Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 148149150151152 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
sanja17 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2014
Lokacija: vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja17 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2014 u 22:32
Dakle, draga Slavice, vrt ti je prelijep,  kako god bi htjela opisati dojam ponavljat ću već napisana oduševljenja i divljenja tvojih šetača po vrtu,.... 
nadam se da ova kiša i led jučer nisu napravili štetu, 

 A ovi   ukrasni lukovi, prelijepi su, 

...... gledam tvoj vrt stoput iznova, (da se zna: obožavam  svoj neiskusan, spontan i smotan i nabacan, zarasli, ali moj vrtLOL) čini mi se  kao neki zbunjeni amaterčić ili bolje reći tek b od bajke, nebrušena perla , naspram tvoje niske cvjetnih bisera koja se preljeva u tisuću boja i varijeteta. i uvijek drugačija i ljepša od ljepšeg, ...ClapClapClap

PUSA, NE ZNAM STAVITI ONO SRCE,ZAMISLI GABig smile

BRAVOClapStar

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 13:28

Svaki cvijet u tvome vrtu je prekrasan i tako lijepo ukomponiran,ne mogu se nadiviti predivnom šarenilu cvijeća.Nadam se da su svi cveteki već podigli ponosno glavice i da nema puno štete. 

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 21:35
Vodu je upila zemlja, povezala sam što nije polomljeno a novih cvjetova će uskoro biti i previše.
Najgore je prošao božur kojemu su cvjetovi teški i bez kiše i oluje.

Dok je lilo i voda tekla na sve strane a led udarao u limeni krov nadstrešnice, u jednom kutu na svoja četiri sičušna jajašca, sjedila je ptičica, mislim da se zove crvenrepka.





prije nekoliko godina, ovo gnijezdo je napravila ista takva ptica, izlegla troje malih crnih ptiča sa žutim kljunićima, ali je njihov prvi pokušaj leta  loše završio jer sam tada imala mačka.
ne znam da li je ovo ista ptica ili druga, koja je pronašla napušteno gnijezdo, malo ga dotjerala i ukrasila svježom mahovinom, ali mi je drago da je kod mene pronašla mjesto gdje će izleći svoje male ptiće.


Nakon dva dana tamnih oblaka i kiše, jutro je osvanulo sunčano i sve se sjajilo od njegovih zraka koje su se odbijale od kišnih kapi.

Gospin plašt (alchemilla mollis)



Latinski naziv ove prelijepe biljke dolazi od riječi alkemija, jer su alkemičari vjerovali da kapljica rose, koja se svako jutro skupi u udubini gdje se spaja stabljika i list, ima magičnu moć i navodno su je koristili za izradu kamena mudraca.
Ako želite objasniti njezino hrvatsko ime, morate prvo vidjeti kakvim početnim slovom je ono napisano.
Ako je veliko slovo, znači da su njezine osobine slične Gospi kojoj se molimo da nas ogrne svojim plaštem i štiti od svih nedaća.
Ako je napisano malim slovom, to kazuje da je gospin plašt biljka koja lijeći žene i pomaže kod mnogih ženskih hormonalnih problema

cvijetovi geuma rivale se polako pretvaraju u čičak


procvjetao mini luk, visok je samo 20 cm


i astilba ima pupiće


ranunculus i dalje cvijeta, a iznad njega se raširila gailardija puna cvjetnih pupova i jedva čeka da se raširi i da ga pokrije


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 21:53
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

u tvom vrtu je teško nešto izdvojiti kad je obilje prekrasnih cvjetića, caruju pakujci, aliumi, perunike, a i ono što ne cvjeta priča svoju priču
hvala ti draga Nisa,
drago mi je da si čula kako moje biljke pričaju!Heart

pozivam te na moju terasu koja će uskoro zamirisati tisućama mirisnih cvjetova lonicere a rambler ruža će istkati crvenu zavjesu...

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 22:14














nadam se da će u isto vrijeme procvjetati i mali grmić crvene lonicere,

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 17:40
Kod tebe i u vrtu i na terasi lijepo je zaviriti,  zastati, duboko udahnuti, u sebi zahvaliti i nasmijeno, pomireno i zadovoljno nastaviti svoj put....
 
Zato tako rado dođem k tebi!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2014 u 22:13


saponaria















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 07:36
jutro, sunčano, prelijepo...








Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 07:48
A prelijepo i tvoje cvijeće i slike koje ga pokazuju!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dea78 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dea78 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 08:04
Volim prosetati tvojim vrtom, uvijek nesto novo vidim i uzivam u njemu.jos kad bi mogla i osjetiti te mirise.predivno!!
Pozdrav iz Zagreba!
Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 09:51
vidjela sam na slici saponariju,kod mene je ona skroz drugačija,cvijet joj je drugačiji,isto je puzava,naravno obje su predivne
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 15:44
tu je i moja tiha patnja-mačić
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 21:03
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

tu je i moja tiha patnja-mačić
ajama, nije mi jasno zašto!!!smile180
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 21:16
cvijet mačića, koji je procvjetao jučer, danas je uvenuo.





dadinice, procvjetao mi tvoj "žuti" mačić!
sada mi je baš drago što je bijel!!!Heart



Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:01
mikica.dm

temzi

Anaida

Andina

magnolija

Hvala vam!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:18
............ greška u koracima! I moj je bijel!
Ma, naći ćemo mi njima i žuto društvo!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:18
Originalno poslano od člana sanja17 sanja17 napisao:

Dakle, draga Slavice, vrt ti je prelijep,  kako god bi htjela opisati dojam ponavljat ću već napisana oduševljenja i divljenja tvojih šetača po vrtu,.... 
nadam se da ova kiša i led jučer nisu napravili štetu, 

 A ovi   ukrasni lukovi, prelijepi su, 

...... gledam tvoj vrt stoput iznova, (da se zna: obožavam  svoj neiskusan, spontan i smotan i nabacan, zarasli, ali moj vrtLOL) čini mi se  kao neki zbunjeni amaterčić ili bolje reći tek b od bajke, nebrušena perla , naspram tvoje niske cvjetnih bisera koja se preljeva u tisuću boja i varijeteta. i uvijek drugačija i ljepša od ljepšeg, ...ClapClapClap

PUSA, NE ZNAM STAVITI ONO SRCE,ZAMISLI GABig smile

BRAVOClapStar

Draga moja Sanja, kao prvo ti želim poželjeti dobrodošlicu, i na forum i u moj vrt.
Neopisivo mi je drago što si ovdje, i sigurna sam da ćeš obogatiti ove stranice.
Hvala ti za sve što si napisala o mom vrtu, ti se sjećaš kada su na tom mjestu pasli konji, isto kao što se ja sjećam da tvoj vrt nije uvijek bio spontan i smotan.
dobro se sjećam prelijepog vrta i dvorišta, puno sitnica ukomponiranih u jednu prekrasnu cijelinu,a to je mogla napraviti samo osoba poput tebe.
i opet će biti tako, sigurna samHeart

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:21
Originalno poslano od člana dea78 dea78 napisao:

Volim prosetati tvojim vrtom, uvijek nesto novo vidim i uzivam u njemu.jos kad bi mogla i osjetiti te mirise.predivno!!
drago mi je dea, hvala ti.
za tebe još nešto mirisno

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:25


Gospin plašt





Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2014 u 22:40
Savršeno i čarobno cvijeće
čini se netaknuto poslije one kiše i oluje
Upijam mirise i boje svježe okupanog vrta
prije spavanja,nakon puta,baš paše ugodna šetnja
i odmor uz takvu ljepotu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 148149150151152 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.