Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:51
Za sve postoji prvi put, ali kad jednom kreneš i kad te mi povrtlarci "zarazimo" savjetima nećeš moći odustati od vrta !
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
freya0506 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje freya0506 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 14:13
Pa evo, molim odmah pomoć, polako se pripremam za proljeće..
zemlja koju sam kupila je potpuno prazna, ali potpuno..nijednog drveta, ničega, posadit ćemo voćnjak i ja bih napravila vrt. Ono što me muči je upravo nedostatak ikakve sjene. Kakva je bila pržiona i suša ove godine, bojim se da ništa u mom vrtu ne bi preživjelo ako nastavi suša i sljedeće. 
Šta mislite, s obzirom da imate puno iskustva u vrtlarenju, da li bi bilo dobro da napravim neku sjenu, recimo da stavim onu bijelu prozračnu foliju iznad vrta, na nekoj konstrukciji, a da bude na malo većoj visini tako da ne izgleda baš kao plastenik? Da li bi to imalo ikakvog smisla? Vidjela sam vrtove susjeda i stvarno je bilo tužno vidjeti kako im propada urod zbog suše i velike vrućine.. 
 
Lijepi pozdrav!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 15:45
vizardica je pisala da je ove godine sijala kopar koji pravi sjenu biljkama i zadrzava tako vlagu.ima jos raznih nacina malciranje biljaka i td.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2012 u 19:17
Freya, ta folija ti ništa ne znači, ja u svom plasteniku stavljam onu zelenu mrežu i tako zasjenim plastenik. Inače da nema toga biljke unutra bi izgorjele od sunca.   Vani su mi biljke sve na suncu i da su u nekoj debeloj sjeni opet ne bi valjalo..Do ove prošle sezone, svake godine je redovito bilo brdo povrća.... ova sezona   i suša sve su opustošile. Mislim da to nema veze što nemaš nigdje sjene, ako je dobra godina imat ćeš svega, ako je suša da ih posadiš u najdeblju sjenu, nećeš imati ništa...Povodim se uvjek za jednom mojom misli, povrće koje ne živi na otvorenom, koje ne osjeti sunca, vjetra i kiše, za mene nije povrće..   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:07
freya,sve što je monstera navela je tako..ako se potrefi suša ovolikih razmijera kao ove godine...hmm..teško da če ikakva sjenica pomoći jer tu štetu ćini i vruči suhi zrak koji doslovno biljke osuši ko bakalarSmileništa efikasnog nema za spriječiti..prepustiti sudbini.Svoje biljke sam obilato zalijevala,napravim kanal sa svake strane uzduž i tu obilno natopim vodom, nikako po biljci jer je to spali.Sijala sam kopar da se male tek iznikle biljčice zaštite od sunca , kopar se doima poput suncobrana, i stvar je funkcionirala, samo treba na vrijeme pobrati kopar da se ne zasije po cijelom vrtu ako to ne želiš.
Sve moje povrče je prepušteno sebi, pružim mu sve od gnojiva, vode koliko ima u cisterni, štitim od bolesti prirodnim pripravcima, a nema me na grunti sve do pola subote i nedjelje, vrt daje plodove za nas 7 i još podijelim nešto prijateljima i susjedima, znaći, naučiti biljku da se sama izbori i nađe uvjete da se razvije, to je moje viđenje kroz 9 godina vrtlarenja, naravno, krastavci, tikvice, buće mahunarke nemogu opstati na ovaj način  jer ih treba redovno zalijevati.Nadam se da sam bar malo pomogla u tvojem budućem vrtlarenjuSmile 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:22
krastavac za ovu sezonu ode na godišnjiTongue
 evo, zaboravila sam vam pokazati moju repu koja je ove godine bila povelika, nije je bilo puno al za kiseliti dosta.
 
 muškatna  tikva isto malo ali dovoljno
 
 
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:30
Wiz kakva je ta muškatna tikva? Ja dobila muškatnu tikvu, butternut i ne mogu reći da je loša, ali ništa posebno...s obzirom koliko ju mnogi hvale....Meni bolja turkinja....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:33
 bilo je nešto i Rotkvica
DVIJE SORTE
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:38
..grašak"telefon" rodan i fini, slatki, bilo ga za 10-ak kila  ..za škrinju mislimBig%20smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:41
Obožavamo ovaj grašak " Telefon". Ja taj i sijem svake godine i još neke sorte.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:57
armenian cucumber/armenski krastavac/trebao je biti duži,
al ovak bucmast imao je ravno 40 dkgSmile
rastao u grožđu, fino zaštičen od vručine.. 
..ovo je neka vrsta paprike...ljuta ki sam pakao, izrasle mi ove 3 i ostavila za sjeme
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 19:59
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Obožavamo ovaj grašak " Telefon". Ja taj i sijem svake godine i još neke sorte.
 
..iiii jaaaaa, mljac, mljcBig%20smile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:03
Telefon grašak.... ide na listu za nagodinu, nisam ga još imala, ali vama vjerujem.
Mene je oduševio grašak "RONDO". Stvarno krupan, rodan i ukusan.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:03
sanjam o ovome
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:05
tacno da krastavcima nema spasa ako se nije zalijevalo dan-noc na onom urnebesu od temperature.moji se dobro brinuli mislim roditelji pa ih bacali koliko je bilo previse,evo ja se sladim ukisaljenih.
viz.tu repu isto imaju moji,kako je kiselis ?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:06
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Telefon grašak.... ide na listu za nagodinu, nisam ga još imala, ali vama vjerujem.
Mene je oduševio grašak "RONDO". Stvarno krupan, rodan i ukusan.
 
..njega nisam sadila, ali sam imala sugar snap, jedva nabavila i sunce ga spržilo...to je jedan od fantazija graška..nadam se da ću ga uspijet opet nabaviti:(
 
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:08
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Telefon grašak.... ide na listu za nagodinu, nisam ga još imala, ali vama vjerujem.
Mene je oduševio grašak "RONDO". Stvarno krupan, rodan i ukusan.


E da i taj Rondo uvjek sijem! I nekad uzmem Čudo Kelvedona, te vrste su kod mene već postale tradicija.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:09
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





[IMG]http://oi47.tinypic.com/10qa1hi.jpg" />sanjam o ovome[IMG]http://members.chello.nl/s.trentelman/groenten8/a13.gif" />

i ja pa da se utjesim odem na slike parim oci
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:09
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

tacno da krastavcima nema spasa ako se nije zalijevalo dan-noc na onom urnebesu od temperature.moji se dobro brinuli mislim roditelji pa ih bacali koliko je bilo previse,evo ja se sladim ukisaljenih.
viz.tu repu isto imaju moji,kako je kiselis ?
 
..klasika..naribam slažem red repe, biber u zrnu, lovor list i ovlaš posolim i tako redom, ostavim dva dana da odstoji pa osijedim sok koji se nakupio i stavim poklopac, jer ako ostane sok onda nastaje vrenje i kipi iz staklenke, ovu godinu sam kiselila u onim največim flašama jer sam kacu uzurpirala turšijomLOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2012 u 20:09
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:





[IMG]http://oi47.tinypic.com/10qa1hi.jpg" />sanjam o ovome[IMG]http://members.chello.nl/s.trentelman/groenten8/a13.gif" />

i ja pa da se utjesim odem na slike parim oci
 
...meni već ispariše, bogami, odoše oći ko na federeLOL
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.