Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Triša piše dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Triša piše dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 40>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 19:10
Ma uvijek imam vremena za ono što volim, nego telefon nije radio 25 sati . grzno - već sam počela patiti od spstinencijskog sindroma.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 21:08
Moram se malo vratiti u riječko dvorište, u kojem ipak provodim najviše vremena, te me ono što se tu događa ipak najviše veseli.
 
Konačno najvljuju malo dužu sunčanu prognozu, pa sam si na svoju mini terasicu, koja je i ulaz u stan i početak ili završetak stepenica konačno stavila stol i dvije stolice, koje koristimo za jutarnje pijenje kavice i uživanje u pogledu na Učku i naravno moje dvorište.
 
Bacamo pogleda na 2 m živice lovor višnje, koja je visoko 1,2o m i uvijek je šišam, ali tako je lijepa da mislim da ću je pustiti do jeseni.
 
Kostriš se jako dobro drži i cvjetati će, iako sam mislila da će mu presađivanje pred 2 mjeseca naštetiti - nije.
Oko njega su od nedavno posađene tratinčice, za koje ne znam dali će ove godine cvasti, jer mi se čini da je neki znalac s foruma rekao da će cvasti tek drugu godinu od sijanja - OK i to će me zadovoljiti.
 
Neveni se šire, pa sam taj vrtić rezervirala samo za njih (u jednom uglu je slak-ladolež, ali on že se penjati pa im valjda neće biti tjesno zajedno.
 
Ovo ne znam što je, iako mi je netko već rekao, nisam zapisala i zaboravila, ali nadam se da ću saznati, i da će procvjetati sitnim roza cvjetićima.
Biljka je sekulentna, a po zimi je nestala i u proljeće se na opće oduševljenje pojavila nova i sada je prekrasna.
 
Žute petunije imam ove godine prvi puta, stavila sam ih u posudu promjera 40 cm - i već su se raširile i bacaju nove cvjetiće.
 
Naravno sve bi bilo zbilja super da nema jednog "ali". Naime susjedi koji graniče s mojim dvorištem, a koji uopće nisu vlasnici te parcele, već su se nasilno na nju uselili, stalno nam zagorčavaju život. Sve je počelo od kada smo 2000.g. napravili tu poslovni prostor, u kojem se radi, zarađuje od čega se živi i što dotičnima nije po volji, iako nemaju nikakve veze s tim, jer imaju ulaz s druge strane.
No sada su i oni nabavili pse i to dva mužjaka - navodno alaskan malamuta, koji su još mali jer su bebe, ali bebe od 40, možda i 50 cm.
Naravno da kroz žićčanu ogradu napadaju moju Trišu (za sada još u igri) i psa moje kćeri koji je isto mali terijer - prgavko. Uglavnom nema mira nikako, stalno se nadmudruju i laju jedni na druge i skaču na žicu, po cvijeću  u koje je uloženo toliko truda.
Evo danas sam zaključila da ću morati tu podići zid visine 1,5 m i valjda tako riješiti problem,a do tada sam žicu 20 m. prekrila nekim tendama, što na slici ne izgleda loše, ali ustvari je tragikomično.
Kako se sada psi ne vide, situacija je malo ipak bolja.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 21:59
Petunije su prekrasne...može malo sjemena najesen?
Inače dobra ideja s tendom, mada si mogu misliti kako je to zapravo neugodna situacija s kojom moraš živjeti svaki dan..
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2008 u 22:49
Super Triša! Onakav sukulent imam i ja. Preživi i kod nas na kopnu bez pol frke! Isto nestane preko zime i u proljeće nikne ponovno! 
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 10:46
Žao mi je zbog tvog susjeda da vam remeti ovu divotu... Moj savjet je, dignite zid i riješila si problem. To su tek bebe psići. Što će biti kad odrastu?? Ovako češ imati svoj mir, a zid možeš ukrasiti cvijećem...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 11:04
eh susjedi Confused
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 11:31
Gledam,sliku po sliku,i odmaram oči na cvijeću,terasici ,kamenjarima....ma sve je toliko lijepo,skladno...kad onosmile226tende!!!!!!!
Znam da je to privremeno,u očaju od takvih susjeda no morala sam prokomentirati.Tako predivno uređeno dvorište,ti kamenjari,opločeno sa toliko krasnog cvijećasmile79a mene peku oči od tendesmile43Znaš ti da ja moram reći sve šta mislim i da ništa nije u lošoj namjeri a najmanje da je zlobno.
Ja bi te ljude u zatvor Angry
A za tebe vjerujem da ćeš smisliti krasan zid da se odvojiš od njihsmile78
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 11:48
Peseki se buju smirili kad narastu, a do tada će i Triša već nešto izmisliti da sakrije i svojeg peseka i dvorište od susedovih škicanja. To opće ne sumnjam. Jel tak Triša!?Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 12:27
Triša cvijeće i dvorište ti je super i samo mogu reći- šteta što imaš takve susjede...
 
To stvarno čovjeku može zagorčati život!
Nego ti gledaj da se što prije od njih zakloniš i stvar riješena a oni nek pušu...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 13:43
Ljudi hvala na lijepim rječima i podršci. Ma naravno smisliti ću nešto - za sada sam mislila da bi bio zid od fasadne cigle, a gdje i gdje ostviti izbočinu, ugraditi neku ploči ili dvije cigle po dužini, e evo police za cvijeće.
Jedina mi je muka, što bi tada i njima napravila jedan lijepi zid. No svako zlo za neko dobro.
Sad mi je cjelo dvorište malo nizbrdo prema ogradi, a kad bi bio zid lijepo bi sve mogla izravnati.
No ja kao vječni optimist, već radim planove za novouređenje dvorišta, i uopće se ne sekiram (samo mrvicu, ali skoro me već prošlo.)
Shasha, normalno da imaš pravo, još da su tende, nego neke plahte što sam našla doma, ustvari izgleda ko znaš već čija čerga, ali neće dugo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 13:54
triša predivno..

ma zid postavite i mir svima, ja bi napravila dva zida jedan do drugog i ostavila  širinu npr.  pol metra i između u šupljinu  bi napunila zemljom i zasadila unutra kojekakvo puzajuće cvijeće ili čak i čempresiće pa da ide josh u visinu Thumbs%20Up jer neznam dali ti smiješ i postavit zid 2 m, mislim da to čak ima propisano koliko smije biti.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:06
U lokacijskoj dozvoli piše najviše do 150 cm, pa ću morati tako, ali uvijek još mogu na njega staviti teglu do tegle, pa nešto spuštajuće (imam ludu pasifloru, zelenobijeli bršljan, pa divlju lozu, sve to brzo raste, pa će biti ok.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gejsha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gejsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:18
sad sam se sjetila da imas kupiti u baumaxu itd. onih drvenih ograda koje su tako neke visine, pa to još bolje ni nemoraš zidati. Još će se ljepše uklapati uz zelenilo Thumbs%20Up
ja nisam asocijalna ali ja se jezim od tih susjeda, mi smo u ovoj kuci evo 5 godina i samo jedne susjede pozdravljam (stari baka i dida) ove druge ni ne pogledam.
S nikim nisam u svadji ali ja svoj zivot zivim oni svoj :)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 14:59
Triša će već nešto smisliti i opet nas iznenaditi kako je došla  na tu ideju...Gejsha, tebi hvala na čestitkama...
A što se tiče susjeda, ne kaže se bez veze  bolje dobar susjed nego dobar rod!!!Ali na žalost u današnje vrijeme je stvarno teško naći dobre susjede...Moje obje sestre imaju takve probleme sa manijacima od susjeda a ja Bogu hvala imam super susjede... Sa svime se fino pozdravim ali imam troje susjede koje mogu zamoliti sve i sve će mi napraviti ali i mi ako treba bilo što smo uvijek na raspolaganju, to jest moj muž i ja dok su svekar i svekrva dosta zatvoreni i ni s kim se ne druže, što mi je nezamislivo???
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 16:15
....ah ti divni susjedi, ali glavno da ima rjesenja ......
 
Dakle, namjeravate li graditi građevinu, nakon provjere je li na vašoj

građevinskoj čestici moguće graditi, izaberite stručnu osobu, ovlaštenog

arhitekta, odnosno inženjera koji će izraditi idejni projekt u skladu s

propisima, te uz ostale priloge podnesite zahtjev.

 

KADA DOZVOLA ZA GRADNJU

NIJE POTREBNA?

Pravilnikom o jednostavnim građevinama i radovima (Narodne novine

101/07) koji je donesen 9.10.2007. god. određen su zahvati kojima se

može pristupiti bez dozvole kojom se odobrava gradnja.

Neke od građevina koje se mogu graditi bez dozvole za gradnju su

sljedeće:

- pomoćne građevine u okućnici kao što su cisterne za vodu,

septičke jame do 27m3 zapremnine, nadzemni i podzemni

spremnici goriva da 10m3 zapremnine, vrtne sjenice i

nadstrešnice do 15m2 tlocrtne površine, bazen površine do 24m2 i

dubine do 2 m, solarni kolektor

- ograde građevinske visine do 1,6 m

- potproni zid građevinske visine do o,8 m

- priključak postojeće građevine na infrastrukturne instalacije

- kiosk i slična građevina gotove konstrukcije na javnoj površini

bruto površine do 12m2 koja se postavlja prema posebnoj odluci

jedinice lokalne samouprave,

te ostale jednostavnije građevine određene u članku 2. navedenog

pravilnika.

Bez akta kojim se odobrava gradnja može se pristupiti sljedećim

radovima:

- radovi na zgradi kojim se ne mijenjaju lokacijski uvjeti (gabariti

građevine, namjena) niti se vrše konstruktivni zahvati ili

značajnije promjene na instalacijama i uređajima zgrade;

naprimjer, poslovi i održavanja kao što su zamjena pokrova,

obloga zidova i podova, zamjena prozora i vrata, održavanje

fasade i slično, s napomenom da za objekte koji su pod zaštitom

Konzervatorskog odjela u Rijeci kao objekti spomeničke

vrijednosti potrebna je posebna suglasnost tog Odjela.

- uređenje okućnice postojeće građevine kao na primjer staze,

platoi, stepenice oslonjene neposredno na teren, vrtni bazen ili

ribnjak do 12m2 i dubine do 1,0 m, otvorena ognjišta površine

1,5m2 i visine najviše 3,0 m, stabilne dječje igračke i slično,

- radovi za potrebe pristupa građevini teško pokretnih osoba (uz uvjet da se ne vrši rekonstrukcija).

 
Thumbs%20Up
Tako je i kod mene pocelo, a vidis kako se lijepo rijesilo
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 19:54
Rijeka, ma prijatelj si nema šta. Neću graditi bazen, niti ribnjak, ali čini mi se da ću zid morati, no o tom potom.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 20:25
Oho!  U Triše ima i zakona o graditeljstvu......
Sve iz prve ruke na forumu!
 
Biljkice su  super!
Imam istu žutu penjačicu - ružu, volim penjačice i žutu boju.
I bijelo -žute petunije sam kupila ove godine.Tongue
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 21:26
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

.......ali čini mi se da ću zid morati .....
 
Ako ti bude trebala pomoc samo reci, meni je brat delal i onda ce sused
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2008 u 22:59
Imam ideju za "privremeni" zid - gusto posijani suncokreti i cosmosi - visoka i gusta cvjetna ograda....
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2008 u 08:24
Vidim da na forumu imamo i eksperte za dozvole...
Meni treba također savjet:mislimo svoj kat renovirati a kuća je napravljena mislim 1960.I tada nisi morao imati građevinsku dozvolu... mene interesira da li mi moramo imati ako ćemo renovirati gornji kat, s time da bismo mi dizali i par redova cigle i mijenjali krovište? Nešto sam čula da nam ne treba ali mi treba informacija iz prve ruke!!!
Ili bar adresa gdje si to mogu pročitati...
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.