Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Čuvarkuća - Sempervivum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Čuvarkuća - Sempervivum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 96>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 17:12
Izbaci ih van iz kuće. Renee kaže da im treba zima za pravu boju. BTW i inaj aeonium pod kišobranom ostavi vani. Ako je meni preživio na Jušićima i tebi će. Razlika je barem 2-3 stupnja.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 17:49
Ma ništa mi nije u kući Vera, sve je vani, a i onaj tvoj crveni gubi crvenu boju. Valjda je to normalno po zimi ili im nešto ne paše.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:08
I meni su čuvarkuće stalno vani na jednoj groti sa vrlo malo zemlje a na nekim mjestima nemaju uopće zemlju. Nisu mi ovakve jake boje ko od rene, više nalikuju đombinim. Rene meni je tvoj Korspel Noir nekako najljepši.





Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2008 u 20:39
Njemu treba živahno sunce za boju. U proljeće će opet pocrveniti kao Čehinja na suncu.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2008 u 13:21
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Da li u Dalmaciji ikada mogu imati tako intezivnu boju s obzirom na toplu klimuQuestion
 
Pravo da kežem, pojma nemam.
 
Zimska intenzivna crvena boja kot mnogih se kutivara pojavljuje sa prvim marzovima ... Kako se oni razvijajo u temperaturama izna = stupnjeva celzija - to neznam i bnemma iskustva. o tome češ nam za par godina reći toi ili možda neki dalmatinski zaljubljenik u čuvarkuće.
 
Boja čuvarkuće zavisi:
1- u prvi vrsti od sorte odnsono kultivara (nemaju svoi iste boje - (plava, zelena, crvena, smeđa, narančasta, lila, roza...)
2. od godišnjeg doba _- večina sempsa mjenja boju zimi i ljetu (neke takve transformacije uslikane su na mom blogu http://sempervivum.sosblog.com)
3. od temeprature (zimska boja počne sa prvim mrazovima!)
4. od količine sunca (sempsi, koji rastu u sjeni SLABIJIH su boja, listi se svetlucaju a na početku su listi bjeli!)
5. od kvalitete zemlje
6. od đubriva (koji se ne prepurućuje jer ima negativan učinak na boji sempsa!) 
 
U glavnom: plave, žute, lilac i naračaste boje "rezervirane" su za ljeto i kultivare, koji spadaju u "viši cjenovni razred".
 
Na vrh
ANIKA View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 131
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANIKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 08:16
evo i mojih čuvarkuća u jesen
 
anika
Na vrh
ANIKA View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 131
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANIKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 08:20
anika
Na vrh
suharak View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suharak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 10:43

otkrila sam kaj je bilo mojima

ja tupson smile42 nisam im davala dovoljno vode
sve bolje izgledaju. sad samo moram pazit da im pak ne dam previše
[IMG]smileys/smiley8.gif" align="middle" />
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 19:57
renee
daj mi molim te reci jel unutar europske unije isto postoji zakon da se za biljke koje želiš prijaviti na carini vadi veterinarska dozvola, rekla si da si neke svoje nabavljala kod ovog njemca-sempervivumgarten.de.jel on isto šalje ovako kao ti u kutijici i koverti s balončićima, da se ne otvara.usput, sve su mi se primile koje si mi poslala i hvala ti još jednom, kad malo narastu stavim sličice, a ovo što njemac prodaje, majko mila...sad sam odlučio prestat pušit, jedna kutija cigara-jedna vrsta čuvarkuće.pozz
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2008 u 22:26
" jedna kutija cigara-jedna vrsta čuvarkuće"
 
 
Svaka cast!!TongueTongue
Cvijece nam cini dobro..u svakom pogledu!!WinkWink
Barek,moze li link tog nijemca koji prodaje sempervivum?!
 
Hvala Ti!!!Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2008 u 08:02
Originalno poslano od člana barek barek napisao:

renee daj mi molim te reci jel unutar europske unije isto postoji zakon da se za biljke koje želiš prijaviti na carini ....
 
Unutar Europke unije nema carine, bilo koje blago možeš prosto poslati u bilo koju zemlju EU, a da to carina i ne gleda!!! Nema carine, nema unutrašnjih granica!!!!
 
Za unos cviječa iz EU u Hrvatsku ne treba veterinarska (to je a životinje!!!) nego fitofarmacevtska dozvola - to je stvar propisa Rep. Hrvatske. To trebate sami saznati šta sve vam treba za uvoz biljki.
 
Pod kojim bi uslovima bi Volkmar Schara  (www.sempervivumgarten.de) poslal sempse u Hrvatsku? Pojma nemam. Ali on ih sigurno ne šalje u kuverti s mjehuričimi, nego u poketu sa svim potrebnim dozvoloma.  Slobodno ga pitajte za uslove prodaje na Hrtvtasku, on govori i englesko.
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 14:55
s volkmarom scharom sam bio razgovarao prošle godine jer sam htio od njega kupiti čuvarkuće i bio mi je spominjao takve pakete u kakvim si mi ti poslala jer takve pakete (male) hrvatska carina ne otvara pa ne postoji mogućnost da ih oduzmu, što u pravilu bi da su slane u klasičnim paketima, osim ako za biljke nije priložena istat ta dozvola koju sam ja htio vaditi no on je prema tome bio nezainteresiran, a možda nije ni vjerovao da ću dati za dozvolu 100,00 eura.ne znam morat ću opet s njim stupit u kontakt.Dzomba-internet adresa ti je ova što je renee stavila link.pozz svima
Na vrh
agava View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 27 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 69
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2008 u 15:42
Nije samo dozvola 100 eura,nego fitosanitarni certifikat +još nešto + poštarina.Znači onoj cifri što naručiš dodaš još 100 eura.
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 08:17

Uf .... Koliko troškova...




 
A oni, koji se intereirate  za spisak habitata sempervivuma u Hrvatskoj, poročujem, da link na spisak šaljem samo emailom! Hvala!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2008 u 22:35
renee i barek,Hvala!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 02:15
renee
daj mi reci molim te za ove iz alpigene iz slovenije šalju li samo unutar slovenije i ne mogu im na stranici naći cjenik-sedumi su kao iz bajke.čak mislim da bih si mogao srediti i nekako da mi to moja rodbina iz ljubljane stavi na autobus ili slično...pozz
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2008 u 21:51
Nesto mi je pocelo "grickati" cuvarkucu?
Da li je smijem zaprskati...i sta bi moglo biti?
Hvala...
Evo i slike:
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 01:52
iz svog iskustva ti mogu reći da  je onaj koji je to napravio, napravio prvi i posljednji put, ja sam ga uhvatio na djelu i to ti je tipični puž goluž, a pošto mi se to dalje više nije događalo, čak sam počeo vjerovati da i puževi imaju sistem komunikacije.ja doma imam opasnih problema s puževima-hoste jedva preživljavaju, a najbolji likvidatori tih ljigavaca su tzv. indijske patke koje začudo, cvijeće ni ne pipaju, a puževe tamane kao lude.nažalost u hrvtaskoj nisam naišao ni na jednu informaciju o njima ili kontakt za nabavu, a uz to su i vrsne trkačice pa kažu da onaj tko nema parcelu od barem 500 metara kvadratnih da ih bolje ni ne nabavlja.no ipak, može ih se koliko toliko kontrolirati obilazeći vrt u zoru, rano jutro i jednostavno ih posipavati solju.
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 09:25
Originalno poslano od člana barek barek napisao:

renee
daj mi reci molim te za ove iz alpigene iz slovenije šalju li samo unutar slovenije
 
Da šalju u SLOVENIJI, ali je cjena 1,50 € po svoj vjerovatnosti za jednu rozetu!
Na vrh
renee View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje renee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2008 u 09:27
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:

Nesto mi je pocelo "grickati" cuvarkucu?
Da li je smijem zaprskati...i sta bi moglo biti?
Hvala...
Evo i slike:
 
 
 
Po svoj vejrovatnosti to je MIŠ! Oni vole sočne zdrave listove zimi, barem ih neće boljeti uši. I meni se to događalo ...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.