Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 43>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2009 u 19:40
hehe Baka B.,55kn je.Dobro sam ja to pregledala.E sad,šta je to posebnije,evo MM mi kupio nekoliko paketa(tu sam slike stavila  http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=403&PN=29  )koje su za mene malo posebnije,drugačije i one koštaju od 24-35kn paket.Dok đurđice i sl. takozvano domaće cvijeće košta preko 40kn ,gomolj,naravno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2009 u 07:32
Pa ono što mi pada na pamet od posebnijeg je npr. Ramonda, Haberlea, (dvije godine uzgoja a nisu veće od nokta), Jankea, pa Podophylum hexandrum, Arisaeme (10 do 16 eura), Hepatice s ružičastim punim cvijetom, ima ih po 50 eura. U vrtnom odjelu po centrima se prošećem samo kad mi treba kakav alat ili folija za vrt. Svaki put se prenerazim od visoki cijena i slabog izbora (ovo proljeće vidjela astilbe po 70 kn), ali đurđicama su stvarno nadmašili sami sebe.
Na vrh
pupkonja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pupkonja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2009 u 21:01
i meni istoClap
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 11:30
Dragi moji cvjetoljupci. ispričavam se što se nije razvila neka diskusija o vrtnom cvijeću iako je proljeće pred vratima, a mi smo, neke sretnice koje smo začatale temu (ispričavam se svima i posipam pepelom!!!) dobile svoju temu. Nažalost, moram konstatirati da je za dijalog potrebno bar dvoje, a kako nema zainteresiranih od monologa ništa.pozz
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 11:32
evo ja bi rado pričala...samo mi je znanje jaaaaako malo pa radije čitam i učim Smile
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:00
Draga Iris, ništa te ne košta da postaviš pitanje na koje ne možeš naći odgovor. Kako mi se čini da sam na forumu najstarija, zahvaljujući određenim okolnostima se ne smatram odabranom. Ne idem na 'prvu loptu' govoreći nogometnim žargonom, dajem priliku i drugima da odgovaraju, ali ako se nitko ne javi, ponekad i mjesecima, rado ću odgovorit, ako ne javno onda i na PP, da ne ispadne da svima pametujem.pozz
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:42
Baka Bea, to nije pametovanje, to je znanje, rado čitam sve što napišeš, ima nas ovdje i koji puno znamo i koji malo znamo, ali rado učimo.
Ja dosta koristim internet, ali i tamo se nađe dosta oprečnih stavova, a ovo tvoje je ipak iskustvo
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:49
Draga moja BB što ste zadnje pikirali, radim svoj interni popis želja?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:52
Oprostite na ovom dodatku, Ganjam 500 postova, dobila sam komplekse. U vezi s pametovanjem. Možda bi bolje bilo ovaj post objaviti u drugom podforum, ali neka mi bude oprošteno ovdje ima toliko pogrešnog imenovanja, da još jedan manje više (osim što mogu zamoliti moderatore da ga presele) ništa ne mijenja. Npr. netko je objavio post o streliciji, pamuku, sve pod 'T'rajnica.' Ni jedno ni drugo nije trajnica. Biljke koje u kontinentalnoj klimi ne mogu preživjeti, bez obzira što su u zemlji porijekla trajnice, ne mogu se ubrajati u trajnice.. (npr. Poinsettia ili božićna zvijezda). Stoga ih ubrajamo u sobne ili jednogodišnje biljke. Ne dovodimo ljude u zabludu da strelicija, koja je usput rečeno jako skupa i zahtijevna biljka, bude posađena u vrt.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:57
BakaBea kad god primjetite takav propust slobodno upozorite na njega ovdje na forumu ili moderatorima na pp
i već će to netko premjestiti
 
temu o pamuku sam preimenovala i prebacila ju u vrtno cvijeće
  
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 14:07
Hvala Iris da si nas riješila Zone sumraka od teme i što imaš "super moći" pa riješavaš probleme
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 14:08
Hvala Iris, baš me to mučilo. poz..
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 15:56
LJUDI MOLIMVAS ZA POMOĆ muž mi je u intermerkuru kupio 4 cvjetića,problem je u tome što mi se čini da je to vrtno svjeće ili balkonsko a ne sobno.Ako možete da mi odgovorite šta vi mislite šta je to potpuno su isti listovi kao kod jaglaca onih što rastu u livadi ali su svi različitih boja kupio je bjeli žuti narandžasti i roze.ja ih trenutno držim u trpezariji na prozorskoj dasci cvjeta imaju još uvjek ali im brzo uvene.i listovi žute.odgovorite molim vas brzo da bi ih spasila i uradila pravu stvar
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 19:00
Baka Bea ja si ovih dana tak gledam po internetu pa sam si sastavila i popis želja koje imam za ovo proljeće, ja sam malo u zaostatku mnogi rade spisak želja pred Božić a ja tek sad:
 
Astilbe japonica 'Köln'
Asclepias tuberosa
Achillea 'Forncett Fletton'
Crocosmia 'Emily McKenzie'
Gentiana septemfida var. lagodechiana
Geum coccineum
Heuchera 'Cappuccino'
Heuchera 'Caramel'
Lysimachia ciliata 'Firecracker'
Polemonium yezoense 'Purple Rain'
Potentilla 'Flamenco'
Sisyrinchium angustifolium
Sternbergia lutea
Tradescantia 'Bilberry Ice'
Tricyrtis 'Taiwan Adbane'
 
Vaše znalačko oko što kaže kako se te biljčice uklapaju u moj vrt i podneblje.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 19:56
Draga Tilja,vidim da si i ti nepovratno i nepopravljivo zaražena trajnicitisom.Tak sam i ja prije 7-8 godina napravila poduži popis,i mislila kak nikad ne bum imala sve s tog popisa.Ali,malo po malo...Ono kaj nisam mogla kupiti kao gotovu biljku,uzgojila sam iz sjemena.Naravno,bilo je dosta neuspjeha,ali ponavljanje je majka mudrosti,jednom bum naučila kak se kaj uzgaja.A ima tu još jedna prednost-učim se strpljenju(a nisam baš strpljiva osoba)
Kaj se tvog popisa tiče,sve ove biljke prezimljavaju u kontinentalnoj klimi,jedino bi trebalo zimi malo zaštititi asclepias i crocosmiu.
Baka Bea,sad Vi!poz
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:01
Rain ja sam ti kronični trajnicitističar, dobro na mahove u blažim oblicima me primi ljetnicitis ali pokušavam ga izlječiti. Hvala na savjetu, i zbilja kako se čovjek uz biljku nauči strpljenju. Popis je inaće jako lako pretvoriti u stvarnost.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:18
E,draga moja,sad je lako ,ali u vrijeme nastanka mog popisa nisam znala da postoji BB
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:22
i BB i D iz B ( da ne reklamiram pa da me se špota) ali i ti D imaju stranice super pa si lako izabereš. 
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 20:48
O,da.Njihova sam redovna mušterija,prezadovoljna sam.Biljke su stvarno zdrave i velikog korijena,ali meni je veliko zadovoljstvo kad uspijem uzgojiti neki specijalitet iz sjemena,pa kad biljčica prvi put procvate,to mi je draže nego nove cipele
Na vrh
Vlatka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 21:02
Da malo i ja koja uopce nemam vrt vec malu terasu potaknem Baku Beu i ostale koji stalno ovdje pisu Citam ove postove svkao malo ali na zalost nemam sto reci.
Zapeli mi kokotici od 2 metra jesenas, blue sky i slicni za oko pa ni ih nekako strpala u teglu ovo proljece. Jel to vec netko radio? bilo kakvi savjet/iskustvo molim
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 43>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.