Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja cvjetna gredica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja cvjetna gredica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 00:48
Navrati opet Free, dani su sve topliji, još samo da se vjetar smiri.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 09:01
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Krenula sam u čišćenje lišća koje se u jesen nakupilo po gredicama i čuvalo biljke preko zime i otkrila narcise i tulipane koji su niknuli i još su daleko do cvatnje. Zato mi cvatu dva grmića
hamamelis
 


Kod tebe se svaki put iznenadim nečim novim. Ovo nisam još nikad vidjela,prekrasno je. Malo proguglala i shvatila da ima puno ljekovitih svojstava. Može li jedna slika cijelog grma  Embarrassed


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 09:19
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Navrati opet Free, dani su sve topliji, još samo da se vjetar smiri.

dobro kazes dani su sve topliji al vjetar..meni vise unisti ozujska bura nego zima ..svake godine palme mi uspješno prebrode zimu al ozujska bura ih pofuri
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 13:44
svaki cvjetić je dragocjen u ovo doba, hamamamelis je predivansmile71, jasmin ima koji cvjetak.. kod mene još ne pupa ni forzicija, baš je nekak zimaUnhappy
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 18:05
Prekrasno proljeće kod tebe,a kukurjek je zaista prelijep,kod mene ima jako puno divljeg kukurjeka i jagorčevine ali još nisu izvirili,valjda čekaju ovaj snijeg da ode
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 22:56
Ksan, slikat ću cijeli hamamelis pa ćeš se razočarati. Jako je mali, odnosno ima samo jednu granu kraću od metra makar ima 5 godina.
Kamenjar, u zadnje vrijeme i tu u Zagorju ludi vjetar puše kao da smo na moru (a nemamo ga Unhappy ). Rezala sam ruže ovih dana pa gledam lišće kako je smrznulo, ne od zime nego od ledenog vjetra. Trebala bi ga skinuti ali mi je to preveliki posao. Valjda će samo opasti kad krene novo.
Mari, biljčice nam se bude bez obzira na vremenske prilike pa će i forzicija uskoro. Kad ona krene onda je već onaj topliji dio proljeća, to me veseli.
Sarajka, kod tebe je ko u Gorskom Kotaru nekad. Zime sa snijegom doslovce do krova, a jaglaci su cvali u svibnju. Po ljetu smo nakon vrućeg dana, na večer morali obuči veste. Nezaboravna su mi ta ljeta.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 00:27
Lijepo je proljeće, raduje me svaki pup na grančici, a da ne govorim o bojama koje proljeće daruje. Sad kad sunca još uvijek nema toliko puno zamjenjuje ga  žuta boja u vrtu pa cijeli vrt izgleda osunčan, čak i kad je oblačan.  
Sutra je novi dan.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:30
Ksan, evo konačno sam uslikala cijeli hamamelis. Ko što rekoh, mali je, meni malo iznad koljena i sporo raste, ali lijepo cvate svake godine, a nakon cvatnje dobije lišće slično lješnjakovom.
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:34
Procvale su ljubičice. Mirišu nadaleko.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 23:36
A i jasmin ima sve više cvjetića
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 06:45
Proljeće budi naše rožice i cveteke!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 07:50
Proljeće stiglo i kod Anabistrice... obožavam hamamelise. Imam takav nekih 5 godina pa jedva je nekih 60-tak cm, ima lijepo stabalce, ali stvarno raste polagano. Narančastog H. i. "Jelena" mi satro radnik prošle godine vukući neke bršljane, nema nade da potjera iz korijena, to su cijepljeni na podloge, da je potjerao bio bi opet žuti, a ne narančasti. Još mi je jedna želja neispunjena, h. s vinskocrvenim cvjetovima, ali po cijenama kakve su kod nas teško da će mi se ispuniti. Jel ovaj tvoj miriši?
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 09:09
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Još mi je jedna želja neispunjena, h. s vinskocrvenim cvjetovima, ali po cijenama kakve su kod nas teško da će mi se ispuniti. Jel ovaj tvoj miriši?


alternativa crvenom hamamelisu mogu biti loropetalumi, iz iste su porodice i imaju gotovo pa isti cvijet i crvene je boje. Ja imam dva u vrtu, jedan ima tamnocrvene listove) ali ih je ove godine bura sredila tako da neznam ni dali su zivi :/
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 09:20
jako jako lijepo.... , ona juka u snijegu me nasmijala - kao "ježić", biljke su ko iz snova, a slike su ti savršenstvo originala
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 15:44
Prelijepo!!!
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 17:33
Kod mene se vjetar malo smirio, čak je uspjelo  pasti i par kapi kiše!!
Pa sam izmeđi dvije kapi kiše skočila malo na tvoj zagorski breg!!!  Tek toliko da ti pozdravčić ostavim!!!smile219   I sada idem ofarbati vodenim bojicama svoj kukurjek!!!  Tvoj je prekrasan!!!smile94
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 19:43
Hvala svima na posjeti, dođite mi opet.
Baka Bea, moj je hamamelis isto star i nije niš veći. Ima jako fini miris. A "Jelenu" sam vidla samo u časopisima. Prekrasan je tak crveni. Razmislit ću o alternativi koju Dado predlaže.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 19:46
Opet sam slikala ljubičice kad su mi tako lijepe. Rasprostrle su se po travi i šire svoj miomiris.
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 19:49
Drenak cvate
 
i likovac obični - daphne mezereum
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 19:49
Ti imaš tepih od ljubičica,sigurno mirišu nadalekoTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.