Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 96>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 21:35
Hvala Vam najljepsa!!
Obratit cu paznju na puzeve i miseve...Hvala vam!!! Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 10:34
Moje čuvarkuće dobivene od Renee, drže se super, a neki su počeli bacati mlade sićušne čuvarkuće - za sada su kao zrno riže, a ima ih nekoliko.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2008 u 20:17
Renee,bila si upravu-rijec je o misu!
 
Trisa,prelijepa je tako mala..!!ClapClap
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 21:01
Evo moje male čuvarkuće u prigodnoj čuizmici
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 22:30
A jel bi onda bila čuvarčizma. Čizma čuva glavu pa se netko i za nju mora brinuti.

A što se treba čuvati miševa? Nisam znala da i tu štetu rade.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2008 u 22:37
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

A jel bi onda bila čuvarčizma. Čizma čuva glavu pa se netko i za nju mora brinuti.

A što se treba čuvati miševa? Nisam znala da i tu štetu rade.
 
Moju gricka mis Vera4,i to ne vise samo na jednom mjestu..napravio mi je i stete s pelargonijom,gdje je bio sakrio hranu pa sam to sve ocistila,prevrnuo mi je saksiju s Optunijom,neznam hoce li opstati za sledece godine..ma pravi mali stetocina...sutra idem u kupovinu otrova za miseve..!!Sto je dosta-dosta je!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 12:20
Jel mi može netko reći što se događa mojoj čuvarkući, spustila je listove prema dolje u zemlju?
Tek sam ju nedavno dobila pa se još upoznajem s njenim potrebama.
 
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 12:49
To rade svi sempići koji su na toplom mjestu a nemaju izravnog suncaWink
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 13:00
Evo kako su se izdužili i izdeformirali sempići koji su mi tokom zime ostali unutra na toplom ali bez sunca...


Na ovoj slici vidi se da je jedan podivljao i na vrhu izbacio dvije rozete-dva srca

A ovaj mi je nekako simpa ispao... podsjeća me na neku minijaturnu palmu...




No to se desi ako sempervivum ostane preko zime na toplom i samo na svijetlosti... Njih po zimi treba držati na hladnom vani i prezime bez problema i najvažnije sačuvaju svoj oblik..
ali ove "deformirane" na žalost nisam mogao ostaviti vani jer su mi u vazi sa sanseverijama koje nemogu opstati na niskim temperaturama...
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 20:19
E, hvala na ovako opširnom odgovoru. Kad je temperatura vani počela padati na preko -10, meni je bilo žao moje čuvarkućice pa sam ju unijela u stan, kao bit će joj bolje unutra. Nisam ni pomišljala da će joj to naškoditi. Evo, već sam ju iznijela....
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 20:52
Hmmmm darla bolje nemoj!!!!
Ako u stanu imaš +20 i sada ju staviš vani na nisku temperaturu može ti doživit šok....
radije stavi sempača na prozor di bude sigurno na izravnom suncu nego ovako nespremnog vani....
a za drugu zimu ostavi ga slobodno vaniWink
Na vrh
darla View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Srpanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 23:43
Ma mislim da će biti dobro. Na balkonu mi je sada 10 stupnjeva, a u sobi gdje je cvjetić bio je bilo 17-18 jer sam cijeli dan luftala.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 09:57
Brbe a što ih ne bi jednostavno izvadio iz zajedničke tegle i stavio "solo" u neku drugu pa nju na negrijano mjesto

meni ih baš bude žao kad vidim da se ovako izvuku vapeći za suncem Unhappy



Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 14:12
Sempervivumima na poslednjim slikama po svoj vjerovatnosti nema spasa!
 
Umjesto, da biljki omogučite zimske "spanje" kako o u priodi, dobile ste biljke, koji nisu prestale da rastu, a zbog manjka sunca (toga zimi nema dovoljno ni kada su dani sunčani, a kamoli kada nisu!) biljke imaju manjak klorofila, pa su postalje izduljene i bljede.
 
MOŽDA čete ih spasiti ako ih ODMAH stavite na hladno, VANI (ne na prozor). Rekla sam MOŽDA! 
 
Sempervivum (osim S. atalanticuma!), je, kao sam več pisala, sposoban da preživi najveće zimske mrazove, ali one neće prezimi u sobi. Pa to NIJE SOBNA biljka!
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 15:50
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

Brbe a što ih ne bi jednostavno izvadio iz zajedničke tegle i stavio "solo" u neku drugu pa nju na negrijano mjesto

meni ih baš bude žao kad vidim da se ovako izvuku vapeći za suncem Unhappy





Pa ovih maleckih mi i nije tolko žao natalija...
To su bili pokusni kunići da vidim kako će se ponašati u grijanom prostoru po zimi a na balkonu 10 vazica sa cca 60 sempsaWink
a ono što sam htio postići je mješavina visokih i niskih sukulenata...
u vazi sa sanseverijama koje izrastu pa i do 1,5 m u visinu a na dnu ništa pa sam pokušao sa par sempića da napravim kao ugođaj travice...
nažalost ništa od togaOuch sanseverija nemože preživit vani a sempiću treba prezimljavanjeOuch

Ovi su svi ostali na terasi, oni čupavi i dlakavi su mi se onako kao malo stisnuli...
stoga bez brige eksperimentiram samo sa viškomWink
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 22:07
Moje su ostale sve napolju..nisam ih cak htjela staviti ni u staklenik..jer sjecam se da su kod nas u Bosni ostajale i na -16 stepeni.. ..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 19:49
Prošlo ljeto sam kupila, između ostalih,i ovu čuvarkuću.Kad sam je posadila u vrt,iz sredine je počelo "ovo nešto"rasti.Ok mi je izgledalo pa nisam dirala.E sad je"to nešto" pred cvatnjom(baš mi drago da nisam prčkala ništa)
Pitanje je....šta je"to nešto"???????
 
 
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 23:04
Shasha, meni se čini da ti se eko korov probio kroz čuvarkuće. To je moje mišljenje koje vjerojatno i nije točno. Nadam se da će netko točno odgovoriti jer si i mene zainteresirala.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 23:07
Vera,ja vjerujem da to nije dio čuvarkuće,očito je nešto bilo sa njim kad sam ga kupila jer neki korov od doma nije.Ostavit ću ga jer nije nešto agresivan a i zanima me kako cvate.On uopće nije puno narastao,čuvarkuće su se utrostručile a on je samo malo veći.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 07:17
Dobro jutro. Čini mi se da nije on nego ona, Lewisia, koja još ne mogu reći čekam da procvjeta. Sudeći po lišću mogla bi biti L. serrata.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.