Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj medvjeđi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj medvjeđi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 83>
Korisnik
Poruka
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 21:58
I ja šetam tvojim vrtom i uživam u bazgi, turčinima LOL, vidjela sam žuti lupinus WOOW!!! pa zar postoji i žuti...smile71, molim te da ne zaboraviš skupljati sjemenje jer ja sam zapisala kod koga sam ga snimila Wink.
Vidjela sam i novosti koje si donio sa Flore - prva liga, žao mi je što nisam bila da upoznam još jednog forumaša.... no bit će još druženja.
Mah, mah..... nastavi popunjavati jezerce.....Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2010 u 22:05
naravno da će biti još prilike za druženje i veselim se tome
nema problema za lupinus, skupim sjemenke pa se javi s adresom ili ponesem na okupljanje...
mahmah
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 08:31
Originalno poslano od člana Medvjed34 Medvjed34 napisao:

Zaboravio sam napisati da mi se primio Kivi kojeg sam kao i onu breskvicu već pokopao... Posađen je prošle jeseni i ubrzo su mu se osušili svi listovi no ostavio sam ga i prije dva dana oko njega počistio koprive koje sam ostavio da mu rade hlad i zadržavaju vlagu. oko njega je bila prava džungla trave i tih kopriva i kad sam ih konačno odlučio posjeći, našao mlade listove koji su se nagurali u jednom čošku i razveselili me. riječ je o dvospolnoj biljci tako da se nadam da će me u nekoj skorijoj budućnosti dočekati i prvi plodovi.

Medo koprive su ti korisnije od kivija i to i za tebe i za tvoj vrt! Još nisam stigla otvoriti temu o lijekovima iz poljske ljekarne ( Embarrassed ) među kojima je upravo kopriva na samom vrhu! Čak i ako si potpuno zdrav, hladni čaj od koprive umjesto (uglavnom) štetnih i skupih sokova, ugodan je i osvježavajući napitak, ništa ne košta (čak ni šečer ne treba) a odlična je preventiva protiv mnogih bolesti! Koprive su pravo blago! LOL
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 17:33
je istina je Misty! čaj od koprive pijem već godinama i jako mi je fini. Ljeti stavim malo limunovog soka i meda i eto ti pripravka za hlađenje. mama ih je nekada znala napraviti kao špinat, radila je i sok od koprive i tako smo još od djetinjstva bili navikli na taj okus. volim prirodne čajeve, a koprivin mi je među prvih 5. tu spadaju šipak, bazga, kopriva, kadulja i jedan mix iz Slovenske Škofljice koji sestrična kupuje na placu u Utrinama pa mi ga "dila". taj zadnji je prava bomba zdravlja, samo kaj ga se u zadnje vrijeme rijetko sjetim...evo, sad sam ga izvadio van pa bum skuhal i imam za cijeli dan
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 17:34
Pa onda - uživaj uz čaj!! Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 17:40
hvala Anaida! dat ću sve od sebe da uživam.
Upravo kuha voda pa ću ga prelijat...
onda idem malo van pogledat što je iza sebe ostavila ova kiša...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 18:29
Evo mene natrag... Vrt dijelom poplavljen, ali ovaj puta ne treba ronilačka oprema da ga se obiđe. izgleda da je nekima pasala ova kiša...

konačno i moje ruže pokazuju znakove volje da se pokažu


Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 18:35
Ja nesmijem više ništa da komentarišem -sve če šefiica da vidi i onda moram biježati .....lijep pozdrav obomaTongue
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 19:52
Medo, medo hrpu toga doneseš s Flore, a onda staviš slike onih predivnih "turčina" kako si ih zgodno nazvao, ali zbilja su predivni.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 21:14
turčini su stvarno fenomenalni u svim tim bojama smile39
jedino na jesen ne zaboravi onu mirtu i krunicu izvaditi iz vrta i posaditi u teglice i spreminiti unutra Wink
jel kičmitis dobro?
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 07:28
Tvoje su ruže raspupale, a moja spava! Nisam očekivala od reznica da krenu, ali jednu sam dobila u tegli, urednu ošišanu, lijepo je prolistala, a onda jednostavno opet zaspala Unhappy
Ozbiljno razmišljam da joj zaprijetim, kod nekih je to "upalilo", na moje tepanje se ne obazire Unhappy
Ali veselim se ja svemu u tvom i drugim vrtovima
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 07:31
Pun si iznenađenja,uvijek imaš nešto za pokazatiThumbs%20UpClapRuže su lijepo se raspupaleClap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 14:22
Medo ti nas svako malo nećim iznenadiš, imaš ti puno jokera u rukavu, ruže su jako lijepe, samo da stane kiša da vidimo daljnji razvoj događaja Clap
život je more
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 18:14
Hvala svima!
Niho neće valjda bit jako ljuta ako vidi...
Triša, slike onih biljaka sa flore su već postavljene, a "turčini" me oduševljavaju ovih dana pa si nemrem pomoć i moram ih stavljat tu...
Kontesa, je već sam upozoren na krunicu, ali hvala i tebi na tome. Uglavnom, striček koji mi je prodao ovu krunicu i mirtu rekao je, naravno, da može prezimiti vani
Misty, siguran sam da će i tvoje procvasti ubrzo, pogotovo ako se malo posvađaš s njima, to inače pomaže
Miro021 viš ti kak sam ja iznenađujuć hehehe.. ma nema tu puno kaj za pokazati. moje su ružice tu več od prije par godina, a onda ih nekaj pojede, ili ih nešto strga... ma bit će one već prave, samo da si ja ogradim grunt
Lantana i ja jedva čekam da stane kiša pa će valjda bit malo rezultata od mojeg rada. navodno će prestat za vikend pa...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 18:29
Evo malo slika od jučer koje nisam stigao postaviti...
nekima je ova kiša stvarno odgovarala




Lukina biljka, izgleda da jo paše tu...


posijao sam prije par dana nešto lana u nadi da će proklijati i vidi ti to... eto njega


malo jagoda, mogu reć da su baš fine


jedna šumska jagoda kapitalac. ovak veliku nisam imao prilike vidjet, a kak je tek bila fina...


evo i jedna slika mog Graba kojeg sam naslijedio s gruntom


i za kraj ponovno slika susjedine ruže koja sad već zavidno cvate
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:35
Kako rekoh, Goga evo par slikica mojih čuvarkuća pa vidi ako te kaj zanima bum ti donesel na kavicu





ovaj zadnji bu i procval od sreće uskoro
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:39
Evo još malo sukulenata i tsl...






Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:43
Susjedina ruža je krasna, ali ni tvoja ne zaostaje u ljepoti. Imaš puno zgodnih biljčica.
A lijepa mi je i ona zelena slika na kojoj je grab
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:45
ogrozd bijeli

par metara od njega prije godinu i pol posađen i jedan crveni ali taj nije ni prošle ni ove godine dao niti jednu bobu :(


za razliku od prošle godine, ova će ipak biti malo rodnija. nešto šljiva nazire se u krošnji


primila se i proljetos zasađena loza stolnoga grožđa
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 11:49
hvala OTOK. poslikal sam je danas opet i moram ponovit jer mi je ova slikica ljepša :)


desno od cvijeta, malo mutno, nazire se djetelina s 4 lista hehehe
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 83>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.