Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 143144145146147 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:45
Jooj Otok...a ja se ponadala da češ mi reći kako ću sa kampanulom da preživi zimu, a ti mene opet špotaš :huh:%20-%20huh%20-%20smajliji:-%5b%20-%20blushing%20-%20smajliji....a kad smo kod "uskoka"...vidim ja da i ostalo naše društvo na forumu ne zaostaje previše zamnom *lol*%20-%20lol%20-%20smajliji....tu se i ti ubrajaš....*drug*%20-%20drug%20-%20smajliji;%29%20-%20;%29%20-%20smajliji
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:53
Ja te ne špotam, ja te hvalim. I sigurno bi i ja još ponešto pokupovala da imam što i gdje.
Vidjela sam danas u K su dobili dosta novog cvijeća - ali uglavnom za kuću, tome puno lakše odolim, ali čini mi se da je tamo iz jednog ugla još nešto virilo, možda svratim sutra ....., ali samo možda Wink   
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:53
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Trebalo bi otvoriti jednu potpuno novu temu pod nazivom - što ja Flavia danas nabavila  Wink.  Sve nove biljke trebale bi se zvati uskoci (jer uskaču u košaricu) Clap
 
Otok za ovo imaš pivo od mene! Svaka ti čast LOLLOLLOL  ubuduće budemo ih zvali Flavijini uskoci Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:54
Flavijica prekrasne si biljkice kupila.Thumbs%20Up

Jedino što sam uspjela pročitati o  Campanula "Blue Wonder" ili Campanula x haylodgensis je:

- biljka je hibrid, porijeklom iz Europskih planina, višegodišnja biljka

- za planinske vrtove i kamenjare

- mislim da može izdržati do -20 ( ali me nemoj držati za riječ)

- može biti na suncu ili djelimičnoj sjeni

- djeli se korijenom ( kod nekih biljaka sjeme može biti sterilno)

Biljka je prelijepasmile64
Znači ništa od košenja i mišićasmiley1626.gif
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 21:55
Hana, ne pijem baš pivu, ali za društvo se i pop ženi, pa......
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:00
Flavia, od zafrkancije nisam ti ni pohvalila novu campanulu, a prekrasna je. Na netu sam išla malo tražiti nešto o njoj, a pronašla sam između ostalog i cijenu po kojoj je prodaju, u jednom vrtnom centru 12 eura, u drugom 24 eura
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:14

Hvala ti draga Smrckić kaj si se potrudila oko campanule...to sam i ja bila našla...ali ništa konkretno....da li može prezimiti primjerice u tegli, kako je sa zalijevanjem i tak te stvari....jel da je držim na toplom ili u hladnom....naime, ja je ne bi stavljala u vrt do proljeća....radije bi je imala "na oku"....još kad veli Otok koliko košta po bijelom svijetu...a ja svoju platila cijelih 9,99 kn! Za mišiće....lijepo ti dođi k meni.....i teretana je tvoja....Hug

Vidim ja...tu se piva pije...i "napalo se" na mene siroticu....i kad se malo bolje pogleda....to su "jedna" sa 130 ruža u vrtu, i "druga" sa 2 miliona seduma i neznam čega sve ne (čak i kineskih tagetesa vlasnica)...isto u vrtu....smile96
Na vrh
Lili 68 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lili 68 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:22
Flavia ,ovakvu  campanulu imala sam prije nekoliko godina,nisam joj mogla odoliti  bila je dosta skupa,nažalost živjela je vrlo kratko vrijeme kod mene i propala. Naravno nadam se da ce tvoja prezivjeti,možda da je presadis u vecu teglicu sa vise zemlje da joj se oporavi korjen .Ružice su ti super!
smile95
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:25
Hvala ti Lili na savjetu, a i na pohvali Wink....sutra odma ide u bolju zemljicu...pa ćemo je maziti i paziti....nadam se da će poživjeti! smile79
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:30
Idi kupi još jednu. Jednu u tegli spremi i zaštiti, drugu u vrt i zamalčariWink

Doći ću u teretanu samo ako ćeš i ti vježbati.

Ovaj post mislim da se odnosi na tu vrstu campanule

"""Svaku zimu prezimi u plasteniku na par stepeni. Svake godine cvjeta ca august i do jeseni ali s puno manje cvjetova nego kad je kupljena. Inače klasična i ne komplikovana biljčica. Jednom nedeljno sa cvetalom prehraniti, u ljeto puno vode i polusjenovito mjesto za vrijeme velikih vrućina. Sad je nebih puno zalivala dok se dobro zemlja ne osuši ."""" ( veljača)

<>http://209.85.135.132/search?q=cache:FdJzUiW1s0AJ:www.cvijet.info/Forums/viewtopic/p%3D321512.html+Campanula+x+haylodgensis&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr&lr=lang_hr



Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:41
novi "uskoci " su prelijepi, uostalom što kod tebe nije lijepoClapClap
 
Ja sam za campanulu Blue Wonder, pronašla da ne smije ići na temperaturu
ispod 8 do 10 stepeni, da ne voli previše vode, da voli nešto malo kiseliju zemlju, može sunce ili polusjena, gnojenje normalno, naravno zimi manje.Suhe cvjetove skidati. Razmnožavanje sjemenom i pelcerima.
E pa sad ti vidi.......Wink
 
Šmrćkice ne ljutiš se za ovo što sam ja pronašla????Wink

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:45
Kupila bi ja Smrckić još bar dvije da je bilo...ali nije...samo ta jedna jedina...i to ne baš u reprezentativnom stanju, doduše biljka je zdrava i grm i listići, jedino su cvjetići pri kraju. Wink
 
Hvala draga Lorica i tebi na pomoći Hugsutra ću ja nju lijepo presaditi u veću teglicu...dodat ću i malo kisele zemljice...a i ovo za pelcanje bi se moglo probat na proljeće! Wink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:50
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:


Doći ću u teretanu samo ako ćeš i ti vježbati.


ovaj dio posta gdje spominješ vježbanje...nije mi se prikazao na ekranu...LOLLOLLOL
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:53
šećem ja već par dana po tvom vrtu, ali me svaki puta ostaviš bez riječi smile42 gdje više ima mjesta za sve te ruže? Wink  svaka čast Flavia, ovo je stvarno za guštati Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 22:53
Ma zašto bi se ljutila, moramo pomoći FlavijiciHug Evo tu sam pronašla, možda sam nešto pogrješila. Ima na prvom linku zona i na drugom temperature po zonama, treba obratiti pažnju na celzijuse.
<>http://209.85.135.132/search?q=cache:gR65cNxC5OIJ:www.saylorplants.com/pd.asp%3Fpid%3D3076+%22Blue+Wonder%22+campanula&cd=6&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

<>http://209.85.129.132/search?q=cache:cimSwVhkFkoJ:davesgarden.com/guides/pf/go/105357/+Campanula+x+haylodgensis%2Bblue+wonder&cd=1&hl=en&ct=clnk
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2009 u 23:14
Konti, hvala ti što si svratilaHug....a mjesta za nove ruže....ima sve manje...LOL
 
Smrckić, toliko si se potrudila i pronašla sve ove linkove sa korisnim informacijama za novu campanulicu da ona jednostavno mora preživjet i pokazat nam cvjetiće slijedeće sezone. Hvala ti puno smile72
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 07:08

Biljkica je baš predivna, i ovako pri kraju cvatnje!

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 08:32
Odakle da pocnem?Od macuhica,hibija,pavitine,ruza,ne znam ni sama,ili zvoncica?Ma sve bi ja isto tako smjestila u moj vrt
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 11:01
Pa već smo na 145 stranici, kako si počela i kako nastavljaš s kupovinom brzo ćeš zauzeti sve stranice na ovoj temi, naš će se biljke jednostavno izgubiti, a onda ćemo svi uživati samo u tvojima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 14:41
I ja se slažem da su ti "uskoci" bajni .
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 143144145146147 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.