Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamin grunt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamin grunt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 20:19
EJ mama kad budeš dolazila bogati ponesi te zeleni od paradajza , luka i dr. Da ne silazim u čaršiju kad je tebi ovo usputsmile96
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 21:55
Mamaa, diiiii siiiiiii?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2009 u 22:57
Evo me drage moje...u totalnoj gužvi s vremenom...dva dana nisam ni na vrt stigla- muž je zaljevao plastenik i veli da su mi golači pojeli dvije vrste flanci do daskeAngryAngry danas nisam imala snage otići vidjeti bez čega sam ostala...to ću sutra
Ukratko jošnisam stigla ni sve posijati  a kamoli nešto konkretno napraviti- vrt nije ni do pola pripremljen- sramota totalna. Jedino korova imam ko u priči.
Slikati ću sutra iako se nemam s ničim dobrim za pohvaliti- ali ipak slijedom događaja treba evidentirati i ružne periode.
 
I hvala vam što mislite na mene...razveselile ste meSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 09:07
Mamaa ja ti se divim i inače. Što sve stigneš.Obitelj, klinci, posao i još ogroooman vrt/grunt. Čudo da stigneš i sjesti pred tipkovnicu!
A golaći- a pužomor? On ne ide na biljke, samo ga treba staviti okolo kao ogradu, da vidiš kako će bježati!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 17:10
I talog od kave, časna riječ, djeluje - puževi mrze kavu!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 18:00
Originalno poslano od člana hoya hoya napisao:

I talog od kave, časna riječ, djeluje - puževi mrze kavu!


Ovo za kavu nisam čula,čula sam za pivu i coca-colu.
I ja imam more puževa,kadifice mi obavezno pojedu.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 18:10
Narode de te vi solite ote svoje puževe pa će te vidjeti šta se dešava posmatrajte- Zasolite mijesta pokraj pa kad krenu onda ne mogu od soli tope se . Eto pokušajte pa će te me spominjati samo koje gadljiv kao ja neka brate ne gleda drob se u insanu prevrćesmile100 a ovaj već biježi tako da sam još nešto htijela reći a on me omeooooooooo
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 18:26
ha ha haaaaaaaaa joj legenda od žene jedva čekam da te vidim i lično upoznam
Na vrh
piramida View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1060
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje piramida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 19:58
Niho,ja sam to probala,stavila sam malo soli na njega i nestao je,ostala je samo slinasmile196,bljak.
Na vrh
zvrk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2008
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 1013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvrk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 20:15
Ja hodam po vrtu predvecer sa staklenkom punom vode i soli(puno soli) i polako podizem puzeve golace i stavljam ih u staklenku. It works.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 20:40
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 20:59
drage moje dvije godine sam ih solila ujutro i navečer--palilo je. čak sam imala flašicu (priručnu soljenku) na štapuLOL
pred kraj ljeta prošle godine se se adaptirali na sol...baciš na golaća šaku soli- doslovce ga ne vidiš od soli...počinje se pjeniti no promatraj pozorno nakon nekog vremena se sol razmiće i ljugava masa bježi iz svoje vlastite kože i gomila ljige traži zemlju ili nešto da se zavuće i stvara novu kožu - nakon nekog vremena se prilagode na sve živo.
Pužomor- onaj u kutiji što izgleda kao posije- niš ne valja, onaj u maloj vrećici -plave granule je dobar- ali ga treba jako puno- i jača kiša-oni gmižu preko njega.
Vapno- ništa
Pepeo - ništa
Jedno vrijeme prošle godine je bilakombinacija (to ću sad i ponoviti)- oko vrta iskopan rov (štihaća- dubina i širina)- na dnu vapno i pepeo, gore piljevina (teže gmižu po njoj, upija im sluz) i cca 600kn pužomora plavog. Na vanjskim rubovimatacne s pivom- svako veće friška- ujutro pune tacne nabubrene gamadi.
Uz to na gredice ukapam kavu, sos- pljačkam firmu s kaffe aparatima.
i navećer sam ih sakupljala u pl. flaše od ledenog čaja od tri litre- obavezno nakupila 2/3 ili punu-tad ih zalijem raznoraznim sredstvima - pazite nikad nemojte do kraja zašerafiti flašu- na suncu hoće eksplodirati
Ako neko ima još kakvu ideju- slušam jer sam totalno luda- pa ja kupujem pivu za puževe...to moraš prolupati
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 22:06
jeli se kod vas jedu puževi . Ako se jedu jedina ti je solucija nakupi ih i odnesi  u otkupnu stanicu i zaradi sebi koliko vidim po svemu postaćeš bogatasmile96 i ne treba mi ništa od tvoje zeleni
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 23:03
ma si ti pri sebi??? jesti golaće???? fuj........fju.......fuj..fuj
to nisu oni poževi s kućicomCry- oni su dobri
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 23:54
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Zasolite mijesta pokraj pa kad krenu onda ne mogu od soli tope se . Eto pokušajte pa će te me spominjati samo koje gadljiv kao ja neka brate ne gleda drob se u insanu prevrćesmile100
 
Fuj, fuj, fuj... Ne mogu ih vidjeti nikako, a kamoli ih posoliti pa gledati, fuj, fuj, fuj!
 
Ja ću pokušati s kavom. Prošle godine pojeli kadife, a hoste nisu dirali (kuc, kuc).
Na vrh
macak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 841
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 23:55
Mamaa ja sam imala ovdje šta za pročitati, a kamo li ti šta za raditi. Samo naprijed!
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 09:19
Macak, od mamee uči, ali je nemoj slijediti, ubit ćeš se od umora... To i toliko može samo ona ... 
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 10:00

Pužomor u plavim granulama imam godinama. Ovaj sad je marka Gardenia.

I uspješno krepavaju!Angry Da ne spominjem scenu od lani... prorjeđivala sam perunike, koje su uz jedan goli zid. Posula pužomor i krenula i okrenem se da još bacim pogled na svoje djelo a dva puža "štura" po zidu....LOL Znači ako imaju odstupnicu bježe, ako ne otegnu ...!Dead

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 13:12
Mama ja isto stavljam vapno, ničemo ne smeta, dapače korisno je a puževi bjež, neću ih ubijati, pa i oni imaju pravo na život, ali ne u mom dvorištu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 14:09
hvala moje dame na svim hvalamaSmile
 
triša što se mene tiće osobno ne ubijam ćak ni zmije...ali ovu gamad tamaniote gdje i kad god stignete...prilagođavaju se na sve u periodu od tri godine...bez hrane i recimo na hladnoći mogu preživjeti 7god....a ćini se da imaju kolektivnu svijest (na određenom području)- toćno jedan drugog na neki način upozoravaju...velim vam luda sam od njih više
 
mačak- ja još nisam napravila ni trećinu- znaći i dalje stoji da immam šta za raditi- a danas stalno kiša niš nemoguCry- sad spremama po kući. Sramota koliko se toga nakupiloEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
 
Hoya- pa mi svi pomalo učimo od tebe, a kad ti zapneš oddelaš posla za nas 5, prema tome mačak uči ali ne slijedi ni jednu od nas...mi smo sve prolupale, hoćemo što prije, što više i na kraju sve kukamo, i cvilimo ...al smo sretne
 
Jedina mudra i s pravom mjerom nam je baka- ali to su mudrost, znanje i iskustvoSmileSmileSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.