Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dipladenia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dipladenia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 46>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 20:12
Pa kaj nam onda s proljećem mažeš oči!!!!  Mislila sam da do proljeća imam vremena!!!smile43

A meni bi se bolje zakorijenila, brže, ljepše, lakše.......ali kad si tako brza, mući se sama, a ja sam se mislila pomučiti i ta tebe!!!Wink

A baš bi mi lijepo pasala jedna bijela ili roza, da mi razbije ovu monotoniju crvenila!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 20:21
Biti će sadnicaWink ne cmolji
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 21:27
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:


Ali......jednoj je već vani poćelo jako žutiti lišće i opadati u velikom broju!! Skoro pa je već gola sada!!  Staro lišće opada ali i uvelike tjera duge mlade grane!!  Da li je to normalno za nju ujesen?


 Južni prozor zimskog vrta, jel to dobar položaj za nju i da li je moram zaštiti od direktnog sunca koje tu zna zbilja pripeći!!!  I u zimskim danima kada je sunčano moram zatvarat radijator jer je zbilja vruće kraj stakla, ako koji list orhideja ili palme uđe između žaluzina, opeće se!!

A uspjel sam i dvije reznice zakorijeniti bez hormona i bez povaljivanja i kamenčića. Jednostavno sam odrezala manju kraću zreliju granu, preko ljeta držala u hladovini, zaboravila na nju a ona me iznenadila novim listićima i  grančicom!!


Lišće je počelo jako žutiti zato što ti je bila vani kada su noći već bile hladnije od 12 st. C. Inače, ako ih spremiš na vrijeme i staviš na adekvatno mjesto, poslije preseljenja izgube samo tu i tamo koji list.

I moja je preko zime tjerala dugačke izdanke. Ispočetka sam ih odrezivala, a poslije sam ih ostavila. Na tim zimskim granama je razmak između listova bio duži nego kod izdanaka koji ljeti rastu (zbog manje svjetlosti i sunca), ali su se ipak razvili listovi i kasnije je obilno cvjetala na tim granama.

Južni prozor zimskog vrta je super mjesto i tu će ti vjerojatno cvjetati sve do veljače. Ako sunce baš jako pripeče možeš ju malo zaštititi.

I ja sam uspješno zakorjenila običnu dipladeniju iz poluzrelih kraćih grančica.


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 10:06
Cimi, hvala ti, sada si me utješila!!! 
Zbilja je bila vani kada su noći bile malo hladnije, ali sam je unijela u negrijani zimski vrt pa sam mislila da neće biti posljedica!! A duge grančice s rijetkim lističima, nema šanse da ikoju  odrežem, uživat ću čak i u njima jer ....videći tvoju ogromnu, sve nade polažem da će i moja jednog dana biti takva!!!!

Bebi, ne cmoljim....ako mi i suza padne, ne znači da sam tužna!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 22:38
Jao kako su vam prekrasne,ja sam svoje slikice stavila na jednoj temi pa neću da se ponavljam...Imam pitanje,svoje 2 cure sam unjela u kuću ipak su noći sada hladne,ovako imala sam 2 cure lani koje sam stavila u odnik,tamo se ne grije ali nije hladno,svjetla imaju ali na žalost propale su.Pa sada da li je bolje možda da ih ostavim u dnevnom boravku gdje ima podno grijanje i temp je viskoka,znači toplo je ili da ih ostavim u tom hodniku,samo se bojim da mi opet ne prođu.
Kako vi spremate svoje cure za zimu??
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2011 u 23:27
@sunce :) Moje dame sam do ove godine spremala u ne grijani prostor i povremeno zaljevala, ali ove godine ih neću ni unosit, ostavit ću ih u kutu terase, pa kako bude. Moja kćer ima nekoliko tih ljepotica i ona ih prije mraza dobro poreže i smjesti vani na zaštićenu terasu. U rano proljeće ih još malo uredi, poreže sve ono što je propalo i natrag s njima na sunce. Njene bujaju, cvijet do cvijeta, dok se moje u odnosu na njene mogu sakriti.
Ja sam moje već porezala i reznice stavila u zemlju pod staklenu teglici...možda bude sreće i zakorijene seEmbarrassed 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 21:31
Bebolina drim fige da budu,vidjela sam vaš vrt na slikama i što reći nego
Probat ću jednu stavit u grijani a drugu u negrijani pa ćemo vidjet,valjda će jedna preživjeti :)
Ako ju stavim na terasu uginut će mi jer iako sam u Rijeci,živim na Viškovu gdje su zime poprilično mrzle i ima snjega.Ništa držat ćemo jedna drugoj palčeve
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 22:10
Cimi, hvala ti i ostalima također, baš sam danas svoju posprimila u nešto hladniji prostor, ali ne u toplo.
Jadna je s požutjelim listovima, možda bi bilo dobro da je presadim.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 23:38
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Cimi, hvala ti i ostalima također, baš sam danas svoju posprimila u nešto hladniji prostor, ali ne u toplo.
Jadna je s požutjelim listovima, možda bi bilo dobro da je presadim.
To što gubi lišće ne znaći da je treba presaditi, već je to znak da ide u mirovanje. Na proljeće je bez milosti pošišaj i stavi na sunceWink cvast će kao nikad do sadaSmile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2011 u 23:41
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Bebolina drim fige da budu,vidjela sam vaš vrt na slikama i što reći nego
Probat ću jednu stavit u grijani a drugu u negrijani pa ćemo vidjet,valjda će jedna preživjeti :)
Ako ju stavim na terasu uginut će mi jer iako sam u Rijeci,živim na Viškovu gdje su zime poprilično mrzle i ima snjega.Ništa držat ćemo jedna drugoj palčeve
Hvala ti @sunce :) na lijepim željamaEmbarrassed
Stavi obe u ne grijani prostor i nećeš pogriješitiThumbs%20Up Moje velike ostaju vani, dok će mali sijanci bijele prezimiti u toplom
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 15:20

Hvala ti @sunce :) na lijepim željama[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley9.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Embarrassed" />
Stavi obe u ne grijani prostor i nećeš pogriješiti[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley20.gif" height="17" width="23" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" /> Moje velike ostaju vani, dok će mali sijanci bijele prezimiti u toplom
[/QUOTE]

Ništa onda se na proljeće javljam za reznice :)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2011 u 17:49
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:


Ništa onda se na proljeće javljam za reznice :)
Dogovoreno!smile99
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 22:06
Sijanci bijele Mandavillesmile99

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 22:46
Sijanci????
Jesi kupovala ili si skupila sama sjeme???
Moje crvene nisu imale uopće sjemena a toliko su cvale.Neznamu čemu je problem?
Puno uspjeha sa mladim biljčicama.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 22:50
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Sijanci????
Jesi kupovala ili si skupila sama sjeme???
Moje crvene nisu imale uopće sjemena a toliko su cvale.Neznamu čemu je problem?
Puno uspjeha sa mladim biljčicama.
Sjeme sam kupilaWink
Posijala sam samo pola sjemena, pola sam ostavila za proljeće
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 14:59

Krasni su sijanci!

Moja bijela sama je napravila sjeme, ali mi se rasulo jer nisam na vrijeme primijetila mahunu, a crvena nista.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 21:04
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Krasni su sijanci!

Moja bijela sama je napravila sjeme, ali mi se rasulo jer nisam na vrijeme primijetila mahunu, a crvena nista.
Crvene Sundaville ili Mandeville??
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
sunce :) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 109
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunce :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 21:27
Jao kako su majušne,neka samo one napreduju :) Moje cure su u negrijanom prostoru,polako gube lišće ali i dalje cvijetaju :D
Možda će ovo zvučat glupo ali di mandevila ima sjeme?Može li netko slikice staviti??
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 21:48
Originalno poslano od člana sunce :) sunce :) napisao:

Jao kako su majušne,neka samo one napreduju :) Moje cure su u negrijanom prostoru,polako gube lišće ali i dalje cvijetaju :D
Možda će ovo zvučat glupo ali di mandevila ima sjeme?Može li netko slikice staviti??
Nemam slike, ali znam iz iskustva da Mandevilla napravi mahunu, ako ne uklonimo uveli cvijet.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 21:55
ja sam svoju nedavno unijela u zatvoreno (negrijano)n i lišće joj opasno žuti i otpada...sve se mislim da je vratim na balkon, oćelaviti će za čas
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.