Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 138139140141142 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 22:54
LOL LOL LOL Genijalni su!   "Smotani" je postao pravi kršni momak, a susjed mu je presladak!

Maris, Marsha - oprostite na zabuni. Maris, tvoja kolekcija adeniuma zbilja plijeni pažnju! Čestitam!

Bebolina, ti si (a i mi s tobomWink) napokon dočekala feštu od cveteka. Predivan je!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 18:10
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Wolfsbane, dali si kada pincirala svoje sijance ?



noup... nisam nigdje procitala da bi trebalo, ako odu u visinu budem ali koristim gnojivo sa malo dusika pa nebi trebalo. npr kad gledam marshine, moji nijedan nema ovako pomalo listice poslozene po stabalcu, manje vise svi imaju gusto poslozene na vrhu. ionako su jos mali, mislim da jos puno moraju rasti da bi dosli do nekakvog orezivanja lol
velika gorica
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 19:03
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

LOL LOL LOL Genijalni su!   "Smotani" je postao pravi kršni momak, a susjed mu je presladak!

Maris, Marsha - oprostite na zabuni. Maris, tvoja kolekcija adeniuma zbilja plijeni pažnju! Čestitam!

Bebolina, ti si (a i mi s tobomWink) napokon dočekala feštu od cveteka. Predivan je!
Uhhh....lijenčine od formataLOL

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 19:16
Opet sam malo napasala oči predivnim cvjetovima i malim bucama.
smile64
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 19:45
.


Wolfsbane, previše dušika nije dobro za adeniume to je sigurno. Do sada sam koristio uravnoteženi NPK + mikroelementi. Smanjiti ću dušik ubuduće. Do sada sam sve sijance adeniuma jednako tretirao, neki su lijepi kompaktni a neki su malo pobjegli u visinu. No ,vjerojatno je tu i genetika u pitanju. Jedan od razloga za izduženu rast sijanca je vjerojatno i premalo sunca. Ovo su sijanci sijani početkom ožujka. Razlika u habitusu se lijepo vidi no zbog istog tretmana misli da je to stvar genetike. Možda se i varam jer iskustva nemam čisto ništa.
A što se tiče pinciranja adeniuma to je vjerojatno stvar ukusa. Mogu oni proći i bez pinciranja ali isto tako više grana znači i više cvijeća.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 20:50
Probaj otkinuti nekoliko donjih živih listića ja sam to napravila na nekim mojima pa su potjerali bočne grančice.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2012 u 21:29
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

LOL LOL LOL Genijalni su!   "Smotani" je postao pravi kršni momak, a susjed mu je presladak!

Maris, Marsha - oprostite na zabuni. Maris, tvoja kolekcija adeniuma zbilja plijeni pažnju! Čestitam!

Bebolina, ti si (a i mi s tobomWink) napokon dočekala feštu od cveteka. Predivan je!


Hvala Andinasmile78
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 06:06
Pravi ljepotančići, ja sam jučer teška srca, ali jesam, uzela reznicu sa svog i sad ću ju ostaviti 2 dana da se prosuši i pokušati zakorijeniti.
Bebi , ravnam se po tvom savjetu, da ide u kutiju. malo mi je to čudno, ali imam povjerenja u tvoje savjete. Pa ćemo vidjeti..
belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 10:26
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

Pravi ljepotančići, ja sam jučer teška srca, ali jesam, uzela reznicu sa svog i sad ću ju ostaviti 2 dana da se prosuši i pokušati zakorijeniti.
Bebi , ravnam se po tvom savjetu, da ide u kutiju. malo mi je to čudno, ali imam povjerenja u tvoje savjete. Pa ćemo vidjeti..
Držim fige da se brzo zakorijeni. Embarrassed 
Nije nužno zatvorit reznicu u kutiju, ali joj svakako odgovara tamniji prostor.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2012 u 22:38

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 11:32
Latica po latica.....smile61

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 12:39
O sirota,baš te muče
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 13:30
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Wolfsbane, previše dušika nije dobro za adeniume to je sigurno. Do sada sam koristio uravnoteženi NPK + mikroelementi. Smanjiti ću dušik ubuduće. Do sada sam sve sijance adeniuma jednako tretirao, neki su lijepi kompaktni a neki su malo pobjegli u visinu. No ,vjerojatno je tu i genetika u pitanju. Jedan od razloga za izduženu rast sijanca je vjerojatno i premalo sunca. Ovo su sijanci sijani početkom ožujka. Razlika u habitusu se lijepo vidi no zbog istog tretmana misli da je to stvar genetike. Možda se i varam jer iskustva nemam čisto ništa.
A što se tiče pinciranja adeniuma to je vjerojatno stvar ukusa. Mogu oni proći i bez pinciranja ali isto tako više grana znači i više cvijeća.


tvoji izgledaju super :)
citala sam da im dok su mali vise dusika ne smeta, dapace ionako im treba za rast. ali kasnije kad se pocnu izduzivati treba smanjiti (sjecas se tu je netko stavio slike onih dugackih, licili su vise na plumerie ili oleandre nego na adeniume).
ovo sto kazes za genetiku je sigurno dio price, moji su iz sjemena mjesanih hibrida (sjeme je bilo mix tako da ne znam koji je koji), ali jasno se vide razlike u napretku iako imaju vrlo slicne uvjete. rekla bih da adniumi imaju veliki geneticki diverzitet, i to je super za nas koji ih uzgajamo, nikad ne znas sto ce ispasti :)

meni se vise svidja ideja da ih dobijem da se sami izgranaju nego da ih pinciram, ali vidjet cemo koliko je to moguce. sada mi je jedan od malih poceo pustati nesto sto bi mogle biti grancice, a stvarno nije visok. isto tako nemam iskustva pa kako bude bude



a na onom malom cudnom se jasno vide grancice, ali to je njegova zasluga

velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 14:47
.

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

. . . meni se vise svidja ideja da ih dobijem da se sami izgranaju nego da ih pinciram . . . .

I meni isto Wolfsbane . Ali što ako se neće sam izgranat. Pogledaj slike. Tvoj ima 5 etaža lišća i grana se, moj ima 8 etaža lišća i još ništa. Što da radim ?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 18:08
e bilo bi bolje da ti netko pametniji i/ili iskusniji da savjet
na tvojem mjestu (samo teoretski, ne zelim ti pobiti adeniume, sto je lako moguce haha) bih im promijenila prihranu na nesto tipa ovog sto ja koristim (vidi dolje) pa vidjela kako ce reagirati. takodjer bih ih stavila u granulirani potpuno inertni supstrat (mislim da si ti onima velikima stavljao tenisit) i u to umijesala osmocote slow release granule. ti supstrati ne zadrzavaju nutrijente i omogucuju jacu prihranu.

gnojivo koje svojima sad dajem je 11-11-35, evo bum stavila sliku etikete da vidis kaj je sve unutra. zove se kristalit cvet. zapravo i nije "malo" dusika nego je puno kalija... prije toga su dobili svaki zlicu plantele organik,dva tri prskanja nekim folijarnim herbanesto, i na pocetku obicni balansirani npk.
samo treba paziti ako supstrat ima komposta teze je prihranjivati, moji imaju samo po vrhu malo da se sporije susi i koliko je ostalo plantele.

nisam bas sigurna da ovo na mom stvarno jesu grancice, na tvome onom drugom sto si stavio se vidi da ima grupu listica pri dnu, ne vidim dobro ali ako to nije grancica mozda nije ni ovo na mom. tek kad jos malo razvije ce se vidjet...

treba takodjer primjetiti da tvoj ima lijepi caudex vec skoro formiran, moj izgleda ko bacva, moze to bit negativna posljedia prihrane :( ima i zdravije listice od mojeg... ugl tvoj vise lici na adenium i zdravije izgleda :/

umjesto sveeeega ovoga mozes ih jednostavno orezat, puno manji rizik od igranja sa kemijom

gle, tu tip veli da izgled sijanaca ovisi o tipu roditelja, mada nije bas dao neke jasne primjere: http://www.siamadenium.com/Articles/Seed_Sowing.html


velika gorica
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:02
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:03
Dečko iz Makedonije svoj gnoji pilećim gnojivo tj. rastopi žlicu suhog pilećeg gnoja u vodi, trebate vidjeti kak mu adeniumi izgledaju ko buket cvijeća sve cvijet na cvijetu i razgranati.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:24
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Dečko iz Makedonije svoj gnoji pilećim gnojivo tj. rastopi žlicu suhog pilećeg gnoja u vodi, trebate vidjeti kak mu adeniumi izgledaju ko buket cvijeća sve cvijet na cvijetu i razgranati.
O tome sam već ovdje pisalaWink isto ih prihranjuju i tajlanđani
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:37
istina, da imam odraslog adeniuma i ja bi ga prihranjivala (samo) time. ali kad se radi o sijancima, i nasim specificnim uvjetima nije bas jednostavno prekopirati njihove metode i dobiti iste rezultate.

evo tu na linku primjer pinciranja sijanaca, i odmah iznad pilece gnojivo i komentar na njega: http://www.tropicanursery.com/adenium/cultivation.htm#pruning
pincirani sijanci:
velika gorica
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:50
Wolfsbane, tvoji adeniumi su formirani besprijekorno ali kao što kažeš izgled sijanca ovisi o tipu roditelja.

Svoje sijance sam počeo prihranjivati nakon trećeg para listića. Koristim uravnoteženi Ina NPK (15 15 15) + mikro elemente koje sam dodajem u otopinu. Smanjiti ću dušik i krenuti sa Ina NPK (7 14 21)+ mikroelementi ( komercijalno ime OLIGOGREEN).
Jedan dio adeniuma ću pincirati a veći dio pustiti da sami izrastu. Sljedeće godine ću znati što mi je za raditi. No, bar se nadam da ću znati.

Koristim ove mikro elemente :

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 138139140141142 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.