-pogled s Krimeje.
Lora one slike munja nad rijekom su fantastične
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.