Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 184>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 21:44
Super su ti "držači" za biljke...vidjela sam to po stranim sajtovima ima za kupit...a ima i držači za ruže stablašice, baš su fora! Ti držači su em dekorativni, em korisni....cure koje imaju sposobne muževe i švas-aparat i malo željeza tanjeg profila...možda si mogu i organirat izradu tako nečega i u kućnoj radinosti....moj M nije zainteresiran za izradu tako nečega...već sam ga probala "angažirat"..ali nisam uspjela...niti putem trikova i drevnih vještina LOL...ne da se....tvrd orah...LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 21:48
Flavia, ni MM nije zainteresiran, ali ja ili počnem pa on mora zvršiti ili napravim takvu glupost i rugobu da mu bude muka i onda popravlja. U konačnici - on napravi!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 21:59
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Sljedeći dan je procvao još jedan.





Koja ljepota od cvijeta TongueClap!! Jedva cekam da prodje ova zima,jer uvijek mi odnese poneki cvijet..mada ima i ljepotana-kao i ovaj tvojWink- koji nam uljepsavaju zimske daneTongue!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 23:21
Evo Mare za tebe idealna mješavina za kaktuse i sukulente

5 djelova perlita ili mljeveni kamen ( kao 1/3 zrna graha)

4 dijela kupovne zemlje

1 dio grubljeg pijeska( znači ne najsitniji)Smile
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 00:43
smrcko super su ti ideje držači za biljke ali niti meni nema tko napraviti, možda naiđem negdje na gotove u prodaji Wink
a tebi jedna velika smile78
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 01:09
Da Flavijica svašta se nađe na stranim stranicamasmiley1692.gif Ideje sa ovim žicama su super i svima nam mogu koristiti. Postoje i one plastificirane ili presvučene žice - ogradice koje bi se mogle iskoristiti za to.

Ma treba uvesti silu i natjerati muške da naprave neštosmiley2230.gif. Ako ne ide prestat kuhati , pa piticu na udicu i voditi do mjesta zločina. Ali predhodno  sve pripremiti.WinkLOL

Hoja ti imaš taktiku, ali kod mene bi upalila samo da mu stavim moj remek uradak u krevet di spavaLOL

Hvala Džombićsmiley1242.gif

Hvala Bromicesmiley1547.gif

Svima smiley1744.gifza šetnju mojim vrtom.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 01:24
Sada sam gledala video di vrtlar savjetuje đubrenje ruža 3 puta, u proljeće, pred cvatnju i u sredini ljeta. Đubrivo je bitno da bude NPK 5-10-10, u količini pola šalice ili 2 šake.
Takođe je važno ružama dodati gorku sol ( magnezijev sulfat, ima ga u apotekama i inače se koristi kao laksativ), takođe pola šalice ili 2 šake.
To se posipa oko ruže na zemlju i na to se pospe kompostna zemlje da bi dovukla gliste i mikroorganizme koji razgrađuju đubrivo.

Ovo moram pokušatiThumbs%20Up

Takođe je jako dobro dodavati cvijeću, i vrtnom i u posudama kompostirano pileće đubrivo. Kupovala sam pileće brikete, ali ne znam točno što su oniConfused
Živo pileće đubrivo spali korjenjeEmbarrassed

U moj vrt sam ubacivala i eko konjsko đubrivo, koje spada u topla đubriva i dodaje se na jesen da se obogati zemlja.Smile

Laku noćsmiley38.gif
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 06:42
Smrčko, ja sam ove sezone povremeno (npr. jednom mjesečno) zalijevala vrt razrijeđenim pilećim gnojivom (inače svake sezone doma hranimo 30-tak pilića pa imam dosta tog gnojiva) i vrt je odlično napredovao. Npr. primjestila sam da su mi mirisne kunice nekako požutjele, i ja ih zalila tim gnojivom i one pozelenile, propupale, bujale... Baš sam na njima vidjela fantastičan napredak takoreći preko noći. Ali i svo ostalo bilje bilo mi je zahvalno zbog tog pripravka. Znam da je svježe, živo gnojivo jako i da može spaliti korijenje biljkicama, zato sam ga uvijek prorijeđivala u vodi. A isto ga tako prorijedim npr. s puno zemlje i malo pijeska - to recimo kad sadim cvijeće i grmlje vani... Da se može poslati Smile ja bi ti u Rijeku poslala malo domaćeg proizvoda ali pošta bi nas tužila Wink radi miomirisa!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 14:29
Hej šmrcko evo i mene malo kod tebe.
Atmosfera je super a i štošta sam novoga naučila. Ovo za ruže ću svakako primjenjivati samo da mi se prime.
A što se tiče pilećeg gnojiva...moja sveki ima kokice pa bih i ja mogla s time pokušati, ali mi nije sasvim jasan postupak, i u kojem omjeru bi se trebalo koristiti...pa molim pojašnjenjeSmile
 
A što se tiče Fužina i ja ti želim ( kao i flavia) da dobiješ na lotu, i da onda biraš gdje ćeš živjeti, a Fužine neka ostanu za vikendicu!!!Wink
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 15:10
Super ogradica za visoko bilje.
Uvijek nam nudiš korisne savjete u vezi prihrane biljaka
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 15:21
I meni se sviđaju ove ideje za držače biljaka.Morat ću to potražiti,il bar pokušati napraviti.Jakooo mi je potrebno takvo neštoLOL..Što se tiče đubriva za ruže,a koristim kan u omjeru 5-10-10,  često ga rastopim u vodi umjesto da ga sipam oko ruža.Obično uzmem kišnicu(koju skupljam u jedno burence)ili običnu vodu,dodam na 10l vode 1 supenu kašiku Kan-a.Ja tim đubrim i sve ostale biljke vrtne pa čak i neke sobne koje ljetuju u bašti.Obavezno brugmansije i to sedmično jednom u toku sezone,Jako sam zadovoljna ovim đubrivom,jer mi djeluje kod dosta biljaka,pa ne moram imati tonu nekih drugih đubriva.Bitno je samod ržati se mjere,jer vrlo brzo zna da sprži biljku ako se stavi više nego se smije..
Za prirodna đubriva uvijek glasam,ali meni su jakooo nedostupna pa iz tog razloga koristim umjetna...A sigurno da je bolje prirodno..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 17:50
Samo sam svratila pogledati još jednom cvijet ripsalisa, kad ono konstrukcije za visoke biljke, super, mm će biti sretansmile96
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 18:46
Oni držači za cvijeće su sjajni. Blago onima čiji M nemaju kao moj dvije lijeve ruke, pa će moći napraviti takve!Big%20smile
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 21:47
Ripsalis

Osvjetljenje- jaka svjetlost bez direktnog sunca. Dobro bi bilo da se ripsalis stavi u visecu košaru pored prozora, okrenutog prema sjeveru.

Zemlja - polovina supstrata za orhideje i polovina dosta vlaknastog humusa od lišća.

Đubrenje - đubriti 3 do 4 puta ljeti tekućim đubrivom za orhideje.

Vlaznost - za vrijeme vrućina pošpricati ripsalus svakog 2 ili 3 dana.

Zaljevati svakih 5 do 7 dana u toku rasta. Svakih 10 do 12 dana u toku zime.

Ne tolerira propuh narocito ne zimi.
cactus
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 22:37
Flavijica smiley1745.gifsaznala sam da divlje izdanke ili slijepe izboje uzrokuju oštećenja kukaca na ruži ili temperaturne promjene. Još da naučim kako ih prepoznati, di će mi biti krajsmiley1633.gif
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 00:54
Konstrukcija za lozu, jednostavno.


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 01:26
dobra ideja!samo što su moji susjedi stavili novu žičanu ogradu pa bi ja morala još jedan drveni plot ispred nje postavit
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 01:47
Da Mari i ja bi morala to napraviti, jer imam žičanu ogradu. Loze i nisu tako teške, možda i ne bi srušile susjedinu ograduWink

Anaidica kad smo vozili konjske brikete i to upakirane u 2 vreće+ orginalnu od đubriva, danima sam slušala od MM kako auto smrdi. LOL U pošti bi me uhapsili kod preuzimanja paketaLOL

U vrtu sam Proljećence koristila pileće brikete, možda litru( ili manje) na 50 litara vode. E sad o svježem ništa ne znam ( možda je i bolje). Isto sam tako i konjske brikete rastapala, a i ukopavala u blizini biljaka.
 Malo ureice 7 ( Flavijicin recept 20lit+žlica uree7) čini čuda . Ubacila sam z+ureu i u povrtaljke kao da je grom sve pogodio u pozitivnom smislu, itgleda da mi je zemlji nedostajao dušik u većoj mjeri( pjeskovita zemlja). A malo sam ja i jače ureisalaWink cvjećke.
Proljećence bitno je da kuća padne, pa bila vikendica ili ne. Uvijek mogu biti podstanarSmile

Štefica  učimo jedni od drugih i to je dobro da sve podijelimo.Thumbs%20Up

Hvala Alisa za savjet i što si nam podjelila iskustvoHug, sve je od koristi. Ja od eko gnojiva sam još pravila juhice od miksa vrtne trave( smrdi kao pravo kravlje đubre, jakConfused).

Bako mogu muški sve ako žele i sa dvema lijevim rukama, ali nismo svi stvoreni za sve. Treba prije udaje praviti upitnik i testiratiLOL Najvažnije bi bilo da zna dobro kuhati i pegatiWink

Vjerujem Triša da TM može sve napraviti bez problema, i to je superSmile

Hvala vam na posjeti
Idem sada spavati, pomjeram se svaku noć prema 00 za pola sata. Jedini je problem što zaspem u 5LOL
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 06:42
Šmrcko opet tulumariš po noći!WinkLOL
A za testiranje muških? Imaš pravo, al' za mene 50 godina prekasni savjet!LOLLOLLOL
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 11:01
Već više od 2 sata šetam tvojim vrtom i baš sam se nauživala!
TM i ti imate stvarno zlatne ruke, šta ste napravili skoro iz ničega. Svaka čast njemu za fizikalu a tebi za fizikalu i ideje. Baš vam je divan!
Žao mi je što ti je crko ukrasni grah, ak želiš imam ga ja, pa ti mogu donijeti par zrna, ionako sam 12. u rijeci.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 142143144145146 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.