Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sedumi-žednjaci-tustike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sedumi-žednjaci-tustike

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 16:27
%20photo%20S5007551_zps44194f3c.jpg

%20photo%20S5007561_zpse55b9b8c.jpg


%20photo%20S5007562_zps24f6f92f.jpg


%20photo%20S5007563_zps0361c0f6.jpg


%20photo%20S5007564_zpscfbbc5fb.jpg

%20photo%20S5007536_zps8dc06c8b.jpg





pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JEKA FRA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 710
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JEKA FRA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:30
prekrasno izdvajam ovog sa zutim cvjeticima kako se zovesmile113
JELENA FRANIC
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:51
krasni sedumi, a i kaktusići.
Ovaj žuti cvijet - to je neka vrsta delosperme
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 15:21
kupila frendici sedumcic za poklon, bilo je otpalo par listica pa sam ih piknula da vidim hoce li se primiti. i jesu :) slatki su, mikro mini al fora.
velika gorica
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 16:36
Moji su bili takvi (takve boje dok su zimovali). Sada kada su na suncu, pocrvenili su ko kuhani rakovi (dobila ih u 2 mjesecu od frendice iz Makarske)
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:38
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 08:25
Moon odlična fotka,krasan je.
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 10:30
sedum acre

opis: mala biljka sa stabljikom polegnutom pri dnu. Listovi su mali, mesnati i sočni. Cvjetovi su jarko žute boje, pet latica, klasasti, otvaraju se u obliku zvijezde. Popularno nazvani: plop, plop, plop
stanište: biljka kamenjara i mediterana
tip zemlje: siromašna i suha
zaljevanje: malo i oskudno
prezimljavanje na kontinentu: hladna prostorija

sedum acre



sedum acre
Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2013 u 13:59
Stvarno je poseban,prelijep.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 12:11


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 11:05
tricolor


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 15:50


Meni jedan od najljepših seduma Sedum furusei ili Orostachys furusei
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2013 u 19:11
zaista je predivan draga CamelliaClap.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ivana000 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 03 Srpanj 2013
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivana000 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 16:04
Veliki pozdrav! Ovo je moj sedum. Ne znam što mu se desilo, ali nekak mislim da ne bi trebao imati ove suhe listice po sebi? Ili se ja varam? Da li je to normalno kod starih biljaka? Jer ova je stara sigurno 7-8 godina. Htjela sam pitati kako mu mogu pomoći, osim da ga presadim u drugu teglicu? Jel mu smijem maknuti te suhe listiće? U biti ne znam što da mu napravim da dođe malo sebi? Molim za savjete Smile" border="">" border="">
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2013 u 22:40

Da sam ja na tvom mjestu, ja bi sve vrhove porezala i ponovo zapelcala da se biljka obnovi.
Nadam se da će ti se javiti neki veći stručnjak - sretno !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
sanja1986 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Svibanj 2013
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja1986 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 00:23
Ovo je moj sedum :) Nisam ga uzgojila nego se nekom otkinula grančica i pala sa balkona, ja sam ga lijepo upikla u zemlju i on je pustio korjenčiće :) jako mi je lijep i nadam se da će se razgranati kao vaši :)

[/URL]
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 18:03
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:



Meni jedan od najljepših seduma Sedum furusei ili Orostachys furusei

Camellia, nisam ni pomislila da je netko drugi vlasnik ovog posebnog primjerka. Meni je neobično lijep.
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Pet View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Srpanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pet Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 16:14
Pozdrav svima, evo ja sam nova prekrasne su vam kolekcije evo ja sam tek pocetnik i imam par pitanja... Camellia, na ovogodisnjoj flori smo decko i ja uzeli vise sadnica orostachysa furusei i sedum spathulifolium... Orostachysi su mi svi nakon par dana povenuli iz cista mira, a spasavanje onog sta je ostalo nije uspjelo, dok spathulifolium mi nije narastao odkad sam ga uzela, samo mi se prorjedio. Moje pitanje je, posto su decku prezivjeli orostachysi, kako da ih propagiram? Djeljenjem ili reznicama? A spathulifolium je smjesten na balkonu(zapad) kod zavjese jedne koja jako propusta svijetlo, znaci dobiva od13-15h otprilike direktno sunce a od 15h do zalaska sunca jako indirektno sunce. Rijetko kad ga zalijevam, vise ga prskam. Otprilike svaki drugi ili treci dan, oviSi kak mu se zemlja isusi. Sta mislite kako bi mu mogla uljepsat zivot? Unaprijed hvala na pomoci i evo slika spathulifoliuma, mozda pomogne.

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/sedum_spathulifolium/61773.aspx -
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 14:11


















U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2013 u 16:23
...draga Anastazija, tvoji sedumi savršeno izgledajuClap...i da ne zaboravim, pohvala i za GlikicuClap!...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.