Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje vrtne biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje vrtne biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 73>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 12:05
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

kako ti dobro uspijevaju ljiljani ,[IMG]smileys/emot148.gif" align="absmiddle" alt="smile94" />moje je nešto pojelo i odustajem od njh.Jedini koji je dobar je baš onaj koji ti tražiš ,bijeli za ulja i njega ću tebi dati kada se vidimo.  Sve ti je ostalo super ,a i astilba je mašala procvala.

Josipa mozda ih pojede krtica,mozes ih saditi u one mrezice,ima kupiti u obiju,kao sitkice male,u to se stave lukovice i posade,tako in krtica ne moze jesti..Znači imaš onaj starinski ljiljan bijeli,supeeeer,dugo ga želim.Kad bude viška lukovica ostavi mi jednu.. ...Na jesen ćemo mijenjati sjemenke i pelcere i reznice..


Triša,hvala ti na posjeti mom vrtu i komplimentima za isti...
Svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 12:11
Ali nemam riječi nebi baš ništa odvajala cvijet je svaki od sebe sam predivan----ali opet ću reći Astiba --legenda u svemu , Ali mene su ispravili za noćurak -kažu da nije taj ko i u tebe -imam ga i ja i komentarisali su -i baš nije noćurak -jeste sličan ali noćurak ima manji cvijet-- sitniji---
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 12:15
Kod tebe Alisa puuuuuno prekrasnog cvijeća, moj favorit su ovog puta ljiljani
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 12:51
Otok,i ja volim ljiljane...Baš su divni,šteta što kratko traju...

Niho,ono jeste nočurak i to ljekoviti,latinski naziv mu je Oenothera biennis..

Još dvije vrste cvijeća zovu noćurak,neko i nocna frajla,a njegov naziv je
MIRABILIS JALAPA,i imam i njega,on ima sitne cvjetice od zutih,sarenih do rozih,i nije visoko kao ovaj pravi nocurak..
http://www.herbateka.eu/nocurak
na gornjem linku imaš sve o nocurku kao sa moje slike..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:06
Dok jedni ljiljani prolaze drugi jos cvjetaju..

bijeli tek cvjetaju.


nocurak,slikan po noci.

ruza nastala iz reznice ove jeseni,cvjeta prvi put..

i ova bijela penjacica je nastala iz reznice.




ova je trebala biti njezno lila,a ona je pink roza.Mirise..

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:08
mini ladolez.





oxalisi







Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:11
clematis

vodenike

neki mix

ostici
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:13
suzana


lupinus




horzenzija




begonija

mak
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:15
fuksije..











Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:38
Baš je sve prekrasno-nemam riječi -ali dobro nam i cvate kako kiše non stop padaju a mini ladolež je prekrasan . Evo i moj je pustio 1 cvijetić i predivan je . Ali da li od njega se isto sijeme mora uzeti ili on se sam osijemenjava
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 11:41
Ova bijela fuksija je baš posebna
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 12:40
Niho,Otok hvala na komplimentima za moje cvjećke..
Niho,sjeme se skuplja od ladoleža jer on je ljetnica.Ja sam tebi poslala sjeme,al koje je boje ne znam.Kad cvjet ocvate napravit če se čahurica u kojoj će biti sjeme,crno ,slično biberu u zrnu...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 13:01
joj, kako je ovi mini ladolez krasan cvitić, prvi put vidim, sviđaju mi se njegove boje, a što mu je listiće grickalo?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 16:53
Ne znam pčelice ni ja,možda oni mali zeleni crvići..Ništa našla nisam a vidim dosta listova pojedeno i na ladoležima i brugmansijama..Poprskala sam malo nekim prahom,pa ću pratiti stanje..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2009 u 17:49
Bijela Fuksija -opija sa svojim cvijetićem -nisam još nigdje ovdje naletila kod mene da je kupim -kao da niko ne uzgaja cvijeće
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:31
pitala sam za to grickanje jer i mojim ostićima isto se to dogodilo, nikakvu napast ne vidim, a pojedeno...
 
i ostići su ti krasni, a i ono malo pored njih...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:45
sve cviječe ti je lijepo, ali posebno fuksije prekrasne

smile64
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2009 u 10:51
krasote kod tebesmile227smile57
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 13:14
Hvala vam na posjeti mojoj baštici..
Pčelice stvarno ne znam šta to gricka moje biljke,ako saznam javim,a ono pored ostića je campanula,zvončić..
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2009 u 14:45
a to je ta campanula, to mi se jako sviđa, a nisam je još u živo vidila pa nisam mogla ocjenit koliko je velik cvit...eee zato volim takve fotke di je više cvića radi usporedbe...
definitivno, na godinu je moram imati
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 73>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.