Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 26>
Korisnik
Poruka
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 08:57
jučer sam opet ubrljala jedan rad.. Printanu sliku sam išla ljepiti na drvenu pločicu i ajd nekako se zaljepila, čak se boja nije povlačila za kistom jer sam je ranije našpricala autolakom. Ali kada sam išla peglati na nekim mjestima mi se papir za pečenje zaljepio za sliku i sve mi se poderalo. A baš sam pazila da pegla bude na najslabije.
MOžda sam pogriješila što nisam čekala da se sve dobro prosuši pa da sam onda išla peglati.
Zanima me još dali se ljepilo ili drvofiks premazuje i preko naljepljene slike ili samo na podlogu.
nekako mi ostaju tragovi kista, pa sam kontala da samo naljepim sliku i gore pošpricam lakom...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 16:49
Meni su rekli da podlogu premažem ljepilom i ostavim dobro osušiti , može  24 satai više i tek kad je ljepilo suho stavim sliku preko nje papir za pečenje i onda peglam na najslabije.Ostaviti rad da se dobro osuši , nekoliko dana i tek onda premazati s ljepilom ili drvofiksom, dakle ne ljepilo na sliku prije peglanja.Kod mene ovako funkcionira.
Meni se boja s printa uvijek razmazuje bez obzira da li ju špricam autolakom ili ne...
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 00:51
Bok curke, ja sam nova ovdje i moram se odmah zahvaliti svima na jako dobrim savjetima! Puno toga sam naučila od vas!
Zanima me još jedna stvar - kakve su razlike između crackle laka (2K ili nešto sl.), malo sam zbunjena.Ja sam kupila dvije vrste crackle-a, Hobby line (mislim da se tako zvao).Bio je strašno gust i jako teško sam ga mazala. Po savjetu jedne prijateljice sam u Mega coloru u Savskoj kupila drugu vrstu - Viva crackle i oduševljena sam s njim - jako lijepo se razmazuje i što je najvažnije, ne mora se nanositi samo u jednom smjeru!!!! Kakva je razlika kada se radi s tim 2K? Možda pitam bez veze, ali nova sam i puno toga ima......
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 13:37
Originalno poslano od člana dorina1904 dorina1904 napisao:

Meni su rekli da podlogu premažem ljepilom i ostavim dobro osušiti , može  24 satai više i tek kad je ljepilo suho stavim sliku preko nje papir za pečenje i onda peglam na najslabije.Ostaviti rad da se dobro osuši , nekoliko dana i tek onda premazati s ljepilom ili drvofiksom, dakle ne ljepilo na sliku prije peglanja.Kod mene ovako funkcionira.
Meni se boja s printa uvijek razmazuje bez obzira da li ju špricam autolakom ili ne...


E vidiš tu sam pogriješila, ja sam namazala pločicu i odmah stavila sliku, premazala gore , osušila fenom  i zatim peglala.
Probat ću tako kako si ti napisala

Hvalaaaa
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2011 u 15:27
Originalno poslano od člana jani jani napisao:

Bok curke, ja sam nova ovdje i moram se odmah zahvaliti svima na jako dobrim savjetima! Puno toga sam naučila od vas!
Zanima me još jedna stvar - kakve su razlike između crackle laka (2K ili nešto sl.), malo sam zbunjena.Ja sam kupila dvije vrste crackle-a, Hobby line (mislim da se tako zvao).Bio je strašno gust i jako teško sam ga mazala. Po savjetu jedne prijateljice sam u Mega coloru u Savskoj kupila drugu vrstu - Viva crackle i oduševljena sam s njim - jako lijepo se razmazuje i što je najvažnije, ne mora se nanositi samo u jednom smjeru!!!! Kakva je razlika kada se radi s tim 2K? Možda pitam bez veze, ali nova sam i puno toga ima......
 
2k je lak s kojim se radi u 2 koraka(2 bočice), znači najprije naneseš 1. fazu pustiš osušiti , zatim naneseš 2. fazu.Ovaj 2k lak se nanosi na gotov rad , dok obični krakl lak nanosiš prije stavljanja boje i salvete.Ne znam jesam li išta pomogla?
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 13:29
Originalno poslano od člana kuštrava kuštrava napisao:

jučer sam opet ubrljala jedan rad.. Printanu sliku sam išla ljepiti na drvenu pločicu i ajd nekako se zaljepila, čak se boja nije povlačila za kistom jer sam je ranije našpricala autolakom. Ali kada sam išla peglati na nekim mjestima mi se papir za pečenje zaljepio za sliku i sve mi se poderalo. A baš sam pazila da pegla bude na najslabije.MOžda sam pogriješila što nisam čekala da se sve dobro prosuši pa da sam onda išla peglati.Zanima me još dali se ljepilo ili drvofiks premazuje i preko naljepljene slike ili samo na podlogu.nekako mi ostaju tragovi kista, pa sam kontala da samo naljepim sliku i gore pošpricam lakom...

gledaj par puta sam procitala ovo sta si napisala inace bilo koj lak deluje na toplotu, tako da mislim da si pogresila to sto si lakiranu slikuu peglala ,inace malo mi nije jasno zasto si peglala ,kada se slika stavi na veliku povrsinu razumem, tada se nanese lepo lepak, osušise i onda se stavi slika i pegla..peglam uvek preko tanke krpice,ili par komada obicnog papira za print.Ako stavim motiv printan,lakiran sa skidanjem zadnjih slojeva papira nikada nepeglam, jer uvek nesto pođe u pogresnom smeru.Posto se slika presusi,i postaje krhka,bar kod mene tako nekako
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 17:59
Dorina - hvala ti na objašnjenju, puno toga još imam za naučiti....
Na vrh
pluton View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pluton Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:35
Opet ja! Molim vas recite mi koji lak da kupim???? Imala sam za camce ali pozuti pa mi je ruzno,imala sam onaj za felge ali smrdi i nije bas neka zastita....htjela bi bas neki da se nanese sa kistom. Cure sta vi koristite????smile114
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 21:39
Pluton, ja koristim bezbojni aqua lak (na vodenoj bazi) od Chromos Svjetlost Lužani. Ne žuti, ne smrdi, nije otrovan i dobro podnosi sve izazove. Zadnji put sam ga platila 56 kuna u Getrou, a ima ga i u drugim trgovinama (kupovla sam ga i u Pevecu mislim po istoj cijeni).
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2011 u 21:02
U trgovinama boja i lakova sam vidjela da ima više vrsta drvofiksa tj. da su označeni brojevima.Može li mi netko savjetovati koji broj je najbolji?
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 11:55
Imam jedno pitanje,naime imam one kalupiće za slova i brojeva,s čim ih vi radite?jel može neka smjesa poput za fuge i sl..Koji omjer ide i koliko dugo se suši?Sa glinamolom mi je malo zahtjevnije pošto su mi kalupići utiskani kao na jednoj stranici,nisu posebno.Ak me kužite... hvala svima.
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 15:22
kami pošto sam nova reci mi da li fasadnu boju miješaš sa vodom pa onda radiš s njom ili ju upotrebljavaš ne miješanu?
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 15:29
Originalno poslano od člana sanja 1734 sanja 1734 napisao:

kami pošto sam nova reci mi da li fasadnu boju miješaš sa vodom pa onda radiš s njom ili ju upotrebljavaš ne miješanu?
ja licno koristim boju nerazblazenu, nemogu da zamislim ako razblazim kako ce da se nanosi, cinimi se da ce biti malo prozirnija
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 16:39
Sanja - boju ne miješati s vodom! Koristiš ju nerazrijeđenu.....
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:15
Jani puno ti hvala i super mi je ispalo. Sad me zanima samo ako želim napraviti krakel da li mogu isto postići kao i sa original bojama? Puno ti hvala na brzom odgovoruThumbs%20Up
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:31
Ja sam radila krakle sa fasadnom akrilnom bojom i sve mi je ispalo ok. Možeš pogledati moje slikice, meni to izgleda ok! I mene je u početku bilo malo strah kako će ispasti, ali sam se uvjerila da sve ide kako treba..... Vješte majstorice ovoga posla sigurno imaju više iskustva kako neke stvari treba raditi pa kada imaš vremena, samo čitaj, čitaj, čitaj.....ja stalno "ponavljam gradivo"...Sretnosmile78
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:34
Oprosti Tatjana nisam vidila i tvoj odgovor na moju poruku. Samo da znate radim jedan ormar i jedva čekam da bude gotov. Slikat ću ga samo ne znam kako vi to radite da prebacite slike u blogove da se mogu vidjeti, nisan to nikad radila  pa bi molila nekoga da mi objasni kako bi vidili i moje radove, a imam ih.
Na vrh
sanja 1734 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 302
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja 1734 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:39
Jani vidim da si trenutno na blogu i da si isto nova. Ovo je super kad nešto zapne samo pitaš i dobiješ odgovor. A dekupaž strasno volim raditi, nedavno sam otkrila umjetničku crtu u sebi, ha, ha, ha.smile159
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:58
Sanja - ne mogu se sada sjetiti na kojem mjestu sam pronašla upute za stavljanje slika, ali malo pogledaj po temama, sve je objašnjeno korak po korak!Meni je uspjelo od prve!
I ja sam se totalno zarazila salveticama i uživam kao i ti.Wink
Na vrh
jani View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 1559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2011 u 09:59
I da, zaboravila sam napisati - jedva čekam da vidim tvoj ormar!!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.