Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 67>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:50
Prvo sam se par putasmile39. A što drugo većsmile227smile141
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:56
smile227 Koji kamenjar!!!!! A i sve ostalo,same pohvale!
Na vrh
katruža View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 787
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje katruža Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 22:59
Bergenia, predivno! Obožavam kamen, pa mi je posebni užitak "prošetati" tvojim vrtom.   
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2009 u 23:05
Bergenija sve, baš sve je po mom guštu, kamenjar je prekrasan, čak i onaj novi dio, onu begoniju nisam nikad vidjela i stvarno je nešto posebno. Jako mi se svida onaj zid bez fuga. smile120
život je more
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 06:26
U ovo kišno jutro prošetala po neznam koji put tvojim vrtom za lijep početak dana. Sve su biljke krasne, ali kad bih morala izdvojiti neke, onda bi na prvom mjestu bio Acanthus longifolius, volim snažne upečatljive, strukturne ili arhitektonske biljke. Očito im to mjesto odgovara. Već sad su lijepi, ali 'oduzimat će dah' kad procvjetaju. Ja ne bi bila pravi cvjetoljubac kad ne bih uvijek tragala za nečim što još nemam. Tako su se k meni preselila iz Austrije (zahvaljujući jednoj prijateljici) dva akantusa bijele boje, vidjela sam ih samo na slici. Jako sam znatiželjna kakvi su 'na djelu'. poz...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 08:48
Bergenija, imam samo jednu riječ: predivno!Big%20smile
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 16:37
OVaj cvetek , Za koji si pitala, imam i ja - pa me zanima isto tako kako se zove... Čekam znalce. A sve je ostalo PRELIJEPO!!!!!! Kako se čovjek tad ne bi u cvijeće zaljubio..!!?? Heart
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 16:45
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 18:41
Čini mi se da bi na posljednjoj slici mogla biti sadarka (Gypsophila cerastoides), nisam sigurna, usporedit ćemo kad moje procvjetaju. poz...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 19:45
Ma da deset stranica slika staviš,nebi moglo biti previše(osim za one sa slabim srcem)Koja ljepotasmile94
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 19:47
Što drugo reći,nego prekrasno!
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 19:49
smile79 Stvarno nemam riječi
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 20:56
 
Ponavljam:
 
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Bergenija, imam samo jednu riječ: predivno!Big%20smile
 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:36
Hvala cvjetoljupci!
trudim se, trudim al' nikako da zatrudnim... ha, ha, ha..............
Normalno je da mi je jako drago šro vam se sviđa moj vrt i svima velika pusa od mene!
Trenutno puše orkansko jugo kod mene i mislim si ga što li će biti sa cvijećem?!
No, u Božje ruke i kak bu bu.............smile76
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:42
Daj čuvaj to cvijeće, kakva bi to šteta bila da ti jugo nešto uništi, šator mu napravi  - u čemo ćemo mi uživati.
 
Inače trudi se trudi i dalje, pa znaš valjda kako to ide.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2009 u 21:47
wow i ovaj kamenjar ti je stvarno..woow! prekrasan je smile141 samo ti slikaj i počasti nas sličkama čim se jugo smiri 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 12:27
smile120kako je divno ovdje biti i razgledati
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 16:53
Što ima novoga kod mene? Ha, ha.....
Puno toga ali nema vremena staviti slikice!
Kao i kod vas- sve je u cvatu jer su temperature povoljne, za mene možda i malo previše!
kamenjar je sada ovakav;
 
 
Pojedinačno cvjetići izgledaju ovako;
- novo kupljeni - bezimeni ili nešto poput dorotheanthus -
 
- luk vlasac u cvatu;
 
- karanfilići ili garofulići u društvu bube (mirišu svima pa tako i bubama)
 
plava campanula procvjetala, još čekam bijelu da slika bude potpuna;
 
čuvarkući na kamenu društvo radi žuti sedum - delosperma -
 
ovoj manjoj i
 
 
- ovoj većoj -
 
od novijih biljaka cvjeta i erinus alpinus;
 
- ubrzo će cvjetati i jedna baka beina biljčica kojoj ne znam ime (od tolikih sve mi se pomiješalo, pa molim pomoć):
 
 
 
U ovom iz novijeg datuma- prije mjesec dana- glavni adut je kamen jer su biljčice male;
 
u tom kamenjaru imam i mini ružice kojima je tu jako dobro, tako da su ogromne i baš su pred cvatnju - pune su pupova i za sada zdravo izgledaju;
 
 
Irisi su većini ocvali a moji tek sad cvjetaju;
 
- svi su bijeli, na žalost samo je jedan ostao plavi - ostali su valjda pobijelili od pčelica ;
 
tepih od saponarie i cerastiuma je skoro potpun;
 
 
Uskoro će procvjetati i lupinus - jedva čekam jer mi je to prvi put otkad sam nabavila biljčicu (tj. lanjske godine nije cvjetao)
 
Danas sam posebno sretna jer je MM završio  konstrukciju za novi clematis i surfinije;
 
Clematis mi ne izgleda baš najbolje - žute mu listovi, a svidio mi se baš ovaj dupli -
 
Sretna sam i zbog toga jer je novi kaktusić, nabavljen kod Bešlića prije mjesec dana procvjetao;
- mali je a cvijet ogroman;
 
- kao što vidite ni presadila ga nisam pa jadniček stoji u šalici za kavu;
 
Znam da ćete reći da imam dosta cvijeća, ali neki dan ovome nisam mogla odoljeti - LEWISIA - već sam imala dvije ali su mi propale- tko zna koliko će ova trajati;
- žao mi je što ste malo morali nakriviti glavu ali .............događa se i pametnima kažu, a kamo li neće meni!
 
That's all folks for today!
 
 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 16:59
Predivno Bergenija.Puno cvijeća i raskošnih boja! Kamenjar je Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2009 u 18:02
Bergenija, draga moja prošetati tvojim kamenjarima baš je uživancija, predivno je, lupinusi i moji će iz Vozilića cvasti, irisi su još uvijek lijepi, klematis super, ali kaktusić od Bešlića je moj favorit - naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.