Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani cvijet - Hoya
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani cvijet - Hoya

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 25>
Korisnik
Poruka
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 16:15
možda joj ne odgovara misto moja nije cvijetala godinama a kad sam joj prominila misto puno brže raste i cvijeta
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 08:06
imam hoyu već nekoliko godina,rasla je bez problema.Prošle godine je cvjetala i to dva puta.nakon toga su joj listovi polako počeli venuti,više nisu tvrdi kao prije.jučer sam je presadila u malo veći pitar.imate li kakav savjet što bi još mogla napraviti da je spasim?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 09:21
Nina 22 ona ne voli propuh i stalno premještanje , ne zaljevaj je previše .LJe ti 1 tjedno  ,zimi  otprilike  jednom u 14 dan. Vole lag prskanje  ali ne po cvijetu ,ako ga ima. Pogledaj da u zemlji nemaš bijele bubice  one ti sišu sok biljke, bilo bi dobro da staviš šibicu  naopaćke jer fosfor ih ubija , ja stavljam svakoj biljci .Prema tvom opisu moguće da je joj previše toplo i  suho. Prskaj ju i malo zali tek hranjivo.  JA svoju držim u hodniku  gdje je malo hladnije.
sretno

 ps nepresađivaj je   u velike lonce u manjima bolje cvatu i više ti vole glinene lonce, znaći ako ti je taj pitar baš mal  uzmi  malćice veći LOL
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 15:05
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:

Nina 22 ona ne voli propuh i stalno premještanje , ne zaljevaj je previše .LJe ti 1 tjedno  ,zimi  otprilike  jednom u 14 dan. Vole lag prskanje  ali ne po cvijetu ,ako ga ima. Pogledaj da u zemlji nemaš bijele bubice  one ti sišu sok biljke, bilo bi dobro da staviš šibicu  naopaćke jer fosfor ih ubija , ja stavljam svakoj biljci .Prema tvom opisu moguće da je joj previše toplo i  suho. Prskaj ju i malo zali tek hranjivo.  JA svoju držim u hodniku  gdje je malo hladnije.
sretno

 ps nepresađivaj je   u velike lonce u manjima bolje cvatu i više ti vole glinene lonce, znaći ako ti je taj pitar baš mal  uzmi  malćice veći LOL


Ne bi se složila s ovim. Vrsta tegle nije bitna, velićina možda, a toplina pogotovo. A zalijevanje tek kad se zemlja osuši. Najbitnije da se mjesto ne mijenja.
Naša je u toplom i cvate preobilno. Bitno je da ima dovoljno svjetla, sunca znaći istočna, južna strana i redovita prihrana. Prolistaj prije pa ćeš vidjet našu i od T.B.
Neka se sve zeleni
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 00:26
moja je na zapadnoj strani odma uz prozor.Ne zalivam je često i nikad je nisam prihranjivala,osim što svaku drugu godinu minjam zemlju i provjereno bolje raste u glinenom pitaru
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 07:40
mislim da je moju zeznulo zalijevanje.MS se jedno vrijeme igrao mame i zalijevanja, pa je cvijeće bilo dobro natopljeno.imam je 5 god i prije je sve bilo ok.još se drži,pa se nadam da će se oporavit.
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 09:50
image _56_2,jpg image
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 09:59
...dobro nam došla,nešto ti nije uspjelo.Samo polako i strpljivo,tako smo svi krenuli.smile57
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:07
Hvalana dočeku ,htela sam da postavim sliku moje hoye ,ali čist moj promašaj ,izvinite nadam se da ći naučiti,sve vas srdačno pozdravljam
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 10:33
Liza,pogledaj video od administratora o stavljanju slika i vidjet ćeš kako je krasno i jednostavno objasnio.Thumbs%20Up 
Pogledaj forum vrtno cvijeće i na početku je video :kako postaviti slike.Hajde pokušaj! Sretno !!!smile113
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 19:44
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 19:49
Liza ,oprosti ako sam dosadna ali vidim da opet nisi uspjela staviti sliku.Na prvoj stranici ove teme imaš video od administratora kako to uraditi najjednostavnije.Meni nije išlo kao ni tebi danas,svi su mi pomagali i kad sam uspjela konačno sam vidjela  da to i nije "pandorina kutija".Sretno !smile113
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 19:55
Mirjam nisi uopšte dosadna evo uspela sam da postavim sliku moje hoye,hvala ti dok sam ja ukapirala gde je šta i ja vidim da je prosto
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:45
smile141...vidiš da to nije nemoguće,sad još da ta ljepotica procvijeta i sve smo riješili.smile64
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:39
Mirjam puna je pupoljaka ,nadam se da će biti i cveta.
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:47
Kad procvijeta prije ćeš namirisati nego vidjeti da je procvjetala.Sretno !!!smile120
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
liza View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Ožujak 2012
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje liza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 10:59
Hvala Mirjam
Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 22:53
liza baš ti je lijepa hoja,a još kad procvijeta....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 10:38
Liza,tvoja hoja baš  izgleda bujno i zdravo.
Moje dve su ovih dana tek krenule sa cvetanjem, za sada je izbrojano  60 cvetova Big%20smile i biće nam "problem" kada krenu svi  da mirišu.
 
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 14:00
Mimar prekrasne su,još kad se svi cvijetovi otvore...
Moja je još jadna,ali mi se čini da se polako oporavlja,ima nekoliko pupova,još su mali,nadam se da će procvjetati.Za svaki slučaj sam posadila 2 pelcera,jedan već baca novi listić.Tako da imam rezervu ako ova ne preživi.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.