Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 272>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2010 u 22:49
Koje lijepe ružesmile39. Kod mene tek prvi pupićiTongue
Prošetala sam ti vrtom zgrabila koraljnu zvončiku i zbrisalasmilie_love_364.gif.
Samo mi je žao što ti nisam obrstila trešnjuapple_smiley_212.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 19:20
Gio, Lora, smrcko Thumbs%20Up
 
Nema joj mjesta na terasi i stoji u uglu dnevnoga, pokrivena zavjesom. Kad sam je otkrila oduševila sam se! Moja hoya u najljepšem izdanju do sada:
I ja imam malog "konja za trku". Šinjor Ruppel: 
Zašto volim ovakve ruže? Nisu nešto, ali mene vesele: 
Mogla bi jednim cvijetom pokriti oba dlana: 
I od rozog pupoljka u jednom danu evo cvijeta. Njih jako vole zelene bube i svaki slijedeći cvijet će vjerojatno popapati:
A ovo je ruža koju mi je poklonio zet. On je tužan jer je trebala biti tamno ljubičasta, ali meni je i ovakva draga:
Moje "divljakuše na kojoj se naprijed nazire pupoljak cijepljene bijele ruže. Moj prvi uspjeh:
I sad kampanule:
 
 
Veliki grm u maloj, maloj rupici:
 
Ima ih na rubovima još dva vrta, ali su tamo do prije par dana bile odložene stvari i kad sam ih oslobodila nisu bile baš za slikanje!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 19:24
Bože gledajući tvoje plavetnilo, pa ruže, a tek Hoya, svašta bi tu još bilo, ali neka sve ostane u tvom dvorištu, jer baš je kako i treba biti, raskošno, predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 19:31
Triša draga, samo ti dođi Ovdje ima plavetnila i za tebe. A danas sam šetala vrtom i vidim da se spremaju cvasti plave brodiaee - i one su posebne!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 19:49
Jesi ga zaplavila. Prekrasno.

A hoya vraća Hoyi ljubav
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 19:53
prekrasnosmile94
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:08
ne znam čemu da se više divim, hoya, clematis, ruže a plavetnilo odcampanula
 
Morat ću se došunjati jedne večeri, ljubimaca se ne bojim , posebno ne Aresa, pa me neće odatiWinkWink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:26
oduševila sam se kada sam vidla tvoju hoyu Big%20smile moram ti se napokon pohvaliti (i uslikati tvoju/moju) jer nakon tri pelcera ona druga koja je u zagorju i ima najmanje brige .. jedina je opstala  i tjera listeke nove cijelu zimu, a pogotovo sad na proljeće Big%20smile nju prvu pozdravim u kući Smile negdje sam čitala da ju ne treba motati jer onda neće cvijetati...ali čini mi se da ti svoju omotavaš oko nečega Smile
 



i ovakvo nešto bih napravila od svojih campanula jer se fino šire..još samo da mi je opet naći bijelu Smile nju su mi puževi pojeli...ovo ti je super Clap
 
 

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2010 u 23:53
hoya je prekrasna...a moja neka čudna kao da se nije primila...nekakva je "smežurana" ali nije suha....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 00:22
Kampanula i ruže susmiley1637.gif
Mojoj mami se na hoji prvi put pojavio cvijet nakon dvije godine, da vidiš veselja. Kako čovjeka može sitnica uveseliti i koliko dugo može čekati jedan cvijet da se pojavi. Do sreće je tako malosmiley2003.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 00:30
Da zaboravila sam Rupell je pravi princTongue
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 12:48
prekrasno, prekrasno od ruža, campanula...da sve ne nabrajam jer mi se jako sviđa u tvom vrtu...a vidim da si i ovu godinu nabavila scaevolu Clap
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 14:00
Hoya....pa tvoje campanule su smile120, koja je to raskoš smile227 a ni ruže ne zaostaju...... zetova lila je predivna, nadam se da i jako miriši, takvu sličnu ima moja susjeda i ima jak miris ko parfem
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 14:07
smile120campanule i hoya, pa ti i jesi sinonim za campanule i hoyu. Moram se pohvaliti da su moje-tvoje campanule cvjetale ovu godinu, ali u pitaru, jedan mali dio sam preselila u kamenjar i nisu ga pojeli puževi.
Ruže su prekrasne, pravi odabir Clap
život je more
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 14:20
smile120a što reći osim prepredivno
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 15:58
Ha, ha Otok jesam zaplavila, ali ja od silne dužine vrtova, a slabog znanja o cvijeću tada nisam ništa drugo znala do li rasađivati campanule  I tako godinama LOLLOLLOL što se i vidi. A hoya mi je uspomena na useljenje u stan. Pelcer sam dobila pred 15 godina.
 
Mali katus, Lora Smile
 
Konti 15 godina raste moja hoya - i cvijeta. Moraš je motati jer - gdje bi ona došla da je ne obuzdaš. Samo pazi da je ne premještaš često. Mada mojoj ni to ne smeta da bi cvala. A mogu ti reći da njen miris u stanu i nije baš nježan i ugodan. Prejak je!
 
Nichll pusti je da miruje. Krenut će kad tad. Samo pusti da joj se zemlja dobro po vrhu osuši prije ponovnog zaljevanja.
 
Je smrcko, točno tako - samo jedan novi cvijetak u dvorištu i ja sam zadovoljnija.
 
Pčelice - scaevola me osvojila na prvi pogled. Znam mjesto gdje je mogu nabaviti i jednostavno je moram imati. Ljeti mi je najdraži cvijet.
 
Korijenko, nisam sigurna da ta ruža miriši. Samo ona "divljakuša" ima predivan, starinski i jak miris. Svim ovim drugima moraš doći jako blizu da išta (ili ništa) osjetiš. 
 
Lantana, kako kod tebe sve buja ti ćeš vjerojatno dogodine imati lijepi niz ili grm campanula. A sve ti gledam padinu i mislim: Imaš li ti jastučac? Tako nezahtjevan, a tako lijepo puže po strminama.
 
Bromelija, a što je sa camapnula što sam ti poslala. Nikad mi nije jasno kako se one znaju ili začas uhvatiti ili odmah crknuti. Jesu li ti žive?
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2010 u 16:04
Hoya draga moja, pa tvoja je cura Hoyica prava ljepotica!!!! A i zvončići su baš pravi zvončeki, zazvonili ti cijelom betonskom posudicom. Ruže sam također pomirisala!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 09:16
smile71 odlično kakve prekrasne boje draga !!! smile99
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 09:28
Neka si ti presađivala kampanule, sad je vrt tako prelijep ukrašen njima!ClapClap
Naravski i sve ostalo od hoye do crvenih ružica!Thumbs%20Up
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2010 u 09:33
Tvoja hoya je prava lipotica,a campanule su napravile pravi cvjetni tepihThumbs%20UpRuže su ti lijepeClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.