Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ciklame - Cyclamen
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ciklame - Cyclamen

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 37>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:25
Dmirce i Tea sad ćemo vidit kaj bu bilo,one se drže super,pa neću niš kvariti.smile71
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 22:52
Da to je najbolje...dok god njima ništa ne smeta to je ok.Čim primjetiš da im opada lišće bez brige,samo smanji zaljevanje smile99
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 00:01
Tea danas sam i druge dvije presadila i stavila van,tako da mi je samo jedna ostala u kući,jedina razlika između onih prvih van posađenih i ovih danas je što su ove dobile šumsku zemlju koja je prosijana i ima onako malo kao pjeska i baš zemlje uz crni humus,mislim da će im biti dobro .smile147
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 10:11
Sve je dobro,bez brige.Ne bi im smjelo skodit to sto su u novoj zemlji.Sve u svu pokazat ce Ti one ako im nesto ne bude valjalo.Dok god su ljepe i zdrave sve je ok.A i bit ce im bolje vani nego unutra.
Dok su one zadovoljne i Ti si,a trenutno jesu tako da bez brige
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 12:12
Ja sam definitvno pogrješila sa svojom jer joj nisam promjenila zemlju i bila je katastrofična,zato je dobro da si Ti svojom promjenila,bilo to sad ili malo kasnije...jednom i to treba napraviti.
Držim fige za ubuduće Silvestra Thumbs%20Up

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:13
Ja neznam Tea i Silvestra mogle bi mi pomoči oko presađivanja.Moje od kako ih imam nisam nikad ni jednu presadio.Možda grešim,ali one stalno stoje u istoj zemlji i nebune se.Svake godine cvjetaju uz istu njegu koju im pružem svake godine jedino mi je crvena ove godine slabije cvjetala.Neznam dali da ih presadim ili ne???Za sad mislim da im je dobro,a i odmaraju osim ovih nekoliko koje još cvjetaju.Ali,ako se dobro drže presađene drago mi je čuti samo nek tako nastave samo mislim da bi im dobro došlo malo odmara.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 19:57
Drmice vidi se kad je zemlja jako loša.Šteta je što ja nisam uslikala zemlju u kojoj je bila moja da vidite primjer jako loše zemlje i kakva ne bi trebala biti.Nema potrebe za presađivanjem dok god je zemlja dobra odnosno njena struktura.
Zemlja u kojoj je bila ciklama odozgo je bila suha i tvrda s grudicama a odozdo vlažna.Ja mislim da zemlja treba biti jednolična i jednake strukture inače ne valja.A i kad sam zaljevala po malo odozgo,zemlja nije upijala vodu koliko je bila suha i katastrofična tako da je to živi dokaz kako ne treba biti.Ako zemlja kod Tebe dmirce nije takva i ako misliš da je dobra i da je jednolična onda nema potrebe za presađivanjem.
Sad znate kako zemlja ne bi trebala biti i nemojte ponoviti moju grešku i učite na mojima a ne na svojima smile42
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 22:04
Tea imaš ti pravo kod mene je zemlja rahla i propusna i kad se zalie onda je podjednako vlažna pa i mislim da netreba presađivanje sve dok dobro napreduje u staroj zemlji.Uglavnom sad su u stanju mirovanja sve do jeseni kada će ponovno započeti vegetaciju i nadam se i kod tebe kad je budeš nabavila da nečeš više ponavljati iste greške zato mi tu i služimo da si međusobnim savjetima pomažemo.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2011 u 22:17
Da,nadam se da cu prikupit sto vise podataka zan novu ciklamu.Hvala na savjetima dmirce,dat cu sve od sebe...
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2011 u 22:14
Dmirce i Tea,samo pazite da ne zaljevate po ovim vrućinama previše i blizu lukovice,da ne trune.Najbolje zalijati malo dalje od lukovice ako se zaljeva odozgora i nek zemlja bude propusna,lagano vlažna i ne mokra jako i neka u podlošku ne stoji voda,to su moja zapažanja,pa sam ih htjela sa Vama podjeliti.smile162
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2011 u 21:13
Silvestra hvala na savjetu ja moje zaljevam odozgo i to uz rub kaliča,a ov koje miruju malo rijeđe zemlja im je u redu jer još neke cvjetaju kao crvena i roza moram ih slikati,a neke još sad tjeraju nove pipoljke nadam se da će i procvjtati.Stavim slikicu kad ih uslikam.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 19:09
Da,hvala na savjetu Silvestra...upravo zbog tog je moja je uvenula.Kao sto sam vec rekla,zemlja joj je bila katastroficna al sljedeci put cu pazit puno puno vise i sjetit cu se Tvojih i savjeta dmirca....u svakom slucaju najbolje se uci na iskustvima...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:35
Evo kako mi je jedna ciklama izgledala,a to pokazuje da ih netreba previše tetošiti 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 22:44
Malo sam zaboravio do pokidam suho lišče tako da je nisam uredio prije slikanja,ali se svejedno vide ljepi cvjetići,a ona sad odmara.Moram ispuniti i obečanje da objavim sliku onih koje sad cvjetaju.Silvestra jel su možda tvoje procvjetale?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2011 u 23:28
Da,definitivno ih ne treba previše tetošiti.Možda moj amarilis zato neće cvjetati,možda se srami smile96
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 00:09
Ali kad sam je malo dotjerao ostali su ljepi cvjetići.Nadam se da uh i ti u buduče nečeš previše tetošiti
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 07:03
Ali ove Tvoje ciklame su predivne.bez obzira na ove žute listove jako lijepo izgledaju.Samo naprijed s njima Thumbs%20Up
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:24
Evo još ciklama koje mi cvjetaju i odoljevaju ovoj vručini
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:36
Sviđa mi se kakve ljepe listove imaju...djeluju zdravo i mlado ...zbilja su predivne smile55
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:51
Jeste iako im je vruče na prozorskoj su dasci bez zaštite na prozoru.Eto još uvjek cvjetaju neki dan su se toliko objesile jer ih nisam zalio,ali došle su k sebi.Valjda znaju da ih ogovaramo zato prkose.Neznam kad će odmarat pa se bojim da nna zimu neće cvjetati,ali vidjet čemo.A da jedna mi je lukovica propala nakon 5 ili 6 godina neznam koja je boja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.