Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 17:25
Hana, Schneewalzer je super, malo je pokisnula kak danas stalno u intervalima pada kiša i sad je stvarno ogroman cvijet i još je svjetlija nego na ovim slikama. Ovo su sličice od jučer jer baš sad opet pada kiša pa nemrem ić friško slikat....
 
Penjačica Schneewalzer (malo su joj rubovi oštećeni od kiše, ali je ipak lijepa)
 
Penjačica Schneewalzer
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:41

Stvaarno!

Ruže prekrasne. Palma je pravaThumbs%20Up

I još imaš i susjede s prekrasnim cvijećem!Big%20smile
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 21:34
Flavia, ruže i clematis su standardno prekrasni, ali sad begonije i onaj novi žuti cvijet, ma sve je kao iz izloga. A cikasica je prekrasna, njoj treba puno svjetlosti, ljeti je stavi slobodno na sunce, a zimi u najsvjetliju prostoriju koju imaš. Moje su uvijek vani i nisu tako veliki listovi, ako su u kući onda im se listovi jako izduže, idu prema svjetlosti.  
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:46
predivna ti je cikasica a za ruže da ne govorim. Ona holydej penjačica mi je slična na schwanensee ali ima više rozog u sredini. A kinesku djevojku imam i ja ali je na proljeće tek posađena. Kak ti je schnewaltzer (joj imena,poloh se pišući taj njemački Tongue) je li se rascvao do kraja?
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:28
Evo i jedna mrtva priroda.....penjačice Don Juan - tamnocrvene mirisne.... Wink
 
ruža penjačica Don Juan
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 21:27
Mačak, pa sto put sam već ponovila da sve svoje biljke prihranjujem jedino i isključivo sa ureom (sedmica)....ima za kupit u pakovanjima po 3 kg, košta od 15 do 20 kn...kako gdje....Jednom mjesečno (obično 1. u mjesecu, da ne zaboravim) zalijem biljke kao što ih i inače zalijem, ali otopinom uree (1 žlica) u 25 litara vode (kanta od kreča). Ne kupujem i ne zalijevam nikakvim cvetalima.  Za ureu koja je dušično gnojivo se zna da potiče razvoj lisne mase, ali pokazalo se da je i cvatnja bogatija....makar ne bi trebala biti od uree...ali ipak je tako. Gomoljaste begonije treba zalijevati samo kad se zemlja na vrhu skroz prosuši....one ne vole puno vode jer im korijen trune od previše vlage  i ne smiju biti na jakom suncu. I još je važno da se zalijeva uvijek odstajalom (temperiranom) vodom u podnožju biljke, nikada po lišću i nikada po suncu!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 17:34
ma sve je prelijepo Smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 20:33
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Stvaarno!

Ruže prekrasne. Palma je pravaThumbs%20Up

I još imaš i susjede s prekrasnim cvijećem!Big%20smile
 
Fala ti Baka na pohvali, drago mi je da ti se sviđaju moje ružice i palma...nikad nebude kao tvoja (ne samo radi drugačije vrste), ali sam ja ipak sretna radi nje smile79
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:22
Željka 23, hvala ti...a što se tiče palmice...mislim da mi se ta cikas palma oduvijek sviđa....ali nikad nije bilo prilike, ili je bila skupa ili je nije bilo za kupit...evo je konačno, fala bogu...samo nek se dobro adaptira kod mene. Duboko se nadam da ćemo se dugo i uspješno družiti moja palma i ja! Tongue
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 20:35
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

krasna je valcerica, moja je posađena pred dva tjedna pa tek mora potjerati izdanke ali ona je najjača od ovih koje sam kupila pa možda i procvate ako joj dozvolim.To se još dvoumim
 
Hana, napravi kak misliš da treba sa valcericom....ako bude dobro potjerala i ako bude onak jaka...slobodno joj ostavi koji pupoljak, a ak ne...bum ti ja metala slikice od svoje...pa si pogledaj tu i tam LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:23
Fala ti Iris na pohvali Embarrassed
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 20:36
Originalno poslano od člana cvetlin cvetlin napisao:

jedva čekam u svom vrtu ovakav nered- sve prekrasno nemrem niš izdvojit

 
fala ti cvetlin.....držim fige da se i kod tebe stvori malo nereda da imaš kaj pometat i čistit ....LOL
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 17:33

Ruže su predivne,ali tek palmica...smile120

Na vrh
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 19:13

jedva čekam u svom vrtu ovakav nered- sve prekrasno nemrem niš izdvojit

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 16:16
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

Na prvi pogled mi se učinilo da je onaj zvončić Platycodon, ali što dulje gledam... pitam se...
Ruže mi nikad nisu bile baš nešto što bih si poželila, ali od kad gledam tvoje i Hanine čini mi se da ću malo preispitat taj stav. Zapanjujuća ljepota stvarno!
 
Bravo Horti Clap! to je Platycodon iz porodice Campanula! Tamo gdje sam kupila rekli su samo da je to kampanula velikog cvijeta i ništa više....sada znamo točan naziv. Hvala ti! Big%20smile
 
A što se tiče ruža....mogu ti reći da su one stvarno uvijek lijepe, a tako malo traže....Tongue
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:27
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

super je, kad bude moja takva....... uživaj u nima svaki dan
 
Kak to misliš kad bude tvoja takva? ....pa vrlo će brzo biti takva, pa i moja je juniorka, posađena na proljeće i evo tjera već nove grančice i nove pupoljke...stala je kiša pa evo i friških sličica....cvijet je baš velik....a i fino miriši....Big%20smile
 
penjačica Schneewalzer
 
penjačica Schneewalzer
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 21:15
Pa dobro ženo s čim ti zalijevaš te svoje begonije??? Daj mi odaj tajnu!!! Zanimljivo ono o cvjetovima baš sam primjetila da imaju duple i jednostavne cvjetove. To su znači dečki i cure. Ja ih ove godine imam prvi put i baš bi bilo lijepo da i moje budu kao tvoje.
Pelargonije mi nisu nešto, ali one bijele su krasne. A ruže i clematisi, ma nemam riječo, prekrasno i definitivno nabavljam bar još jednog!!!
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 17:31
super je, kad bude moja takva....... uživaj u nima svaki dan
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 18:41
krasna je valcerica, moja je posađena pred dva tjedna pa tek mora potjerati izdanke ali ona je najjača od ovih koje sam kupila pa možda i procvate ako joj dozvolim.To se još dvoumim
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2009 u 21:35
flavia ruže su prekrasne Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,340 sekundi.