Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Shashin dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Shashin dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 39>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 08:56
Shasha sve super, ali što se tiče vodenika, jedna primjedba...
Mislim da će im čak biti i gusto u toj tegli, jer ti se one jako razrastu!
Ne vidim točno koliko ih imaš u tegli, ali ja sam prošlo ljeto u takovoj tegli imala tri, i bila je puna tegla kada su se razrasle!!!Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 23:00
U pravu si Proljeće. To je privremeno tu,tjedan-dva,dok ne odem u kupnju cvijeća.Samo toliko da nije prazno.Drvce sadim ionako u vrt.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 23:12
Daj uspori malo, dobivam komplekse (za taj bol koji mi nanosiš mogla bi mi sakriti negdje irise crveno/smeđe ili kaj si već napisala smile143)
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 23:31
imam ja nekaj drugo za tebe,no neću ti reć(grizi se)LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:37
Evo mene,da skinem paučinu sa dnevnika.
Nisam se baš ovih dana naradila u vrtu no radila sam pripreme.Obilazila tete na placu,po izložbama,po rasadnicima.Skupljala neke biljkice da imam kaj saditi.I skupila ja toga.Nebum sad i tu slike stavila jer sam već stavila u svoje dvorišće i u slike cvijeća.No bilo je tu svega pomalo,fuksije,bidensi,narančasta verbena,njoj nisam mogla odoljeti.Nekih mali trajnica sam na placu nakupovala ali sam zaboravila kak se zovu.I najviše sam čuvarkuća kupila.Nekih 5-6 vrsta. Jedna,navodno,bijelo cvate,bumo vidli.
I tak,to sam radila do subote,skitala,dočekivala i ispraćala goste a u subotu sam sve to posadila,travu pokosila,da svaki put imam šta za plijeviti to ni pisati ne trebam,4-5 paradajzeka(onih crnih) sam doma ostavila i konačno posadila....(već me prst boli od "pričanja"smile217)
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:45
Baš sam si mislila, pa jeli to moguće da shasha ništa ne dela? Znamo mi nju, pak ona nešto sprema, i ne mogu se nadiviti što si sve novo nabavila!!!
Ona verbena i nova fuksija su ti!!! smile107
Nemoj zaboraviti uslikati ljetos paradajzeke crne da vidim koja sorta su, pa naravno i sjemenke sačuvati!!! LOL
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 21:48
Najbitnije mi je da dođem do sjemena u jesen.Naravno da ću ga i uslikatiWink
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 22:43
Lagano čitam i radim popis onog za što bum te opet žicala.... Embarrassed
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 06:29
shasha pitanje za tebe, kao znalca našeg foruma...kako ti skupljaš sjemena recimo od ostića ili nekih ljetnica. ja bi skupljala ove godine jer imam dosta toga posađenog što u mame što u mene, pa da dijelim ljudima....
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 08:06

Čini mi se da ti hoćeš da ja umrem od znatiželje, nemoj mi to raditi, molim te. Kaj mi spremaš, kaj mi spremaš?

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 09:40
Slivek,pametno.Bez popisa ništWink
Lana,sad još nemoj sakupljati sjeme,trgaj ocvale grane da se lijepo raširi i puno cvate.Kako osti cvate cijele godine,za sjeme ima vremena.
Tamo negdje,8-9mj.ostaviš da se osuši cvijet i stapka i onda,naravno kad je suho vrijeme,skupiš (ajme kako se to zoveeeeee???smile42,onaj dio odakle nastaje cvijetLOL)to,nešto i spremiš na suho mjesto.Ti si na jugu pa mislim da i ranije možeš sijati.Ma kad dođe vrijeme budem ti uslikala dio kako treba izgledati prije nego ga spremišWinkA možda se sjetim i riječi koja mi sad fali da opišemLOL
Franjica,bumo nekaj smislili da ne umreš od znatiželje i iščekivanja(da ti ga uslikam??Ermm,ma onda nebi iznenađenje bilosmile64)
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 09:50
shasha jel to ono u sredini u ostića oko čega se formira cvijet, u ostića je plavkasto, ko mrvice. znači treba se osušiti cijeli cvijet? jel tako i u ostalog cvijeća? joj jesam tupasta, zamaram te s tim, ali ne kužim kako se to radi, a imam silnu želju dijelit sjemena svojih biljčica iduće godine....
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2008 u 23:53
Ovako izgleda cvijet kad ocvate.U ovom zelenom dijelu će se napraviti sjeme.Kada se to osuši,otkine se i iz toga se izvadi sjeme
 
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 06:21
hvala shasha, jel tako i kod drugog cvijeća?
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 13:15
Eh, evo i mene sa pitanjem???
 
Upravo me interesira sjeme ove moje nove verbene!
Molim te postupak uzimanja sjemena!
Shvatila sam da moram čekati do jeseni ali tada ću te sigurno podsjetiti da mi to objasniš, također za osteospermum, i tko zna što još u međuvremenu!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 13:27
Ah da htjela sam prokomentirati gdje si ti, što se događa kod tebe, kad gle ti nje ona šuti i radi, a kada nam stavi slike svi ćemo popadati u nesvijest!!!
Samo mi reci gdje si stavila one moje slike tvoga vrta, hoću se opet malo podsjetiti na ljepotu i pročitati komentare oduševljenja!smile94
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 09:34

Gore sam Lani napisala kako se kod ostija uzima sjeme.Ma ima još vremena za sjeme,pa još nisu ni počele cvasti kako treba.Sad bi ja i dalje ostala kod onog,da se otkidaju netom ocvali djelovi tako da biljka lijepo raste i više cvate.

Lana1,sjeme se stvara uvijek tamo gdje je cvijet.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:30
Radim ja,pomalo,iako se ne javljam.Malo oko vikendice(samo zaboravim slikati) malo doma i tako,malo skitam.... Danas sam travu pokosila.Ajme već se suši.Nikako da malo kiše padne,to je živi beton.Ma kaj beton,mislim da bi lakše sad kopala po betonu nego po zemlji.Naravno i zaljevam svaki dan.Nije nešto no barem da osjete malo vode.
Nešto sam sadila,nešto čupala,malo selila i to je to.Dosta da sam svako veče umorna.
E da,imam i prinova nešto.U petak sam morala ići za rođendan jednoj maloj kupovati nešto.Brzo ja to obavila i aj da sa prijateljicom kavu popijem.Nađemo se na pola puta,veli ona.Sve bi bilo super da ta polovica puta nije bila točno kod cvjećaresmile39 Kako sam ja brža od nje,tako sam svoju polovicu prije prevalila i čekajući nju zujala.Da baš ne gledam stričeke po cesti malo sam cvijeće gledala.A to nikad dobro ne završi(moram početi stričeke gledati jer njih nebum vodila doma).
I tako sam se previše zagledala u jednu crnooku suzi,u eucaliptuseka i u nekaj preljepooooo.E to sam prvi puta u životu vidjela,u živo(slikam sutra).Zove se abutilon big bell
I još malo onih maleckih trajnica,5-6-7-8 kom,ma samo 3kn su koštale.Mislim te male su bile 3kn,aj ni ove nisu skupe bile,pa 100kn sam ih sve platila.
To je bilo  jučer,danas sam bila OPET na izložbi(MM me nagovorio,"teškoooo")
E ne znam kako se zove to kaj sam kupila no nešto malecko slatko je.Znam da sam kupila puzavi bambus(nisam ni znala da to postoji) i dva različita irisa,bijelo-rozi(ili crveni??!) i plavo-bijeli.
I to je to,sad odoh peglati,za kaznuLOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:20
E baš ste se morale naći kraj cvjetarne, nigdje drugdje, tako da opet ne pobjegneš napasti i nešto doneseš doma.
Nosi ti doma cvjeće jer tm sigurno ne bi bio baš sretan da doma doneseš nekog stričeka.
Odi peglat, ja sam to sinoć obavila.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 22:37
Jedva čekam da vidim suzanu. I pitam se, nije baš slučajno bila ta cvjećarna na pola puta, ha? LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.