Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adam - alocasia odora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adam - alocasia odora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 26>
Korisnik
Poruka
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 18:58
Kako je prekrasan cvijet Smile i lijepi i zdravi Adam.

A ovo su moji tj dobila sam oba nedavno. Ovaj prvi "žuti" takav je i došao ništa ne mrda s mjesta Unhappy kako damu pomognem. A ni ovaj drugi mi se ne čini sretan smile43




''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:30
Ksan, vjerojatno si ih tek posadila, pričekaj malo, krenut će oni Thumbs%20Up
 
Ova slika gore od mog adama - ulovila ga bura i potrgala listove pa sam ih odrezala i evo, konačno sad ponovo ima tri lista
 
 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 23:41
Ljepi adami ali meni nikako neidu
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2012 u 12:36
ni meni, uvijek ima 2-3 lista i divan je sve do zime, a onda na proljeće sve iz početka, pa pošto ga imam već sigurno 8 godina, počeo mi je ići na živce LOL
belica,zagreb
Na vrh
kenji View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kenji Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 15:21
I ja imam problema sa svojima.



Listovi se iznova suše i otvaraju, ali ne vidim neke druge promjene, npr. da rastu u visinu ili da im stabljika postaje deblja i čvršća.





Voljela bih da mogu nekako utjecati na to, ne mogu ustanoviti u čemu je problem s obzirom na to da sam proučila uvjete koje zahtijeva ova biljka i da ih se pridržavam.

Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 11:58
Uvijek mi je žao vidjeti da neko cvijeće ne ide Unhappy

Moon bila si u pravu i znaš što još mislim da je bio žedan (sve cvijeće koje mi je u posudama od papira treba puno više vode i teže mi napreduje), sad ga puno više zaliijam i vidi ga smile76



''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 14:04
Prije dva mjeseca dobila sam na poklon Adam star 17 godina. Kako na slici vidite, sada je to samo "balvan" s jednim listićem, dok ostali listovi pripadaju mladim novim izbojima iz zemlje. Cvijet je poklon moje svekrve mome mužu i oboje ga jako vole, a njega i pažnja je moj posao. Rado bih ugodila oboma, ali ne znam što da radim. Čini mi se da je sve ovo skupa previše za jedan kalj, pa molim vas s iskustvom da mi savjetujete što i kako da napravim da bi biljka lijepo rasla. Držim ga u stanu jer se plašim da mu sunce ne sprži listove.

ps. Kamen u saksiji služi da se posuda ne prevrne od težeine "balvana" (ne znam kako da nazovem ovo sablo).

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 16:56
Zribal veoma ljep adam i možeš ga rasaditi i to svaku biljku posebno,a od starog panja možeš napraviti nekoliko novih mladica i to da ga isječeš na nekoliko djelova,ako na vrhu nema nisšta,Ovako češ dobiti nove biljke,a imaš vidim i nekolko novih pelcera.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 20:01
Ksan....super je napredovaoThumbs%20Up
Zribal....tvoj adam je prekrasan...meni se baš sviđa ovakav kakav je, ima neku svoju posebnost, no to je stvar ukusa, sigurno da bi bio lijep i razdvojen, no da je moj, ja ga nebih razdvajala nego samo presadila u veći cvijetnjak da se još više širi i raste i svakako bih ga preko ljeta iznijela van, naravno u zasjenjeno, da se ne "sprži" dok se ne privikne, maknula bih mu podložak i redovno ga zalijevala.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 06:38
Adami su ljepi,ali i zahtjevni,osjetljivi su,sve moraju imati u granicicama(adam)
 
Draga Zribal,
tvoj je lijep takav,kakav je Clap
snaći će se on već,a ti i mi ćemo uživati u njegovoj raskoši.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 19:08
Hvala djevojke, nisam vidjela vaše odgovore. Da, adam je zaista lijep upravo zato i tražim način da ga takvim održim. Samo, danas sam primjetila kako ovo staro stablo postaje spužvasti i mlohavo. Počelo se opuštati kao dehidrirani list. Ostali listovi su uredni.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 22:57
Evo mog adama posađenog od starog stabla samo je slikica malo mutna
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 10:36
Onaj stari dio adama kojeg sam nazvala "balvan" jutros je jednostavno puknuo. Sad imam oko 50 cm tog debla. Čitala sam da se to da iskoristiti za uzgoj novih adamića, pa molim, ako tko zna neka mi opiše posutpak.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 23:29
Zribal postupak ti je jednostavan samo isječeš staru stabljiku na nekoliko djelova tako da svaki dio ima bar jedno okce posadiš i za odprilike mjesec dana možda malo više iz tog djela pojavit će se mlada biljka evo primjera kod mene.Ovaj adam je tako posađen,a ja ti želim uspjeha
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 13:10
Dmirce12 hvala ti na objašnjenju. Molim te samo mi još napiši kako treba "posaditi" taj komad biljke. Okomito ili vodoravno i koliko duboko. Oprosti, pitanja su glupa, ali zaista ne kužim.

Ja sam onaj dio na vrhu koji je imao list posadila zajedno s dijelom debla i već je dobio novi list.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 19:53
dmirce...lijepo niću
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 23:31
Zribal to je samo pitanje i nije glupo a ljepo je kad tražiš savjet ja sam ih sadio okomito a mislim da se mogu i vodoravno bitno je samo da su pod zemljem.Naravno nemoraju biti duboko samo da ih prekriješ ja još očekujem mladih adama jer mi nisu svi nikli.Želim ti sreču da ti uspiju eto kako sama kažeš da ti je od vrha već istjerao list pa se nadam da će i ovi drugi.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 23:32
Moon da kako bii ja rekao napokon jer sam ih stvarno želio imati u svojoj kolekciji.Hvala.
Na vrh
diegoines View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje diegoines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 10:22
moj adamić je konačno pustio listove, borbu vodimo od zime kad je stablo strulo do pola,ja sam ga odrezala dio, pa ništa pa sam ga pred mjesec dana ponovno zrezala i presadila i pustil je malo zelenog, otišla sam na more kod frendice je bil na čuvanju uz velikog adama, i sad se vratim doma a ono list veći od moje ruke, kako su ti malci izdržljivi i hrabri, baš sam sretna jel mi je bila želja imat ga i tolko sam se grizla jel mi se nikak nije primao i dobila sam u međuvremenu mlada dva adama koji su ogromni sad, ali mi je ovaj malac nekako posebno drag :)   sretno s pomlađivanjem
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 22:53
moj ima 4 velika lista


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.