Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
Korisnik
Poruka
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2010 u 22:36
Kami ajde molim te odi pogledaj u moju galeriju kak sam od prve napravila po tvojim dijagramima, znas da mi je bitno misljenje tebe kao origami majstora, vis ti bi mogla biti origami majstor ovog foruma :)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 08:26
smile176 dužnost obavljena...
ajde dosta više s tim majstorica, već sam s Izzy imala raspravu oko toga koja je uključivala kremšnite LOL
Na vrh
bubi12 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bubi12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2010 u 16:05
ovi tvoji radovi su me ostavili bez teksta. predivno. Blago mamici i bebici naravno
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 14:41
bubi12: hvala puno Heart
još sam neke stvarčice radila za poklon i čestitku i dekoraciju za jedne krstitke, ali to ću staviti kad već stignem...

Opet držim dječju origami radionicu u sklopu besplatnih kreativnih radionica Narodnog sveučilišta Dubrave (Zagreb),
evo i najava sa stranice NS Dubrave (klik):

travanj

A SADA! PRAZNICI!!! Budi dobar prema Zemlji

opis: radionice i kazališne predstave inspirirane zaštitom okoliša
termin: tijekom proljetnih školskih praznika
termin u 2010. godini: 6. – 10. travnja 2010. (uto,sri,čet,pet)
namjena: djeca i mladi

Svaki dan od utorka do petka od 10-13h je po nekoliko radionica, a origami radionice su sigurno u srijedu i petak Wink
Tko može, slobodno nek dovede djecu, nećake, unuke, njihove prijatelje itd., u 3 sata se svašta stigne izraditi, naučiti i odigrati Big%20smile
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 18:28
A mogu ja doc hehe:))

p.s. ja uopće nisam skuzila koji dan su radionice danas mi je mozak out of office.
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 18:32
hehe a nemrem tad sam na faksu ili poslu a i nisam više mlada hehe ugasio se out of office hehe
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2010 u 19:34
Linaaa, dođi u petak suditi origami eko-utrku LOL
Dosad smo imali proljetnu utrku žaba po lopočima i zimsku utrku zečeva na saonicama i to ti bude urnebes totalni, navijanje sve u 16...
Ma, može doći tko želi, uvijek neka mama/teta i slično sjedne naučiti složiti nešto da može doma pokazati klincima
pa bi mogla i ti za sebe kad bi stigla Smile


Na vrh
Inox View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 13 Prosinac 2009
Lokacija: VG
Status: Offline
Bodovi: 538
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Inox Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2010 u 08:02
Znao sam da je Čarobnjak iz Oza izmišljeni knjiški lik i da ne postoji, ali nisam znao da postoji Čarobnjak koji nije izmišljeni lik. Čarobnjak iz zagreba, gospođica Kami. Pravo je zadovoljstvo što sam Te pronašao u ovom kutku foruma,  za koji sam dosad mislio da ga poznam. Za to je zaslužan Tvoj post i način na koji si reagirala vezano uz Gornjogradsku ogradu od kovanog željeza pa sam Te potražio. Svi su Ti prije mene iskazali oduševljenje i izrekli pohvale najbiranijim riječima pa nema šanse da ih nadiđem.
Poznata mi je japanska umjetnost savijanja papira, ali da se kod nas netko bavi na takvom nivou i na samosvojan način zbilja nisam znao. Očito je da odlično vladaš tehnikom, ali ona dimenzija u kojoj izranjaju tvoje vlastite ideje i gdje pokazuješ svoju raskošnu samosvojnost, je područje gdje me oduševljavaš.
Tvoji tetraedri (posebno plava varijanta), serija formi sa notama, kutije spremalice, lav, srce sa špenadlima (ideja sa staklom radi multiplikacije – super) i još mnogi drugi, su radovi gdje iskazuješ osim vrhunske upotrebe tehnike savijanja papira, dominaciju vlastite ideje. Da ideja, taj fantastični pokretač koji dolazi iznutra, iz svjesti i iz podsvijesti, iz beskonačnosti svemira osobne mašte. Slutim, a mislim da me osjećaj ne vara, da te Tvoje ideje opsjedaju, da ih jedva obuzdavaš, da bi htjele izaći na slobodu u svim smjerovima Tvog interesa, a koji nije vezan smo uz origami. Čini mi se, zbog toga, da i Ti spadaš u osobe koje bi željele da dan traje bar 48 sati. Sreća je živjeti u ostvarivanju ideja, u ostvarivanju sebe. Vidi se da si sretna.

P.S.
U vezi "kovanog željeza" javit ću se na "radnom mjestu".

Samo je misao apsolutno slobodna, sve su ostale slobode manje ili više ograničene.
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 21:49
Draga šlapice su mi prekrasne u prvi mah nisam ni skužila da su "papirnate" , mama je sigurno bila prestretna dok ih je dobila, a poznavajući nas mame taj poklon će biti pohranjen u "bebi-arhivu" predragih poklona.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2010 u 22:55
Inox: Najiskrenije hvala na ovako iscrpnom komentaru koji me naučio štošta o meni samoj što se očito može iščitati iz mojih radova Big%20smile
Drago mi je ako već oduševljavam jer je mene oduševilo prvotno što se sve može uranjanjem u svijet origamija,
potom što se sve može kombiniranjem presavijanja i drugih tehnika,
a usto sam uvijek za puštanje mašti na volju i izlete kamo god me ideje odvedu Embarrassed

Divim se onima koji tehnike prakticiraju radi same tehnike, tj. umijeća izvođenja,
ali kod mene skoro uvijek dominiraju ideje i tehnika,tj. vrsta umjetnosti mi je ipak najprije alat za realizaciju neke zamisli...
Ova zadnja slutnja je u potpunosti istinita i tješi me misao da će za svaku ideju doći vrijeme
i da će svaka nova ideja dočekati svoj trenutak da se obistini, pa makar neke od njih samo kao skice na papiru Smile
(ne mogu obuzdati ni komentar komentara LOL)

Tija: od srca hvala, puno mi to znači, sve te poklone za klince odradim individualno i s guštom,
jedan paketić sa šlapicama (napokon muški) je nedavno otišao, ali nažalost nije stigao biti ufotkan Tongue


Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 07:48
Sad se stvarno drž'te, ovdje je više teksta nego slika LOL
Decoupage dio sam pokazala, a ovo je origami dio mog proljetnog swapa za swapicu fridu...


Uopće ne mogu smisleno i razumljivo podijeliti s vama otkud su izronili ovi broševi i ideja za takvo nešto...
Mene origami odavno ne asocira na papir, nego na presavijanje i uvijek sam pomalo patila što papir nije nešto pretjerano trajno i praktično...
Papir se poprilično lako zgužva, podere, smoči i uništi...S papirom treba za mene nespretnu i brzopletu biti istovremeno pažljiv, odmjeren i odvažan...



I tako se ja već dugo dugo planiram baciti u vode uštirkanog origamija. Deco festiger (hobby štirka) je stajao doma možda i 2 godine neotvoren jer mi nekako prvo korištenje nije prošlo bajno, googlanje 'fabric origami' mi nije ponudilo ništa da sam ostala van pameti,
restlovi koje sam imala su mi svi bili ili predebeli ili preelastični ili preglatki i to je tako stajalo u nekoj ladici u glavi...

Dosta materijala mi nije odgovaralo kad ih uštirkam i šantung svila mi je trenutno vrh vrhova
(i to ona iz Krpice u Jurišićevoj; kad sam prvi put nedavno kročila tamo, šokirano sam blejila u stotine nijansi boja, melem za oči;
najdraže su mi one "dvobojne", tj.tkane s 2 boje konca, a ne samo jednoj što im daje sedefasti štih;
i volim one čvoriće u čvršćoj šantung svili, šarmantne su mi kao nekad faldice od salvetiranja)...

I onda srećom dobijem fridu na swapu, sjetim se Fride Kahlo i njenog cvijeća u spletenoj kosi
te odlučim smanjiti doživljaj i fridi umjesto ukosnica složiti broševe...

            

Nekoliko prvih kawasaki ružica sam podijelila, fridi sam narančastu namijenila jer mi je ljubazno odala da joj je narančasta jedna od omiljenih...
A rekla je da voli i plavu i ljubičastu, onako lavanda nijansu pa ju nisam mogla zakinuti za tu dodatnu boju...
Ova šantung svila mi je bila divna jer je protkana tirkiznim nitima...

            

Mene je ovaj gore model (spilla - flower pin) oduševio, spaja simetrično s asimetričnim baš kako volim,
na prvi pogled nisam znala podsjeća li me na ljiljan, orhideju, leptira, vilin-konjica ili (kako je moj buraz dometnuo) scarab - drevnu egipatsku bubu.
Autorica mu je Daniela Carboni i upute,tj. dijagrame sam dobila tako da sam prošli tjedan slala mail s molbom
predsjedniku jednog (ne znam jeL jedinog) talijanskog origami udruženja jer autorica nažalost nije već neko vrijeme aktivna,
a ja nikako i nikako nisam mogla naći gdje su objavljene upute...Kao da ga na webu ima samo ovdje na slici i nigdje drugdje...
Bila sam presretna kad mi je gospon drage volje poslao upute i još sretnija kad sam fridi uspjela isprve složiti (prvi nepapirni uopće) primjerak...

Deco festiger ima ne baš lijep miris, previše popije boju i uništi mat-sjaj šantung svile pa premazujem kvadrate samo s jedne strane,
a s obzirom da odlično uštirka, tj. učvrsti tkaninu, teško mi je prošiti svilu pa sam se prošvercala sa vrućim pištoljem
(još me malo trta dok ide to vruće ljepilo pa mi frida valjda neće zamjeriti na mrvicu vidljivog ljepila, zbog toga sam i dodala ovu perlicu na ljubičasti cvijetak )


Za razliku od Festigera, Merito štirka u spreju mi prekrasno miriši i apsolutno uopće ne učvršćuje tkaninu, nego valjda doslovce olakšava peglanje
pa njom malo presprejam broš na kraju cijele priče da pokuša ubiti deco festiger miris...Stern%20Smile

Kutijica nije zapostavljena, opet Tomoko Fuse model kutije (ima ih za slagati do kraja života svaku drukčiju)...
Baza je od 2 kvadrata, poklopac od 3, a kutija 6-kutna (da ne bi opet netko od nas provalio 8-kutna i obrnuto)
Kvadrati za poklopac su trebali biti 0,5cm veći, ali što je tu je...Embarrassed


Si tu peux parler, tu peux chanter. Si tu peux marcher, tu peux danser.

{ Ako možeš govoriti, možeš pjevati. Ako možeš hodati, možeš plesati }

je izreka iz Zimbabwea koju sam prvi put vidjela u plesnoj školi...
I meni je jednostavno sinulo tome dodati:
Si tu peux penser, tu peux creer.
{ Ako možeš misliti, možeš stvarati. }

Pojma nemam otkud mi to i jesam to igdje čula već...
Dio našeg svijeta se ionako odvija u našoj mašti pa stalno stvaramo...

Nikako da se otarasim ovog svog pisanja na forumu u blogovskom stilu, ali ispričajte me, blog nemam, a nepopravljiva sam...Tongue

Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 11:29
Radovi su ti odlicni a onda jos i tvoj opis i meni si bas priustila minute zadovoljstva.. Wink  ja bas nisam neko lijepo piskaralo ili bolje receno umjetnicka dusa al stvarno sam uzivala...
Na vrh
Sasha View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 237
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 15:12
lijepo Kami, svaka čast! Posebno mi je lijep ovaj plavi cvijet, što zbog boje, što zbog toga što nije ruža!

Već kad si i sama spomenula, mogla bi stvarno razmisliti o otvaranju bloga. Ja već duže razmišljam o tome ali sam jednostavno prelijena da imam neku zadaću da ga održavam, obnavljam i dodajem redovno,a o pisanju da i ne govorim, e pa za to sam stvarno užasno lijena. 
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 15:19
maslacak i Sasha, hvala obje
Opisala sam zašto mi se svidio taj neobični cvijetak, a boja mu je ljubičasta, samo odsjaj baca na plavo zbog tirkiznih niti u tkanju ;)
Kawasaki ružice su meni lijepe, ali ima i new_kawasaki ružica i raznoraznih kompleksnijih varijacija (koje naravno imaju realniju formu),
samo nikako probati i ispraksati se složiti koju...
Recimo da se ne želim obvezivati održavati blog dinamičnim, makar bi mogla samo c/p sve svoje postove s foruma od objave radova LOL

Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 15:42
Sada nemam vremena, žurim doma, samo ću kratko..
 
Draga Kami smile120
 
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 16:05
Ovo je prava fantazija!
Ja sam na tvom origami području ko Alisa u zemlji čudesa...i uživam li ga, uživam....
A što volim ubačene citate!!!
A što volim ove tvoje opise!!!
Al, kaže ona da je nespretna...ma daj molim te-baš je origami za nespretne ruke
Tvoje ruke i mašta zaslužuju:
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 17:12
proljeće: hvala draga, jedva čekam kad ćeš nam svoje pokazati
maredelmare: a, vidi nje kolko ona editira, nas dvije uvijek nešto za dodati imamo LOL
hvala draga moja Alisa s juga, Kamita je nespretnija i brzopletija nego što misliš, nesvjesno sam razvila neke dobre reflekse pa ih primjenjujem na origami
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 23:33
Zakon svaka čast fakat si majstor u svemu, klanjam se stvarno sam oduševljena, presavršeno sveeeeeeeeeeeeeeee

Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2010 u 23:45
Kamičak,daj se malo skoncentriraj,pa se sjeti svog prošlog ili pretprošlog života,sigurno si bila neki strašno kreativni orijentalni velemajstor-umjetnik.Ti ,indigo djevojčice,titraš na nekoj drugoj frekvenciji.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2010 u 08:38
Linaaa: oh,oh,hvala puno,ali još nije baš sve presavršeno,ali drago mi je da ostavlja takav dojam Embarrassed
rain: hvala,falila si mi u ovom kutku Smile možda se s godinama okušam i u stvaranju nekog svog origami modela pa izađe na vidjelo moje ja iz tog prošlog života Tongue
u, sad sam i potencijalno indigo dijete, a čula sam i za hiperaktivnost u odraslih...pa nisam baš toliko posebna LOL
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.