Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šmrckov vrt 2010
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šmrckov vrt 2010

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 71>
Korisnik
Poruka
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 14:26
Predivan je Pillu, sad kad sam tvog vidjela još sam sretnija što sam si ga i ja kupilaaaa.
Pregledavala sam i slajdove o nastanku tvojih gredica, to mi pomaže kad mi nestane snage za moje teške radove Thumbs%20Up
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 14:39
Prvi put vidim cvjet batata,a i samu biljku sam tu upoznala kao lončanicu,predivan je,a i sve u tom pitaru je posloženo liposmile55
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 16:11
kako ti je krasan ovaj cvijet
 
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 22:10
Svaki dan nešto noivo. Cvijet batata ti je superThumbs%20UpThumbs%20Up

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 23:15
uživala sam u ovih nekoliko stranica zaostataka...
proljeće te ove godine zaista usrećilo i podarilo prekrasno cvijeće, i u vrtu i u kući. A batatić je pravi ljepotančić!!!
lijepi pozdravSmile
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2010 u 23:57
Koji je ovo cvijet? Neodoljiv je i oblik lista, a i boja.
 
[/QUOTE]
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 00:33
Pa batat jeLOL

Hvala cure na pohvama i lijepim rječimasmile79, i drago mi je da sam nekima utjeha u radu.LOLPonekad se divim svojoj snaziWink

Evo nešto od današnjeg rada, postavljamo ogradu i dok se MM okrene ja lopatam i pravim cvjetnjakLOL


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 08:04
Cvjetnjak s obje strane ograde smile55
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 08:06
Prekrasan cvjetnjak, na svim strana svijeta cvijeće, preslatko.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 08:28
Smrcko pa kod tebe je baš lijepo cvjetno.
 
Piilu je super i baš mi je drago da sam si ga i ja kupila. A cvijet batata je totalno cool Smile
Tko ima "zašto" zbog kojeg živi, može se nositi s gotovo bilo kojim "kako"
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:02
Čarobna je tvoja ljepotica!


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:10
Bilo je tu posla,ali rezultat jeThumbs%20Upsmile55
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 09:21
smile227 za klematis, batatić, vodenku......
 
Mislim da će moj klematis najzadnji procvjetat od svih na forumu, tek je napravio pupoljke Embarrassed
 
Bravo za dvostruki cvjetnjak Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:40
za dvostruki cvjetnjak
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 10:56
Koja razlika u vrtu u niti mjesec dana, puno si napravila, svaka čast Clap
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 15:31
Stvarno ste vrijedni ti i tvoj muž ClapClapClap. Puno ste toga napravili, a obostrani cvjetnjak je super!!!!! Bit će to najljepši vrt u Fužinama smile78
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2010 u 20:48
Daklem, Šmrcko, konačno sam uspjela pregledati tvoj novi/stari vrt i raduje me što pomor nije takav kako si se ti bojala, što ipak dosta biljaka podnosi oštru goransku klimu. Ali tek na novitetima samsmile93. Šta da kažem, a da ne ponavljam sve što su ti cure več rekle, ali šta je je... i ti i TM ste dva prevrijedna stvorenja, koji iz zapuštenog začas napravite svoj mali raj, a tek kada ti svojom "zelenom" rukom to dotakneš sve mora biti kao klempo pilu... kod drugih tek kada je stariji daje dupli cvijet, a kod tebe več takav "minijaturan" i mlad k`o jutarnja rosa. Voljela bih te za susjedu imati, ja sam zbog susjeda koji imaju đumbus trpila ružne čemprese dok ih ovogodišnji snijeg nije polomatao, a sada imam pogled, da se onesvjestiš Wacko, ali nemam snage ni svoje dotjerati kako treba......
Ovaj obostrani cvjetnjak, jel to sada sredina tvoga terena ili je to opet cvijeće kod susjeda?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 00:45
E da razjasnim ovo sa cvjetnjakom.
Ograda je postavljena  nedavno i to je novi rub mog trena, koji nije postojao ranije (nismo imali susjednu parcelu).
Odlučila sam prebacivati biljke sa djela starog terena na novi i svima uvesti zabranu kretanja, pogotovo MM koji sve uništava. Danas mi je tako vrijedno i žustro smlatio dragoljub grabljama, ljubi ga majka smotanog. Bacila sam se četveronoške da spasim što se da spaciti. Hajde više od pola je ok.Tongue

Susjeda je sa druge strane imala već cvijetnjak koji je napravljen ovo proljeće. Da ne bi moj korov smetao njenim biljčicama, napravila sam i ja cvijetnjak i prebacujem biljke. Sklanjam ih od budućih građevinskih radova a u jedno što Mari veli umorna sam od korova iz susjednog zapuštenog terena koji mi stalno probija u cvjetnjak. Sad nek se korov nadmeće sa korovomWink
Danas smo prebacili ogrozde, aroniju , jabuku. Kopali smo rupe dublje od 0.5 metra za svaku biljku metar sa metar širine. Rupe smo oblagali busenjem da trune kod korjena biljaka.
Užasno velik i blanjav posao.

A što se tiče susjede, ne samo da sam dobra susjeda nego i što sam oštetila postavljajuć ogradu nadoknadila sam zemlju i napravila da se ništa ne vidi da je rađeno.

Iako oni svi ne misle da sam dobrasmiley4392.gif , jer su na sve načine nas odgovarali i sprječavali da postavimo ogradu.

Ali tek se sada osjećam kao gazda i kad ja otvorim svoja vrata kom ja hoću. Većina je prolazila kroz sredinu terena bez " Dobar dan". Neki su čak prebacivali građevinski otpad na drugu stranu pruge( zagađujući okolinu) i to kroz moj terenConfused
Briga me što će susjedi reći i misliti sve dok nisam nikome ništa na žao uradila

E da Katica preživjelo je , ali sam tužna jer za mnoge biljke sam saznala da kod mene neće dati željene rezultate. Ako nešto rađa ili cvate na dvogodišnjoj grani, a stradava nadzemni dio od hladnoće, nikada neće biti rezultataCry
Moram proučiti biljke i savjetovati se sa agronomom za te krajeve. Pogriješili smo i kod sadnje voćki, trebali smo kupiti u rasadniku u Fužinama a ne u Rijeci. A dobro nije velika šteta sem vremena i čekanja.

Nadam se Flavijica da budem doživjela ljepotu koju mi proričešHug.
Sve mislim radovima nikada kraja, ali bude došao te ću samo dekorirati vrt.

Otočiću, Triša,, Primorka, Misty, Mira, Lantanica, Korjenčice, Gio, Flavijica, Katica hvala vam na lijepim riječima i što pratite razvoj mog vrta
Odat ću vam jednu tajnu, negdje sam pročitala da se clematisi đubre đubrivom za pomidore. Dok mi je bio na balkonu u Rijeci već je napupao. Zaljevan je bio eko đubrivom za pomidore od morskih algiWink






Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 08:48
Morske alge, svašta ću još kod tebe naučiti, baš super.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2010 u 08:59
Vidim (citam) kod tebe radne akcije u toku Wink.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 71>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.