Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kaktusi i ostale biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kaktusi i ostale biljke

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 77>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2012 u 07:56
Draga,
Meni je u tvom vrtu sve ovakosmile81i
 
ovakosmile57
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 15:31
medy,anabistrica,silvy,belina ..hvala vam smile78
molila bi ako neko zna koje je ovo drvce,dobila sam ga danas i posadila.jedno je drvce , ,drugo je kao grmić




Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 15:46
Meni se čini da bi u te cvjetnjake dobro išle niske dalije. One kad počnu s cvjetanjem cvjetaju do kasne jeseni. Ima ih raznoj boja.  Prelijepo ti je dvorište......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 15:52
hvala ti milice,dalije jos nisam posadila,nemam ih ,al kupit ću....sadim uz ogradu penjacice (da sakrijem krs od susjeda)pa  malo višlje biljke,grmice,pa red malo nižih i onda bi ubacila sasvim uz rub lobeliju i jos neke niske ljetnice ...znas li mozda koje je ovo malo stablo...jako bi volila znat sta sam to posadila...prijatelj htio bacit a meni se svidilo jer ima srebrene listiće
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:03


bit cu zahvalan za malo informacija o ovoj biljki...acalypha hispida...

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 17:07
Daleko je to od skromnosti, prekrasno je dvorište, ima tu zaista interesantnih biljaka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 21:14
hvala trisa na posjeti
nasla sam neke infrmaacije o acalypha hispida ..danas sam je kupila osvojila me vsojim listicima i cvjeticima..znaci biljka moze narasti i do 1,5 m visine ovisno o toga kako je održavamo .ako joj rezemo vrhove ona raste u sirinu .za lijepu boju listova i resica treba joj jakog ali filtriranog svjetla ..najniza tem,,je 12-15 stupnjeva ,u periodu punog rasta kompost odrzavati vlaznim ali ne natopljen vodom ...za velikih vrucina listove  treba prskati vodom

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 21:59
prekrasna je
ta (zračna) vlaga je kod mene veeeliki problem, vjetar sve isuši, nema šanse da bi mi ljeti opstala
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2012 u 22:06
pokusat cu je odrzat prskanjem ...i meni je bas slatka,omisljala sam se izmedju nje i mamilarie pa sad uzela nju,otisla k tebi na kavu i vtarila se po mamilariu LOL nisam mogla odolit 
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 12:51
prošetala sam tvojim krasnim vrtom divne palme imaš, ljubimac presladak, sukulenti da i ne spominjem , kakrusi su super sam ih ja baš ne ljubim a ruža imaš velik broj želim ti da ove godine procvjetaju u punom sjaju ali ih moraš špricat pogledaj u temi ruže, skoro sam zaboravila na novu gredicu prvo pohvale tm bit će prekrasna kad ju popuniš smile161
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 14:31
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

medy,anabistrica,silvy,belina ..hvala vam smile78
molila bi ako neko zna koje je ovo drvce,dobila sam ga danas i posadila.jedno je drvce , ,drugo je kao grmić






trebao bi biti Atriplex halimus - pepeljuga
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 16:43
EN hvala na posjeti ...ne smijem ni pogledat štetu ove buretine..palme su pune  soli,kaktusi pofureni ....:(
dado hvala ti na identifikaciji
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 16:58
sve je lijepo,a ova zadnja biljkica je predivna,ma ko bi joj odoli,valjga ta bura neće puno nanijeti štete,pozdrav iz snijegom zavejanog Sarajeva
Na vrh
forzicija2005 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 826
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje forzicija2005 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 17:02
Pozdrav...zaista sam sa oduševljenjem pregledala od prve do ove stranice i mogu ti reći da sam ostala ovako smile39od tolike ljepote...kaktusi,palme,kreativne ideje...ma prosto nestvarno lijepo zaista...a ono najnajljepše ostavljam za kraj a to je tvoj prekrasni njemački ovčar...prelijep je i mogu ti reći da liči na moga kao da su u rodu hehehe koliko je star?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 19:59
dobro kazes sarajka,ko bi odolio biljkama..nikad ne mogu uc u ducan a ako ima biljki da ne kupim..
forzicija,hvala na posjeti i pohvali..moj ljubimac ima 4 god,pravi mali vrazicak je ..evo ga na kuapnju (jedva ceka da zavrsi )LOL

a poslje kupanja voli da ga se mazi..tipicno muski LOL

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 21:35
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

dobro kazes sarajka,ko bi odolio biljkama..nikad ne mogu uc u ducan a ako ima biljki da ne kupim..
forzicija,hvala na posjeti i pohvali..moj ljubimac ima 4 god,pravi mali vrazicak je ..evo ga na kuapnju (jedva ceka da zavrsi )LOL

a poslje kupanja voli da ga se mazi..tipicno muski LOL

Ljubac mali, boji se vode LOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 21:39
Ne znam koje je ono stabalce. Možda se netko od boljih znalaca javi. Predlažem da sliku staviš na identifikaciju.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 22:53
da,bebolina,jako se boji vode,drhti cim pomenes kupanje..al samo u kadi..
milice dado ga je vec identificiro ..zove se Atriplex halimus - pepeljuga
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2012 u 23:08
smile91oba "ljubimca" su ti pravi
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 21:27
Prelijep je zaista,ja imam šarplaninca  ali je ona vani,jako smo svi vezani za nju ,no naravno kao i svi psi uzvračaju nam tu ljubav i sretni smo i mi i onismile78
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 77>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.