Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hoya - moje dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hoya - moje dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 272>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 21:38
Pa prekrasni su ti sukulenti, kako se ta sukulentna zaraza brzo šiti našim gradom, ali i cjelim forumom - baš super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2010 u 23:30
Jednostavno ne stignem svugdje, a onda kada dodjem ostanem razrogačenih očiju. Kakva ljepota, kakva raskoš, kombinacije, succulenti, ma ne znam što mi se više svidja.Majstorica si nema što.Ali i vrlo vrijedna, kad stigneš sve to držati tako uredno i pod kontrolom.
Zid kad se sve raszrasti bit će super......Bravo HoyaClapClapClap

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 01:07
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

Jutros sam pisala - pa nestalo. Taj moj "zeleni zid" bi bio ispunjen raznoraznijim biljkama samo da mi nije tako blizu puta pa mi nestaju ljepši primjerci.

Sad će svi misliti da sam to ja  LOL

Ma, kad bude i drugih sukulenata za djeljenje stavit ću i njih pa neka se vesele.

Dobro da znam za ubuduće, držim te za riječ   Wink 



Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 06:39
Bako, karanfila ima još, smo reci!
 
Minimode, hvala, hvala!
 
Kontesaa, na žalost od jasminoidesa ništa. Ali, neznam da li si vidjela, dobila sam iz dalekih krajeva prekrasnog, veeeelikog!
 
Miro, imaš pravo, već se šire i skoro svaki listić ima korjenčiće i male izdanke. Da znaš kako uživam gledati njihovo rađanje!
 
Anaida, ja sam zamislila da ovo ljeto ne vidim na tom zidu ništa do li zelenilo - pa nekako mi se čini da bo mogla uspjeti!
 
Triša, Triša i ti si mi tu zarazu prenjela. Nisam mogla odoliti i nije mi žao!
 
Lora, pitaš kad stignem!? Pa ovako, ono što više volim - lakše stignem. Cvijeće obilaziti stignem, ali peglati - ne nikako!
 
Smrckice, najprije sam provjerila što imaš, ono što nisi imala sam ti dala i za tebe nema straha   LOL LOL LOL
Ma lako je meni za tebe. Ti strpljivo čekaš ili pitaš. Ali lani su mi odnjeli šarenolisni bršljan, posađen gotovo uz kuću, koji se dizao uz zid - sve sa žilama, a prekrivao je skoro pola kvadrata!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 18:57
Curo ogradi se, bar dio gdje je cvijeće. I stavi bodljikavu ogradu, ja ću na jedan dio staviti bodljikeWink
Rekla sam MM  "Ili ograda ili ne mrdam ni prstom, cjeli dan ću biti u fotelji i na cvjetnom forumu smiley1626.gif"
Eno leti , stavlja , kopa, do nedelje ima da bude razvučena ili ga nemasmiley5541.gif
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2010 u 22:49
Sve 5!
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 13:55
Taj zid,kak ti kažeš,ruglo,bu ti na kraju jedan od najljepših dijelova vrta.Kad se raspužu sukulenti ,to bu divota!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2010 u 14:37
samo da ga drugi ne pocupaju
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 14:18
smrcko, znaš cijelu priču Cry - nema ograde!
 
dada28, hvala, ali daleko sam ja od tvog urednog i dotjeranog dvorišta.
 
rain, mislim da mi se susjedi već smiju - po kiši sa špricom obilazim kamenjar, guram, vučem, potičem - mora ove godine biti zelnilo!
 
gio, znam da ukradeno bolje raste, ima pelcera za svih, samo nekima je očito teško čekati da uzgoje biljku pa su uzeli cijelu!
 
 
A danas sam išla na sajam cvijeća misleći kako sam završila sa kupovinom. Za ove kombinacije je "kriva" smrcko! Ona i njene kombinacije balkonskog cvijeća, pa onda moja ljubav prema šarenolisnim biljkama, pa ljubav prema alstroemeriama, pa...
Ruže nisam mislila kupovati, ali ovoj boji nisam mogla odloliti:
Pa ni ovoj. U susjedstvu ima jedan vrt sa ovakvim plišanim ružama i divim mu se godinama: 
a sviđaju mi se jer imaju puno latica
 
I posebno mi je zadovoljstvo jer mi je prodavačica iz našeg poznatog vrtog centra namignula i svakoj spustila cijenu za 10 kn!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 15:42
ne bi ni ja odoljela,nikad kraja nabavljanu noviteta ,ta narandzasta
i ja sam da netko uzme pelcer,a nikako da iscupa citavu biljku,ali uvjek ce takvi postojati nazalost
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 15:43
Djetelina, lantane, batat (pretpostavljam), alstromerije, ruže.....pa tko će s tobom
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 16:19
gio, baš je žarko narančasta - točno me zvala !
 
Otok, sve je posađeno - sad samo još da nadopunim sa srebrnom dihondrom i kineskim šašom i - onda slijede moja ljetna noćna zaljevanja!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 18:32
Kako si se lijepo ponovilasmile227
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 19:25
Hoya narančasta ruža je i moj san-prekrasna je.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 19:35
Mali kaktus - mislim da se više ne mogu zaustaviti - "uzelo me" !
 
Triša, a bilo ih je par komada. Dok sam došla na red ostala je jedna jedina.
Eco ih na ulazu na počasnom mjestu - barem ovo ljeto:
 
 
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 19:40
Bila kod bake, tamo vidjela novitete, sad kod tebe.................priznajem da me ulovila malo zavist...............
- alstroemerije si kupila (barem mi se tako čini - koje boje ?
-  ruže - boja je zaista krasna (i crvena i narančasta) samo gledam ih i nije mi jasno da li su to čajevke, floribunde ili penjačice?
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 19:54

Bergenija, ma ja ti samo pokušavam napraviti nešto slično svima vama. Kasam ja za vama jako, jako.

Alstroemerije su puno krupnijeg cvijeta nego li ove moje i bijele su sa tamnoljubičastim točkama u sredini.
A ruže ?!?
Ja ti imam veliki problem - uopće ne kužim što je čajevka, floribunda ... Puno puta sam čitala - pa kad dođem van - booo, zaboravim! Zato i imam problem sa njihovom rezidbom i cvatnjom!
Ajde, ako se kužiš, pomozi da barem za ove znam!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 20:25
hej hoya, vrt ti se nevjerojatno razbujao. Naravno, da sam prvo išla potražiti alstromerie, zaista su predivne, od mojih zagrebačkih - veliko ništa.
Sukulenti u teglama su nevjerojatni lijepi, a ideja sa stazicom genijalna.
bravo
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2010 u 22:59
Noviteti su super, baš po mom ukusu, ruže su sve lijepe, ali narančasta nekako posebno plijeni, a bijele astromerie smile93
život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2010 u 10:20
Aaaaa i ti si bila jučer, ovu tamnu djeteljinu sam i ja pikirala i na kraju od silnog pikiranja uzela sam par biljkica one što nisam pikirala Wink.
Izabrala si krasne ruže....ni ja baš ne znam tu razliku čajevka i floribunda ali uvijek potrefim orezivanje Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 272>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.