Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 64>
Korisnik
Poruka
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 18:03
anaida koja boja... smile94
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 15:19
I ja se zaljubila u boju!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 17:28
Tko ne bi??? smile93Jel ga puštaš u sjeme?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 23:11
woow Anaida tvji ljiljani već cvatu i još su k tome predivni  smile39

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 11:30
Tea, mogu ga pustiti...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2011 u 20:24
Ma zanima me kolko treba da sjeme sazrije.Ja sam po svom prckala al nisam sigurna da je uspijelo...ne znam kolko mu treba...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 07:32
Ne znam, po prvi put ti ja imam ljiljane ove godine - cure će sigurno znati pa će nam reći.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:46
Tea jel uspjelo sjeme kod ljiljana?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:26
Hvala na pitanju al čekam da sazrije ako je uspijelo...nemrem ocjenit jeli uspijelo ili nesmile68...mogu sutra slikat pa nek neko ko zna veli hoće li bit nešto od toga ili ne...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 00:12
Pa,ako imaju formirano sjeme to se vidi mora stvoriti čahuru,a nadam se da je ima.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:01


Evo ja nemrem procjeniti hoće li bit šta od ovoga ili neće,nek ne zavarava veličina ove čahure ako je to čahura sa sjemenkama,slikana je izbliza pa izgleda veliko.Sad nek mi neko kaže hoće li ovdje bit sjemena ili neće...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 12:10
Sjeme bude u čahurama,koje se formiraju nakon cvjetanja...Ovo bi moglo biti čahura bez sjemena,jer su one puno deblje i punije..Da se ja pitam,nebi crpila  lukovicu ljiljana zbog par sjemenčica.Puno lakše i jednostavnije ide uzgoj iz mladih ,bebača lukovica,nego iz sjemena..
Ovim,čak  se jako iscrpljuje matična lukovica,tako da umjesto razvija se i raste,ona stagnira i sva snaga ide u čahuru za razvoj sjemena..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 12:25
ja se slažem... ljiljani izbacuju pregršt malih beba lukovica i stvarno nema potrebe za razmnožavanjem sjemenom... a sa ostavljanjem razvoja sjemena uvijek se riskira matična lukovica...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 12:44
U redu,onda ću Vas sad poslušati i odsjeći ispod čahure.Sljedeće godine ću onda pustiti jer mi je velika želja da uzgojim ljiljane iz sjemena.Kako ste rekle,dobivanje malih lukovica me manje zanima,skoro pa da me i ne zanima pa ću onda sa sjemenom pričekati iduće godine.Nisam ja planirala svake godine pustiti sjeme da sazrije već samo ove pa iduće pustiti da se lukovica oporavi ali u redu,ove godine ću napraviti kako ste me savjetovale...
A tako sam se nadala da ću sijati smile43
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:15
ako ti je tolika želja, probaj, ali ja ne bih ako ti je to "novi" ljiljan, tj. ne bih dok ne izbaci mlade da budeš sigurna da je opstao...

Stvar je da makar i jedne godine puštanje u sjeme može iscrpiti jako lukovicu, pogotovo ako je ljiljan premlad ili prestar...
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 13:39
Kužim da...jednog malog je izbacio pored sebe.Meni je to stvarno velika želja,nemrem to opisat ni objasnit.Razumijem da se jako crpi i jasno mi je.Zato sam htjela sad sjeme pa ne treba ponovo idućih par godina...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 16:18
Pa ako već imaš toliku želju ti riskiraj!Na kraju krajeva azijati nisu skupi toliko niti nedostupni kao orijentalci il trubasti ljiljani.Tako da uvijek možeš kupiti isti..
Ja sam sijala i od toga ništa nije bilo.Moje iskustvo sa ljiljanima nije početničko,tako da znam dosta o tome,i nisam uspijela...Na netu imaš dosta o ljiljanima,ono što nije rečeno ovdje ,pročitaj,pomoći će ti puno.Vjerujem da ćeš i izgubiti tu želju za sijanje ljiljana...
I,još nešto, ne znači da imaš sjeme  u ovome..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 16:38
Alisa hvala Ti na savjetima...kad sam prvi put kupila ljiljane prije 3 godine jedan ljiljan mi je otisao u sjeme i razvio ljepu punu cahuru.Sad mi je zao sto nisam postupila sa sjemenom kak sam trebala.Kak je sjeme bilo vrlo sitno ali dobro jer je imalo ko male trbuscice u sredini tako sam ga ja pogubila.Bas mi je zao sto ga nisam posijala da ne trebam ucit na vlastitim pogreskama.Sve u svemu,hvala na savjetima...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 17:41
Kad god sam se na temi požalila da mi nešto ne cvjeta... ono procvjetalo.
Zato ću sad po tom "receptu" probati otračati moje ljiljane.Dobila sam ih lani od Korijenke. Posadila, nisu cvjetali i onda mi je Korijenko otkrila... bili su u hladu. Proljetos smo ih preselili na sunce, rasadili, jer su se razmnožili i.... opet štrajkaju!Confused
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 19:56
Bako,da im nisu mlade lukovice?Mozda još nisu ojačale za cvjetanje?
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.