Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:11
Poslije valcer je uslijedio ples u latino ritmu koji nije prestajao do jutra.




Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:16
Dr.žislave,

hvala na predivnim slikama i što svoje putovanje dijeliš sa nama. Natali, predivna plava haljina, ples, ma sve Clap. Prava fešta.

Puno pozdrava tvojima i sretno na putu u San Martin de los Andes.

Čekamo slikice, a do tada sretne blagdane.

P.S. Da nisu pločice Hrvojevog rođ.?! Čula sam da su naši otišli u Arg.. Drago mi je da si ih upoznao, pa i popričao. Sorry ako sam te prekinula u stavljanju slikica.

Veliki pozdrav smile78
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:20

Sretan rođendan Natalijismile73

Lijepo je vidjeti druge običaje,ovo izgleda kao svadba u nas.
 
Hvala i tebi što uvijek nađeš vremana za nas,da i mi upoznamo lijepu njihovu zemlju.Tongue
 
One pločice bi mogle biti datum rođenja 22.04.1953.Smile
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:27
Središnji dio večeri posvećen je svečanosti petnaest svijeća (ili može biti ruža) - Ceremonia quince velas. Slavljenica se sjeća petnaest najvažnijih događaja svoga života i osoba povezanih s tim događajima. Opisi događaja su iscrpni i vrlo emotivni. Ne nedostaje suza i grljenja.
Na stolu pokraj slavljenice nalazi se svijećnjak s petnaest svijeća koje će se kasnije redom paliti.



Kada završi jedno poglavlje, prilaze joj osobe kome je posvećena ta svijeća te ju zajedno zapale. Na početku su to prijatelji iz škole, kluba, glazbene škole i slično.



Što se primiče bliže vrhu svijeće pripadaju bližim osobama. Ovdje su na red došli bratići i sestrične. Na slici su samo bratići jer su sve sestrične u San Martin de los Andes ili u nekom drugom mjestu u Latinskoj Americi, odnosno u Zagrebu. S lijeva na desno su: Federico (sin Mabelinog brata), Pedro, Branimir (najstarij Sekin sin), Natali, Mirko (najmlađi Ljiljin sin) i Damjan.



Zadnja svijeća pripada roditeljima.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:34
Iza ove ceremonije odmorili smo se uz ples, pa smo krenuli na slastice. Prvo slavljenička torta.



pa nazdravljanje uz čašu “sidre”, pjenušavi sok od jabuke ili ananasa u kojem ima malo alkohola. Nešto slično kao naš dječij šampanjac.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:41
Slijedi ceremonija vađenja prstena iz torte - La tiritas. Prsten se nalazi u torti iz koje viri puno traka (tiritas), a na jednoj od njih je prsten. Djevojke vuku trake i nadaju se da će izvući prsten. Sada se više na vuku trake iz torte, jer komadići torte lete po cijeloj sali, a to vlasnici dvorane izbjegavaju, pa su stoga stavili trake u jednu posudu.



Slikanje sa slavodobitnicom.


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:51
Osim slavljeničke torte tu je još mnogo slastica. Evo nekih.









Ovo voće na štapu...



...se prelije s ovom čokoladom koja se stalno, kao slap, spušta po ovoj čudnoj spravi.



Glavni specijalitet su flambirane palačinke punjene s “dulce de leche“ - slatko od mlijeka. Kod nas nema nečega sličnog, ali pomalo ima okus po karameli.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 20:57
Bliži se jutro. Neki su pomalo umorni. Prvo idu cipele dolje.


Samo da se malo odmoriti.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:05
Ali još nije kraj. Na redu su karioke - brazilski ples vrlo brzog ritma koji se pleše pod maskama.


Gosti već polako odlaze. Slavljenica ih ispraća i daruje im prigodan poklon za uspomenu.



Hvala svima koji su pratili Festu de Quince i prije odlaska Natali i vama poklanja jedan suvenir.


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 21:15
Kako nećemo pratiti kad su običaji tako lijepi, puni emocija,...

A mami i tati čestitke od srca!

Ipak i mami treba čestitati za dan prije 15 godina.

Hvala što ste svi skupa podijelili ovako predivan rođendan sa nama.

Pusa svima   smile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 10:06
Ova prezentacija je zaista prekrasna, uživala sam u svakom trenutku proslave, kao da sam bila sa vama, pa gdje ima tako nešto predivno.
No osim čestitki princezi Nataly i njenim roditeljima, čestitke naravno tebi, jer je izvještaj zaista profesionalan, a da slučajno nisi naš član, nebi sigurno doživjeli nešto takvo.
Svimasmile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 17:03
Još jednom čestitam Natali i želim joj sve najbolje u godinama koje dolaze. Njezina je proslava bila posebna jer je imala puno više gostiju (barem virtualnih) nego proslave njezinih vršnjaka, zahvaljujući tebi, Dr.žislave. Drago mi je što sam upoznala tako zanimljiv običaj iz daleke Argentine, opet, zahavaljujući tebi. S pozornošću pratim sve o čemu nam pišeš i što nam pokazuješ te s nestrpljenjem očekujem Ande.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 22:19
Bome pava fešta! Čestitke Natali! Tebi sretan put u Ande! Clap
život je more
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 22:38

Sinoć si napisao da čekaš autobus, pa s obzirom da ti put traje 20 sati do sada si već trebao biti na cilju.
Jednom si me zamolio da ti pošaljem sliku (zajedničku sa Brača) sa napisanim imenima forumašica, da bi Seki mogao pokazati osobe koje se javljaju u ovoj temi. Sliku sam ti poslala mailom a sad ću staviti i ovdje, kao što si predložio. Mi imamo priliku kroz postove vidjeti tvoje rođake pa je red da i oni nas "upoznaju". Nemam slike od svih forumaša koji se ovdje javljaju.




Samo da se još osvrnem na proslavu. Vidim da vam je bilo lijepo a Natali je baš krasna u toj haljini. Boja haljine je fenomenalna. Primjećujem da si u garderobi počeo koristiti tradicionalne boje Argentine. Brzo si se uklopio.

I da ne zaboravim, rade li tamo za vjenčanje isto takvu proslavu???

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 23:04
dr.žislav , hvala na prekrasnim slikama i upoznavanjem sa običajima, reportažom od tog velikog dana za Nataly, upoznavanjem prijatelja i rođaka. ClapNataly je prekrasna i upućujem čestitke njoj i roditeljima!
 
Nataly nas je sve posložila ( Nataly Clap) pa, svi skupa vam šaljemo tople i srdačne pozdrave u dalekoj Argentini!
Rijeka

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 23:14
Prekrasna reportaža dr.žislave o običajima u Argentini...Lijepo si nam to pokazao...Čekamo nove reportaže novih krajeva kamo si krenuo...Wink
Nataly lijepo si nas prikazala na ovoj ZAJEDNIČKOJ...smile141
sutra je novi dan
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 23:16
Divni roditelji , prekrasno dijete ! Preslatkoj Natali zelim sretan rodjendan i puno puno lijepih bezbriznih dana u zivotu !

Hvala na velicanstvenim slikicama i dobivenoj mogucnosti da ovako daleko u svijetu smijem upoznati tu prekrasnu obitelj !

Sretan put i s moje strane !     smile82
Na vrh
hamara View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 00:00
a sad nestrpljivo iscekujem Ande! a ti uzivaj i dalje... za sebe i za nas
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 11:11
Evo da i pohvalim temu!
Pratim je svaki dan, al nikako da ulovim trenutak za riječ-dvije!
Prekrasna ta Argentina!
Mora i biti, kad ljudi dobre volje šalje dobre vibracije u prekrasnom okruženju!
Divno druženje i divna obitelj!

Čestitke princezi Natali!
....Tongue...od vas svih, meni je najfavorit Facundo!!!!LOL Tongue

...pozdrav u Argentinu!!!!

Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 11:13
...i da...haljina je baš super...prekrasna boja...i dobar model 2u 1....!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.