Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 144145146147148 184>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 02:14
Smrcko, zar ti ovi od Lore i korijenka nisu pocrvenili. Ili ih držiš u kući ?
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 13:03
Ne Hojčeka držim ih vani. Imaju na prethodnoj stranici vanzemaljci koji imaju crvene rubove. Više ne znam koji su čiji. Izgledaju kao da su različite vrste, a u biti su jednaki. Ovi zadnji krupniji su mislim od Lorice i da nisi bili non stop na suncu te su krupniji i mesnatiji. Svejedno i jedni i drugi su lijepi. Nesmiju ići ispod -6. Odnijela sam ih u Fužine, hladnoća ih je spržilaCry.
Što je hladnije oni bi trebali biti crveniji.

Počela sam nositi cvijeće po dvorištu, a i ja bi trebala stati malo na sunce sva sam blijeda od ove kišurine.Smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 14:15
Jedna od najboljih kombinacija za bogatu zemlju u posudama.

jednaki djelovi:

-tresetne zemlje ( tresetna zemlja nikada nesmije biti sama, uguši biljke)

-perlita-mineralni zasipni materijal od poroznog vulkanskog kamena

-komposta

-vrtne zemlje

Takođe se može umješati po šaku:

Vrtnog vapna
sojinog brašna
fosfata stijena
brašno morskih trava ( bilo koja morska trava) (idemo u lov na morsku travuWink)

Sve ovo dobro promješati.

Tvrde da ova 4 zadnja dodatka toliko unesu hranjljivih tvari u posudu da   biljka može bez đubrenja cijelu godinu.Embarrassed
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 19:17
Za jednogodišnje biljke u posudama najbolja mješavina zemlje, jednaki djelovi:

Škriljevca
kompostiranog pilećeg gnoja
glistinjaka
kompostirane borove kore
grubi riječni pjesak

Glistinjak i pileći kompost daje dovoljno hranjljivih sastojaka kroz sezonu. Kako se kora bora vremenom raspada povećava plodnost zemlje koja se iscrpljuje. Ova mješavine zahtjeva smanjeno ili nikakvo dođubravanje, idealna je za bildanje vaših biljčicaWink









, smanjuje potrebu i bilda biljke bez velikih potreba za jakim đubrivima.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 19:35
Zaboravite zadnju rečenicu , nisam je izbrisala a  ne mogu editirati.Embarrassed

Za sukulenta sam pročitala jedan savjet . Pisala sam u jedom od prijašnjih postova sastav zemlje koji je idealan ako odlučite sami napraviti zemlju za sukul.( nemojte kukati kad vam propadnu i oni traže određenu zemlju).
Savjet je da napravite .
Zemlju za sukulenta treba prekriti sa kamenčićima ili krupnijim pijeskom, da se spriječi truljenje krunice biljke.

Sukulente treba zaljevati sa tekućinom = 18 litara vode u koju se doda čajna žličica  bjelog octa, da bi se lagano povećala kiselost zemlje.Smile
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 23:13
Pohvala na biljkice, ali i na tvoje savjete...
Stvarno puno učim od tebe i tvojih savjetaHug
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 23:18
Hvala Željkićsmiley4841.gif i želim da se obraduješ biljčicama kao što sam i jasmiley2332.gif
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 00:40
Danas sam bila na terenu i radilo se, a i smrzlo se
Prešli smo prvu planinu do mog terena i ostali u šoku. Prije planine sunce i ljepota, a u mom vrtu ovo




Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 08:17
Smrckice, zima je kod tebe već stigla. Za neke radove i neće biti mjesta, ali brzo će proljeće, a onda će tvoj vrt zasjati punim sjajom, kao i prije.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 09:35

Gledala sam sa autoputa ovo što si slikala. Ne brini, biljke su ispod prekrivača. Snijeg će ih dijelom zaštititi.

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 09:55
Eto baš sam i ja htjela reći da je snijeg dobar za biljke, u neku ruku zaštita...ali me brza Hoyica prestigla! Uglavnom baš je lijepo na tvom gruntu...pravi zimski ugođaj....snijega ni previše...ni premalo. Meni se jako sviđa.
Smrckić, smiley1745.gifvidim da sam ti propustila odgovoriti na par pitanja...sorry...smotali me adeniumi i kamelije...LOL
...dakle slijepi izboji su grane od cijepljene ruže, ali koje na vrhu nemaju cvjetnih pupova. Takve grane orežeš kao ocvalu ružu...dakle možeš odrezati do 2/3 te grane....da bi ponovno potjerala novu granu na kojoj bude cvjetova.
..za orezivanje penjačica...ne treba ih orezivati prve tri godine....samo formirati i ev. odrezati granu koja smeta....i ocvale pupoljke sa par listova. Kasnije se orezuje na način da se ostavlja glavna grana, a bočne grane orezuju se na 2-3 pupoljka. Kako ruža stari, tako i glavna grana počinje drveniti i u tom slučaju više ne tjera mlade izboje koji će cvasti....tada treba ostaviti bar jednu bočnu granu i napraviti od nje novu "glavnu granu"...kad se formira nova glavna grana...odrezati staru odrvenjelu. Neznam da li sam dobro objasnila, ali na taj način se izbjegne ono ogoljelo drvo ruže u donjem dijelu biljke. Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:12
Evo HojčekaSmile



Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:20
Hej ti već možeš na skijanje LOL LOL LOL
Moj sin stalno pita kada će pasti snijeg??? A meni muka od njega ( kao i tebi)...
 
 
Ali vidim da imaš i nekih " novih " vrsta!!!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:31
Hvala vam na podršci,čini mise da mi je pola vrta među anđelima.

Iznenadila me tritomica, ovo ljeto nije procvala a zelena kao da je ljeto

Hvala Flavijica, baš si detaljno to opisala. Previše sam brbljala po forumu i malo surfala tako da sam propustila važne informacije o uzgoju bilja. Mislim da su ono divljake uništile moju parkovsku ružu iz Njemačke. Ispod cijepa su rasle skoro iz zemlje mladice kao 2 olovke debele. Vjerojatno od ruže nema ništa.
 
Ove savjete o penjačici ću isprintati i zalijepiti u vrtnu kućicu, što više puta pročitam doćiće do mozga i shavatit ću. Kad jednom pročitam zaboravim već do sutraWink Mislila sam napraviti stub sa 4 šipke na 25 cm udaljenosti i zabosti u obliku kutova kocke. Oko vanjske strane šipki bi omotavala tu penjačicu, a sredina stuba bi bila prazna, ma kao spirala. Međutim možda ovo nije ruža za toga, ne čini mi se savitljivom, ali stegnut ću joj vratić i usmjeriti je. Prvu godinu penjačica nije cvjetala nisam znala ni što sam kupila i tu godinu sam je pošteno ošišala. Neću više nikada, u biti znala sam da je penjačica ali ne ida joj nesmijem dirati frizuru, i koje je boje.
Nešto sam čitala o šiškanju čajevki i foribunde ruža, i shvatila da je to umjetnost koju treba izučiti i posvetiti joj se. Trebat će mi vremena.

Recimo naučila sam da unutarnje grane( koje rastu prema unutra i mogu zasmetati drugoj se odstranjuju, a one koje rastu na van i ne smetaju drugim granama se puštaju rasti da se dobije lijepa forma grma ruže.Smile
Koliko li ću ruža upropastiti dok ne naučimEmbarrassed

I viste krivi što sam se zaljubila u ruže, samo mi je trebala nova ovisnostsmiley1626.gif
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:42
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Hej ti već možeš na skijanje LOL LOL LOL
Moj sin stalno pita kada će pasti snijeg??? A meni muka od njega ( kao i tebi)...
 


Joj Proljećence ne zamjeri sinusmile78 na želji za snijegom. Moje najljepše uspomene iz djetinstva su bob staza od samog leda. Bob je bio kanister od 50 litara, plasična vreća puna krpa ili slame jer sa sanjkama nije baš zabavno ići po ledu. Pa klizanje na nogama po staklu- ledu .Led smo spravili poljevanjem vode po snijegu i glancanjem nogama. Pa crveni obrazi, prstići u rebrima od radijatora, i obećavanje same sebi da nikada više neću toliko dugo se klizati i Boga molila da mi prsti ne odpadnuLOL. Eh to je bilo lijepo vrijeme, takmičenje u klizanju po ledu i da dobijem što klizavije čizmice.Tongue
Da imam djecu  snjima bi ponovo sve to prolazila i pravila im izume mog djetinstva, ali eto... Mogla bi i patentirati štošta, ali ova danas djeca su predosadna. Imala sam i ja sanjke, ali to nije bilo zanimljivo.Embarrassed

Za nove vrste nisam sigurna što je? Bila agava, a sad niče okolo nešto novo.Embarrassed
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:53
Smrckićsmiley1745.gif ..za ruže...ne trebaš ništa printati savjete...sa penjačicom si mirna dok je mlada..a tek kad "napuni" 3 godine, onda je režeš na proljeće. Za čajevke i floribunde...to ti isto nije neka velika nauka....na jesen se skrate grane da ih ne polomi ev. snijeg, a na proljeće se orezuju....čajevke nisko....a floribunde ostaviš malo više...jer su uglavnom dosta niže od čajevki. Orežuješ po slijedećem: prvo ukloniš sve trule i oštećene grane, onda ukloniš one grane koje rastu "prema unutra"....onda skratiš grane koje će ostati na način da na svakoj ostaviš 2-3 pupa. ...i kad ti izgleda "da si pretjerala"....e onda si dobro orezala ružu.  
 
Ruže koje možeš "savijati" po želji su rambler ruže. To su penjačice (ili puzavice, kako ih tko zove) u pravilu bez trnja i podatnih su grana koje možeš savijati po želji. Jedina im je mana što cvatu u većini slučajeva samo jednom u sezoni. Međutim....ima i ramblerica koje cvatu višekratno, što bi tebi bio bolji izbor....ima roza sorte "Super Dorothy" i bijela "White Dorothy"...ima ih u vrtlariji Horvat. Za crvene ili žute ramblerice koje bi cvale višekratno neznam, ali ja sam od Jagode dobila pelcere krasne žute ramblerice "Lady Banks Yellow" i nadam se da će se bar jedna primiti. Ta mi je ruža predivna, bez obzira što je jednokratne cvatnje (u trajanju nekih 4 tjedna). Uf jesam se raspisala! Embarrassed
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 14:58
Baš mi je dobro mudro šutiti i koristiti odgovore na tvoja pitanja.
Ja sam imala jednu ružu koju sam uredno šišala godinama i nikada nije cvala. A onda sam se naljutila na nju i ostavila je nek se "sama šiša". I procvala je.
Tek tada sam skužila da je penjačica. Sad imam ispred sebe super savjete, a ruža je u ovim kopanjima najvjerovatnije platila glavom.
A moglo nam je biti tako dobro Cry
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 15:00
Samo ti pišismile79, sve upijam. I svaka informacija je dobrodošla.
Moja penjačica je bijela i drugačiji cvijet od normalnih. Ako nađem stavit ću sliku. Meni je bila lijepa, valjda što je mojaWink. Na etiketi je trebala biti crvena, ali tek kad je procvjetala sam vidjela što sam dobilaSmile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 15:05
Hoja nisam je prvu godinu ni šišala, tek u jesen ili proljeće. Jednostavno nije prvu godinu cvjetala. Možda joj nisam dala ni hranjiva koje je tražila za cvjetanje. Tek sam ovu godinu mislim od tebe( sad sam se sjetila) i saznala da je ne smijem šišati, ti si zaslužna da je narasla
Šteta za ružicu, da sam je bar posjetila noćuCry
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 15:06
Ma super mi je doći na tvoju temu.Tu se navelike piše o ružama, koje obožavam, ugodna atmosfera i još što šta naučim novoga...pa kud ćeš bolje.
 
A što se tiče snijega....da li smo mi to skupa odrastale??? Čitam tvoj post i mislim si pa to nije moguće...doduše ovaj "bob" mi nije poznat ali sve ostalo da.
A moj sin....mislim da se ne zna igrati kao što smo se mi igrali...on se malo sanjka ( zabundan u skafander) na livati iza kuće i onda uzme svoje "famozne " tačke i lopatu i kupi snijeg u tačke i prevozi po livadi....daj si to zamisli...ima vremena cijelo ljeto za igrati se sa tačkama i lopatama a on to nastavi i zimi!!!
 
Uh, oprosti, malo sam se raspisala....
 
smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 144145146147148 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.