Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Silvekin dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Silvekin dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 47>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 08:44
Već uobičajeno nas sa nečim iznenadiš... već je iris lijepo rekla "to može samo Silve"Clap
Danas nemam inspiracije, sve su rekle cure.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2008 u 09:20
Silvek, što se tiče poticaja neki dan sam na tv-u slušala i gledala da daju poticaj za male obrtnike...
A što se tiče vrta od tebe i ne očekujemo ništa drugo nego da bude sve super, a za to si sama kriva jer si nas ti na to navikla!!!
Vidim da ti bidens cvjeta ali se i ja moram pohvaliti jer su i moja oba počela cvjetati i moram reći da me iznenadilo kako imaju lijepe cvjetove!!!
 
Košarica ti je super, gdje si je nabavila???
TongueThumbs%20Up
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2008 u 21:47
Proljeće, dobila sam za rođendan, ali mislim da je to kolegica kupila u Baumaxu.
Inače, ne stignem ništa raditi, nema me doma cijele dane, a i pada kiša, puše vjetar i hladno je... Ali barem je sve dobro zalijano, i jedva čekam dok sve počne rasti...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:05
SilveK - čestitam imaš tisućicu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:34
Evo da ti se i mi javimo i da znaš da su nam sve vrste sjemenkica koje smo od tebe dobili proklijale! SilveK stvarno si majstorica!
Nadamo se da je i ono što si dobila od nas isklijalo.
Može li pokoji savjet za održavanje crnooke suzane (i mi imamo mlade)? I da li možda znaš koji je latinski naziv one kućne srećice koja može prezimiti vani? Gdje bi se mogla nabaviti?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:51
Triša, hvala na čestitki - baš sam prije komentirala kako sad glasim kao odrastao grm, a ja ne želim odrastiLOL

Božikovine, i meni je ovo prva godina što uzgajam suzanu (jedva sam došla do nje, hvala dadi28 i hani), nadam se sa bu mi uspjela. Znam da voli sunčano mjesto i plodnu zemlju, penjačica koja treba ili potporanj ili viseću košaru, zalijevati za vrijeme suše i može prezimiti u posudi nutra.

Na koju to vrstu kućne sreće mislite koja prezimi vani? Slična joj je mišjakinja LOL, korov o kojem sam baš razmišljala zašto se ne uzgaja kao i kućna srećaLOL
Inače, sjemenkama ste me ugodno iznenadili, vidjela sam sliku molucelle laevis na netu - fantazija..., glajer nisam našla...može nešto malo o njemu? I joj meni, gredica je spremna, ali to dvoje još nije posijano...biti će u nedjelju, cijeli tjedan pada kiša, a prije je bila suša pa sam radije pričekala.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 22:55
smile42 šlajer, a ne glajer!!! Ma zato nisam mogla naći... Koje je boje?
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:02
G-lajer/Š-lajer sam imala godinama. Rasijavao se sam i to u koritu, ali ove godine nije nikao. Mislim da mu zemlja više ne odgovara jer sam u korito zasadila i neki žuti cvjetić koji se jako raširio pa nema više mjesta za šlajer. Probala sam ga sijati i u vrt,ali nije nikad uspjelo. Samo u koritu u kojem je bila fina zemlja!

Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:06
da, da šlajer! gipsofila...trebala bi biti roza, ali to čovjek nikad nije siguran! mi smo kupili crveni bosiljak, a izrastao je i crveni i zeleni, ali nema veze...sve je dobrodošlo!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:08
Da, i ja sam imala sjeme crvenog prošle godine, a jedna biljčica je izrasla prošarana crveno-zelena - baš je bila posebna. Super za šlajer, prošle sam godine sijala bijeli, ove bi godine trebao cvasti prvi put...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2008 u 23:12
je pa da...i ja se isto žurim... pa nisam ništa rekla za kućnu sreću! ne bih rekla da je to mišjakinja, izgleda kao kućna sreća. imala ju je moja mama godinama, ali smo nešto preuređivali vrt prošle godine pa je ostala izložena domaćoj živini i nestala.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2008 u 23:00
Božikovine, ako nabasam na nešto takvo, čujemo seWink

Jučer sam bila na izletu u Slavoniji i Baranji, Kopački rit i još svašta, pripremam malu reportažu. Bilo je super, opet mnogo toga novog i zanimljivog. I što je zanimljivo, nisam nijednom kihnula - a danas opet kišem i šmrcam kao luda. Znači, alergična sam samo na nešto "domaće" LOL

Vrt krasno napreduje, sve niče i raste, kamilica je na vrhuncu cvjetanja, počinjne berba, makovi su počeli... A vani milina, meni najljepši dio godine, toplo je, cvate bagrem i bazga, opojan mirisi se širi navečer zrakom, a u blizini pjevaju slavuji...smile89

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:14
Romantična dušo, da i ja se divim kad to netko spomene - pjev ptica, let leptira, zvuk koji stvaraju travke na vjetru.
Ujutro kad je tišina, a lijepo vrijeme, sve to čujem idan mi započinje super.
Kod mene u blizini pak miris pitosporuma - opojan fantastičan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 22:55
KOd nas je pitospora ocvjetala i već napravila bobice....to mi je najdraži miris u svibnju jer je cijeli grad u pitosporama.......SilveK i bazga je ugodna...ima je nešto na putu do moje kuće....mi rečemo - zovina, zova.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 22:37
Ovu godinu proglašavam godinom crne uši. Evo zašto:





Ima je doduše svake godine, ali ovo je ludnica. Berem kamilicu i uklanjam djelove koji su puni uši, sutra ću sve to spaliti. Moram napraviti neku strategiju tjeranja mrava s vrta jer su oni glavni krivci za ovo, moram po cijelom vrtu nasaditi lavandu i paprat da otjeram mrave. Ah da, i voluharice kopaju kao blesave, kopam i ja za njima!  Mnogo toga je zginulo s cvjetnjakaCry, moram s MM izmisliti neke mreže za lukovice.
No uglavnom, kamilice ko u priči, uši ko u priči, posla ko u pričismile46
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 22:43
Ajme, ovo je stvarno grozno, jadne biljke, jadne životinje, kvragu ne znam kamo bi se okrenula flori ili fauni- SilveK, toliko posla, a kako riješiti da svi budu zadovoljni, a najviše ti naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 23:12
Sad sam se sjetila da sam danas sve sjemenkice posijala u rasadnik.
Sad nek se pate! Ostavila sam i za rezervu nekaj sjemenkica! Kaj je ziher je ziher!
A s ušima se i ja borim! Danas sam sa svih ruža skidala one zelene! Tješi me kaj ih nema puno, ali bojim se da bu uskoro najezda još veća.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 23:30
da, ove godine ima dosta crnih uši, ali nas će "pojesti" puževi! onaj sistem sa pepelom je dobro djelovao, ali je posustao zbog kiše! ima li kakvo bolje prirodno sredstvo (da ne stavljamo pužomor)? pa sve nam je tako lijepo izraslo, a svaki dan ovi mali "ljigavci" nešto potkrešu!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2008 u 23:39
Mi smo sipali oko vrta sol protiv puževa. 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2008 u 14:11
Silvek, pratim te i skupljam ideje...Nezaustavljiva si!!!
 
One sjemenke koje si mi poslala su sve tako fino narasle da mislim da ću ih morati presaditi.Slike možeš vidjeti na mom dnevniku...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.