Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 10:10
nina i fuksija ..... srce će mi stati od ovih vaših ljepotica, jednostavno se ne mogu odlučiti koji mi je najljepši
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 12:20

Evo mojih narancastih hibija. Ovaj narancasti sa 3 boje cvjeta gotovo stalno, nema pauzu mirovanja. Imam ga vec 3 godine.

Nina, prekrasni su ti hibiji. Takvih ovdje nema za kupiti.
Sada sam nasla i odgovor na neke nedoumice, zasto neki ne mogu prezimiti, procitavsi ovo tvoje objasnjenje o hibijima iz Holandije.
Zbog toga neke jednostavno uvijek moram kupiti svako proljece, ali ne odustajem.

Hvala Lana2 na lijepim rijecima.

Jasmina, hibi ti je prekrasne boje, jako njezna boja.

Jagoda, moji hibiji su razlicite starosti. Od godinu dana, pa do 7 godina, to mi je najstariji.
Neki rastu jako sporo, a neki brzo.
Moji hibiji su cijelo vrijeme unutra, jer zbog lose klime i vjetra, moraju biti unutra.
od mene su jos uvijek niske temperature, nocne se krecu od 3 do 6 stupnjeva, a dnevne od 10 do 15 stupnjeva.
Buduci da imam tako lose uvjete, zaista sam sretna sto uopce cvjetaju.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 01:18
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 19:53
Nbjelovu, fenomenalni su ti hibiskusi, koje boje.. Savrseno:)
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:01
Nina moram pohvaliti tvoj hibi,stvarno je poseban.Još ako tako obilno cvijeta onda je stvarno super.Kako je moguće nabaviti nabaviti ga?Ja imam ove standardne u tri boje ali  ovo tvoje je smile227
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 10:33
Ajde da probam jutros ponovo staviti jos koju sliku:
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 15:10
prekrasni hibiskusi, posebno ninini i fuksijini...

nina dali imaš močvarni reznicu ili sjeme- kako bi mi bilo lakše doći do njega i koliko vrsta imaš, a zanima me i vanjski.
 imam i ja neke samo nikako da procvijetaju
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 01:16
jos
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:41
Antun, ako ti je to holandska proizvodnja, ne da ti nece podivljati, nego ces boga moliti da pocne rasti.
 
Ako ima jarko, jarko zeleni list, ako je prepun pupoljaka, ako ima deklaraciju iz Holandije, onda je tretiran hormonom za usporavanje rasta, i nece rasti jedno godinu i pol, do dvije.
 
Njega: zalijevanje vrlo umjereno, kad se zemlja osusi,ne prije. Nikako ne drzati vodu u podlosku.
Gnojiti umjereno, jednom u dva tjedna, gnojivom nesto kao 16-8-24 ili slicno.
Orezati u rano proljece (ako budes imao sta orezati)
Staviti u polusjenu, ili na mjesto gdje je pola dana sunce, pola sjena.
Jednom dnevno kad su vrucine isprskaj vodenom maglicom.
Ako ti je holandska proizvodnja, jako ces ga tesko sacuvati, ali mozes pokusati. Ipak, u pocetku ce ti lijepo cvasti.
Ja imam jednu muskatlu kupljenu lani u proljece, tretiranu. Jos se nije oslobodila tog hormona, manja je nego kad sam je kupila, ali ja je pazljivo njegujem i mozda je uspijem sacuvati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 14:26
Skinula pupove.
 
Koliko mu otprilike treba da se dobro ukorijeni?
 
Sad su već dva mjeseca na ukorijenjivanju. 
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 01:15

Evo pocela cvatnja.

 
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:14
Ja sam danas kupio hibiskusTongue.Ima pupoljke,hoće li mu ta promjena nešto smetati?Totalni sam amater.Koliko da ga zalijevam,kad da ga obrezujem?Ne želim da podivlja,Želim da bude uredno drvce.Stavit ću sliku kad mi se bude dalo.Kad skupim malo džeparca možda naručim neku tvoju reznicu.Bok
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 11:21

Odpadaju mu listovi.Šta mu je bilo?

Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 01:17
jos
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 18:59
Joj,štetaCry.Piše Nizozemska/Holand.Ako ju budem gnojio,dali onda može početi rasti?Hoće li barem malo rasti?Pomagaj!!!!!!
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2009 u 23:13
Fuksija imaš prekrasan izbor hibija i svi ti lijepo cvjetaju.Koliko su ti stari odnosno koliko ti godina imaju?Onaj crveni kao stablo mi je poseban.Moji imaju nekoliko godina i ljeti su vani a zimu provedu u dnevnom boravku....ClapClapClap
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 10:35
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 11:03

Antun, nista tu gnojenje nece pomoci. Zapravo, ne smijes intenzivno gnojiti, jer ce ga to jos vise sokirati. Ja sam te mozda malo previse isprepadala. Uz mnogo strpljenja, mozes sacuvati tu biljcicu, ali zaista moras biti strpljiv i uporan, i jako paziti na zalijevanje, da ne pretjeras. Bolje je da ga drzis duze suhoga, nego da pretjeras sa mnogo vode. Od zasusivanja mu se ne moze nista posebno dogoditi,klonut ce mu samo list i ti ces to vidjeti i onda ga zaliti i on ce odmah zivnuti, tako da mozes ici na tu stranu i do ekstrema.

 
Primorka, obavezno skidaj pupoljke, i to sve dok ne naprave korijen.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 01:20
zasto nece, a do sada je islo??
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2009 u 12:14

Nina, molim malu pomoć i savjet.

Reznice mog hibiskusa koji sam orezala po tvojim uputama (hvala!) i stavila na zakorjenjivanje su na tim malim grančicama počeli rivati cvjetne pupoljke, a od listića ni l. Što sad raditi? Da li da im skinem te pupoljke ili ne?

Ti si moj hibiskus guru  smile78

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.