Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
Korisnik
Poruka
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 13:26
A koja je keurela??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 22:50
da i ja se pitam koja je to keurela?, da niste možda mislile na passifloru caeruleu?Question

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 06:53
Da, to je ta pasiflora.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 17:19
Draga Goga, passifloru ću preko zime obavezno pospremiti jer mi raste u posudi. A kamenje sam ti ja kod mene, u Međimurju nabavila. Onako, na veliko - u prikolici.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 20:38
morat ću i ja u potragu za kamenjem.Tongue
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2009 u 20:44
prošle godine sam kupila malu pasifloru caerueleu
lijepo je narasla i cvjetala u osmom mjesecu
ovo proljeće sam ju preselila na drugo mjesto i nije imala ni pupa a kamoli cvjeta Confused
imala je sunca od podne pa do naveče...zagnojila sam....zalijevala
i ne znam u ćemu je problem
 
zna li netko šta da napravim da nagodinu opet ne budem bez cvjeta na njoj? 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 10:22
Nisi je trebala preseljavati u proljece nego u jesen zato je izostalo cvjetanje.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 10:36
svoje pasiflore uvijek presađujem u proljeće i one cvijetaju čak i pelceri koje podijelim, možete vidjeti kod lili68- grančicu je posadila u proljeće i kakav je sada grm. Nebih znala zašto nije cvijetala ali vjerujem da dogodine hoče i posadi je u zemlju ako nisi.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2009 u 13:13
posađena je u zemlji....nadam se da me onda nagodinu neće iznevjeriti Smile
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 21:26
ljudi, biste li htjeli navesti cijene koje ste platili za svoje passiflore.hvala
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2009 u 22:37
cijene su u Zagrebu kreću od 29 kn.do 38 kn.kako gdje.ja sam ih kupila po tim cijenama.Big%20smile
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 16:09
hvala goga, znas o cemu se radi.ja sam uzgojio sveukupno oko cetrdeset primjeraka cetiri vrste passiflore.posto vec godinama ne radim poceo sam zivjeti na selu i poceo uzgajati cvijeće.u dilemi sam oko cijene.ne znam kako su izgledale te sto si ti kupila ali moja susjeda je malu passifloru u posuducu 9x9 cm na nekakvoj drvenoj grančici platila 40 kn, a ja sam svoje s plastičnom lojtricom, velikom posudom od 16 cm i bujnu biljku u cvatu namjeravao prodavati za 50 do 60.što ti misliš.hvala
Na vrh
goga-zg View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goga-zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 18:17
ne znam kaj da ti velim,ja sam svoje platila po toj cijeni.visina im je oko 50 cm. i jako su bujne.sam ćeš morati odlučiti po kojoj ćeš ih cijeni prodavati.Wink
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 18:44
barek dali se može znati koje su boje te četiri vrste
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 19:48
caeruleae su mi već narasle da ih dobro mogu namotati na lojtrice, sad sam išao natrag u trgovinu u kojoj sam kupio sjeme i ne mogu se sjetiti koje sam točno uzeo ali uz ovu klasičnu sam uzeo (mislim) lijepu blijedo rozu i ove druge dvije mislim da su giant granadilla i fragrant granadilla.ova zadnja bi navodno trebala mirišati.moram čekati još neko vrijeme da narastu i procvatu a na internetu ne mogu naći nikakve informacije kako bih mogao odrediti cijenu.iako mislim da pravom ljubitelju cvijeća nije nikada žao izdvojiti nešto više.no ne mogu ja svijet ravnati prema sebi.pozz
Na vrh
barek View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 25
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje barek Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 19:50
pročitao sam na forumu post jednog člana da je za svoju neku posebniju vrstu dao 150 kn, netko kaže da je za 9 kn.ne znam
Na vrh
adar View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Chad
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje adar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2009 u 10:13
Pozdrav svim forumašima! Prije samog ljeta kupila sam Passifloru caeruleu .Posadila sam je u pitar na balkonu. Napredovala je, narasla, cvjetala,ali sada je odjednom počela odbacivati listove. Buni me njeno sjemenje ili plodovi, neznam kako da ih nazovem, koji su prazni u  njima nema ničeg ama baš nikakvog sjemenja. prazni. Može li mi netko odgovoriti o čemu je riječ? Hvala Cry
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 10:05
prije 15ak dana sam u šetnji vidjela jednu penjačicu - vjerovatno je neka vrsta pasiflore

ne bi je odmah ni primjetila da nije bio rascvjetan jedan cvijet roza boje - ta ograda je  godinama opletena "klasičnom" isusovom krunom

žao mi je što je nisam imala s čim slikati

pokušala sam je identificirati po nekim slikama na webu, ali bezuspješno

dakle cvijet je roza boje i drugačiji je od isusove krune - bojom i oblikom, nije čak imao ni vidljive tučke
a i list je drugačiji, nema 5 "prstića" nego samo 3

ako netko od znalaca može pretpostaviti i čemu se točno radi, molim da napiše

Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 14:03
može li mi netko reći kad se pasiflora orezuje i koliko. sad ću joj noge zatrpati lišćem da joj bude toplo, ali ne znam da li se uopće orezuje ili iz starih grana potjera?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2009 u 14:42
Pa ja bih rekla da ovisi o vrsti pasiflore. Ja imam onu najobičniju potpuno bijelu, koja je zimzelena i meni u Rijeci preživi vani bez problema. Ako želiš da ti se što više raširi nemoj je rezati. Ja svoju orežem jer mi se penje po vratima od vrta. Pustim dvije tri glavne grane, debele oko 1 cm. Ostalo sve odrežem. Svake mi godine bude predivna i prebogata cvjetovima. Stara je pet-šest godina.
Svugdje u vrtu mi niču male pasiflore, pa ih tako imam svagdje po ogradi, a zbog susjeda ih moram drastično čupati, ali one su neuništive.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.