Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kod Josipe u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kod Josipe u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 92>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:18

a ja vec par dana drzim zatvorene pupove...samo malo sunca da mi je..

a za ovaj sam slavujki rekla da okrene glavu...skoro se može reći da je ukraden...a vidi ga sada..

 za ovaj desno mislim da je hortenzija

kopriva cvjeta

i ja imam jedan cvjetic...:)
 

 

a mi smo se sakrile ispod smokve...

a prkos samo malo prkosi....






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:29
a vrt ovako sada izgleda...mozemo ga usporediti sa mojom prvom slikom


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:39
Josipa draga, cvjetići super napreduju i možda je i bolje da nema sunca i vrućine jer puno bi se teže zakorijenili. Na jednoj slici sam vidjela mlade hortenzije, jako su lijepe i zdrave. Ne vidim položaj gdje si ih smjestila. Želim ti reći da njima odgovara samo potpuna hladovina. Imam četiri grma u potpunom hladu i uvijek su dobri (osim kad im zima smljavi zametnute pupove pa onda ne cvjetaju ali budu zelene i zdrave) i dva grma ispred kuće gdje dopire sunce samo prijepodne kroz krošnju magnolije. Nikad nisu bile lijepe, uvijek žutih listova i uvenutog cvijeta (iako sam ih redovito zalijevala).
Mada hortenzija ima nekoliko vrsta nisam još pročitala da nekima odgovara i sunčan položaj. Zato ako su ti na suncu, da bi ti opstale, morat ćeš ih premjestiti. Pusa Hug
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:44
¸toje onaj sto samo puza nema divljih orjenova da kida zidove....
 

 ovo sam se malo igrala da popunim ovaj dio....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:50
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Josipa draga, cvjetići super napreduju i možda je i bolje da nema sunca i vrućine jer puno bi se teže zakorijenili. Na jednoj slici sam vidjela mlade hortenzije, jako su lijepe i zdrave. Ne vidim položaj gdje si ih smjestila. Želim ti reći da njima odgovara samo potpuna hladovina. Imam četiri grma u potpunom hladu i uvijek su dobri (osim kad im zima smljavi zametnute pupove pa onda ne cvjetaju ali budu zelene i zdrave) i dva grma ispred kuće gdje dopire sunce samo prijepodne kroz krošnju magnolije. Nikad nisu bile lijepe, uvijek žutih listova i uvenutog cvijeta (iako sam ih redovito zalijevala).
Mada hortenzija ima nekoliko vrsta nisam još pročitala da nekima odgovara i sunčan položaj. Zato ako su ti na suncu, da bi ti opstale, morat ćeš ih premjestiti. Pusa Hug
nisu na direktnom suncu ali bude ga..idu lijepo zato što je kiša stalno...danas ču ja njih prebaciti ispod loze tamo je stalno hladovina...hvala ti...jesi još šta primjetila? reci mi...pusaThumbs Up
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:51
Dekoracija od drveta je super ( opet moram okretat laptop Clown )
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:53
Bit će to Josipa moja fantazija. Jel imaš namjeru po onom zidu okolo popikat kakve penjačice ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:53
[QUOTE=JosipaNu]


a za ovaj sam slavujki rekla da okrene glavu...skoro se može reći da je ukraden...a vidi ga sada..
 
matronu si, dakle, maznila!
ali on je toliko velik da to nije ni osjetio.



 za ovaj desno mislim da je hortenzija

ovaj desno je monarda, nije hortenzija, i to mislim da je crvena, jer fistulose nema, dobila noge!

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 09:57
Josipa, Slavujka kaže da nije hortenzija. Wink
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 10:24
Originalno poslano od člana rajski vrtovi rajski vrtovi napisao:

Bit će to Josipa moja fantazija. Jel imaš namjeru po onom zidu okolo popikat kakve penjačice ?
nemoj laptop okretati...ja sam ju lijepo okrenula ali nisam valjda resetirala...imam u planu zid prekrečiti,beton sto je ispucao povaditi,posaditi cvijeće koje voli sunce...to je jako sunčana strana.sukulente i šta već budem imala...mislim da će biti lijepo samo da se sredi prije snijega...da ne moram na proljeće navrat na nos zuriti...
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 10:27
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

[QUOTE=JosipaNu]


a za ovaj sam slavujki rekla da okrene glavu...skoro se može reći da je ukraden...a vidi ga sada..
 
matronu si, dakle, maznila!
ali on je toliko velik da to nije ni osjetio.



 za ovaj desno mislim da je hortenzija

ovaj desno je monarda, nije hortenzija, i to mislim da je crvena, jer fistulose nema, dobila noge!

kako joj paše...sunce ili sjena...jeli isto grm?
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 10:35
Monarda je predivna biljka...
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 10:49
Monarda je grmolika trajnica, visoka oko 1 m.
Voli sunčane položaje a podnijeti će i laganu polusjenu.
Ako je na suncu, ljeti je treba češće zaliti(naravno, ako ljeto nije kao ovo).
Orezuju se samo ocvale cvjetne glavice, jer ako se u ljeto više oreže, može uginuti.
U proljeće se orežu stare grane jer iz korjena izbijaju nove.

Prekrasna biljka, zove se još i indijanska kopriva,
ukrasna, mirisna, začinska i ljekovita.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 11:00
Originalno poslano od člana rubensica rubensica napisao:

Monarda je predivna biljka...
jeste jos nije cvala al ima jako zdrave i ljepe listove....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 11:03
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Monarda je grmolika trajnica, visoka oko 1 m.
Voli sunčane položaje a podnijeti će i laganu polusjenu.
Ako je na suncu, ljeti je treba češće zaliti(naravno, ako ljeto nije kao ovo).
Orezuju se samo ocvale cvjetne glavice, jer ako se u ljeto više oreže, može uginuti.
U proljeće se orežu stare grane jer iz korjena izbijaju nove.

Prekrasna biljka, zove se još i indijanska kopriva,
ukrasna, mirisna, začinska i ljekovita.
mogu ja nju sad presaditi da se ukorjeni na drugo mjesto jer je ovdje stalno u sjeni....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:16
I evo me opet... što reći? Krasno, divno napreduje tvoj vrt! Clap Prava revolucija se dogodila. A ako se pitaš što ćeš zimi - kućne biljke jedva će čekati da se njima pozabaviš, kao i sukulenti. Nije na odmet i malo zimskog odmora i za nas i za cvijeće i biljke... smile79
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:23
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

I evo me opet... što reći? Krasno, divno napreduje tvoj vrt! Clap Prava revolucija se dogodila. A ako se pitaš što ćeš zimi - kućne biljke jedva će čekati da se njima pozabaviš, kao i sukulenti. Nije na odmet i malo zimskog odmora i za nas i za cvijeće i biljke... smile79
bas dobro kazes..imat cemo mi posla po kuci..i sad vec kad kisa hara imamo sta raditi...a sukulenata sam sad stavila i previse...pocela sam se zaljubljivati u njih...nemogu odoliti...Tongue
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:26
Originalno poslano od člana rubensica rubensica napisao:

Monarda je predivna biljka...
bome jeste...po listu se vidi...jedva cekam da procvjeta...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:30
Onda smo iste... i ja sam novi zaljubljenik u sukulente. Marljivo ih skupljam, a došla sam čak i do toga da razmišljam samo njih i imati na južnom balkonu, upravo zbog skromnosti i ljepote kojom zrače. Smile
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2014 u 19:35
Originalno poslano od člana bugicaza5 bugicaza5 napisao:

Onda smo iste... i ja sam novi zaljubljenik u sukulente. Marljivo ih skupljam, a došla sam čak i do toga da razmišljam samo njih i imati na južnom balkonu, upravo zbog skromnosti i ljepote kojom zrače. Smile
tako jednostavni i laki za odrzavanje...a imamo prostora bila bi steta neimati svoju kolekciju....ja sam bome skupila pododsta...jos sutra slikam pa cu objaviti....kad procvjetaju tako egzoticno ljubila bi ga...hahahaTongue
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 92>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.