Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hortenzija - Hydrangea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hortenzija - Hydrangea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 19:43
Hvala,Zelenka, na odgovoru. Dat ću se ponovo u potragu za tim prahom. Možda ove godine bude više sreće.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 20:12

Ja sam tri godine zaredom dodavala u zemlju plavilo za hortenzije (sadrži aluminijev sulfat) i željezo, ali boja cvijetova je ostala roza. Vjerojatno je to zato jer su moje hortenzije stare već dosta godina, a tlo u koje su posađene nije kiselo.

A baš mi se sviđaju plave.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2011 u 20:52
i ja san plavila moju mladu hortenziju sa tom bojom za hortenzije, ostala je roza! kupila san je kao plavu, već iduću sezonu mi je porozila!
pitala jednog stručnjaka koji radi u rasadniku šta ću joj raditi da mi ostane ovako plava:- "možeš joj raditi šta god hoćeš, dogodine ti je roza" kaže on meni. tako je i pored plavila bilo! ja tako želim plavu...
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 16:01
molim savjet:
imam jednu malu hortenziju u vrtu, očito joj mjesto ne odgovara pa uopće ne raste, već par godina je na tom mjestu.
probala bih je  na proljeće posaditi u posudu i staviti u zemlju sa kiselim tlom.
mislila sam uzeti zemlju ispod bora.
po vašem stručnom mišljenju jel to dovoljno?
mislite da će mi biti plava?
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:02
Niti je dovoljno nit će biti plava.Hortenziji je potreban kiseli supstrat da bi normalno rasla i cvjetala stoga što zemlja ispod bora nije dovoljno kisela,stoga plavu boju na taj naćin nećeš dobiti.U najboljem slučaju ćeš dobiti nešto zagasitiju boju ali ne i plavu.Potraži u vrtnim centrima plavilo za hortenziju,mada boja nikada neće biti kao ona iz uvoza
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:05
Unhappy
tnx jelsa. budem potražila plavilo za hortenzije.
a da kupim plavu hortenziju?
jel ostaje onda plava ili mjenja boju?


Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:06
Cimici, navela si pravi razlog zašto ti hortenzija nije poplavila,,,Ako supstrat nije kiseo hortenzija nije u mogučnosti kvalitetno i u dovoljnoj količini uzimati hranjiva /u ovom slučaju kemijski dodatak/
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:09
Krtice , samo u jednom slučaju u praksi sam naišao na plave hortenzie koje su posađene u kiseli treset ujedno i u vrt, a da nisu tretirane kemijom
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 17:11
pa kad ih ne mogu posaditi u vrt.
planiram za jedno godinu ili dvije detaljno prekopati i urediti vrt.
trenutno ne mogu još ništa raditi. duga priča.
pa sam ih mislila posaditi u posude i kasnije premjestiti negdje u vrt.
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 18:53
malo veći lonac,kiseli treset i to je to,,,
Na vrh
krtica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje krtica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2011 u 19:19
hvala jelsa na savjetima.
jedva čekam proljeće da zatopli da se bacim na vrtlarske radove.
Na vrh
Zelenka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 26 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelenka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 11:32
Sad ste me bacili u bed :)) ma samo se nek usudi postati roza uzet ću kist i vodene boje i pretvorit ju u krićavo plavu :)))) Ma što bude bude ja ću ju posaditi u vrt u proljeće prije toga ću iskopati veliku jametinu u nju usipati zemlju ispod bora dodati zahrđale čavle,iglice bora plus stavljati to plavilo pa ako i to ne upali šta se može bar ću znati da je to nemoguće i neću se gristi jer sam sve pokušala .
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2011 u 14:24
Zelenka, zaboravi zahrđane čavle, vjeruj kemiji. Jametina je dobra zamisao, imaš gotova gnojiva za hortenzije. Iglice od bora također neće pomoći. Točno je da iglice od crnogorice daju kiseli kompost, ali njima treba otprilike pet  godina da istrunu i da budu djelotvorne. Jednostavnije je kupiti gotovi supstrat za rododendrone, a za iglice naoružaj se strpljenjem i kompostiraj... 
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2011 u 09:37
U potpunosti se slažem sa Bakom i Jelsom. Možete stavljat u zemlju bilo što osim kemije i neće biti rezultata.
Meni je uspjelo u vrtu nakod dvije godune i kante kemije da poplave minimalno, inaće su žute, roze.

Teško je globalno promijenit ph u vrtu, zato po meni ko ih uzgaja u tegli prije će vidjet plave cvjetove.
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 18:35
prekrasne su vam hortenzije,a posebno ona od donate......
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2011 u 20:55
Iz moga iskustva znam da se hortenzije najbolje zakorjenjuju u vremenu od l5.5. do l5.6. Odreže se vrh, odrežu se listovi na trećinu i stavi u pijesak. Za 20- tak dana dobije korjen i može se posaditi u lonac dok ojača a onda poslije u vrt. Tako sam uradila  i imam sada 5 grmova hortenzije roza i bijele a mnoge sam i podijelila.Pijesak treba stalno biti vlažan.

Ja imam roza i bijele hortenzije a želja mi je da imam plavu i crvenu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 11:17
Pozdrav.Nedavno sam kupila malu sadnicu Hortenzije sa par pupova.Prije par dana primjetila sam crne točkice na stabljici.Nemam iskustva sa hortenzijama pa me zanima dali je to normalno ili joj nešto ne štima.Posađena je u malo drveno burence i stoji na polusjenovitome mjestu.Unaprijed hvala
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2011 u 17:11
morena mislim da je to normalno, bar sam ja na svojima primjetilA te sitne flekice
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 00:07
Plava hortenzija kod mog susjeda cvjeta na oskudnom tlu gdje je zemlja toliko siromašna i tvrda da sam ja mislila da tu ama baš ništa ne može rasti,smile169dakle to je kremenc,ilovaća i malo zemlje ,a naj više ima sitnog kamenja.Hortenzije su plave da plavlje ne mogu biti i to sa takvim velikim cvjetovima da Vam pamet stane kad ih vidite.Kad procvjetaju slikat ću ih.Ja sam pelcala lani sebi jednu i imat će cvjet ,baš me zanima hoće li biti plavi jer te plave su pelcane sa grma koji rozo cvjeta.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 14:33
pamalo su počele cvijetati
 
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.