Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 28>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:14
Ova ljepotica ima prekrasno lišće i zimi i ljeti...ali od cvjeta ni jedan cvjetak....ŠTO DA PODUZMEM...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:41
Nije jednostavno natjerati kalanchou da ponovno procvjeta, a kako se to radi imaš objašnjeno OVDJE
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 14:51
moja je puna pupoljaka. nisam joj radila ništa, još uvijek stoji vani i to na otvorenom.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 09:57
silvestra stavi ju na hladno mjesto koje jedan dio dana ima dosta svjetla a kasnije je mračno i cvjetat će ti sigurno...

i ja imam tu sa zvončićima uzela sam grančicu pretprošle godine u ljeto pa dok se zakorijenila, prošlu zimu ju je napala plijesan (mojom krivnjom jer sam stalno visila nad njom i zalivala samo da se primi) sad  je lijepo porasla nadma se da će ove zime baciti pupoljke i cvjetati mi na proljeće... sad ne visim nad njom :D

i imam još jednu koja ima ogromne listove i bude ogromnaaa crvene cvjetiće ima... nemogu naći sliku a znam da sam slikala

Per aspera ad astra.



Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 15:12
Konačno!!!!! Reznice kalanchoa koje smo na proljeće pikirali pune su pupova.
Ipak se sav trud isplatio. Znači Otok ipak ih ne trebam pokrivat da procvjetaju.SmileSmile
Neka se sve zeleni
Na vrh
dada zd View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada zd Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 14:12
kalanhoe se mogu razmnožiti s listom.Otkine se donji list stavi u zemlju i za manje od mjesec dana pusti žile.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 15:39
kupila sam si ovu kalanhou kollane
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 15:56
Do sad nikad nisam imala sreće da  procvjetaju dva put. Uprkos savjeta.
Ovu sam lani dobila od Otok. I tretirala je kao sukulent. Bila je vani do jučer poslijepodne -29.siječnja,u  kutu, pred ulaznim vratima,zaštićena od kiše, morala sam ju zalijevati, ali prvo dnevno sunce bi je obasjalo.
Jučer sam se ipak poplašila zime i unijela sam  ju samo s druge strane vrata i evo danas ju slikala....Meni izgleda da će naveliko procvjetati, a vama?
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:57
Ajme baš super, meni nikada nije ponovo procvjetala, ali eto možda je mojima bilo prevruće, očito si nešto novo naučila o kalanhoama.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:43
Enrikova nona - ova tvoja kalanhoa je za mene nova, takvu još nisam vidjela, lijepa je.

Baka - pa naravno da će cvjetati, samo dok se pupoljci otvore treba dosta dugo čekati, kao i kod svih sukulenata.
Moja takva je u isto takvom stanju kao i tvoja.

Evo još jedne kalanhoe, pupoljci su tu, sada još malo strpljenja do cvijeta




Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:31
OTOK, BAKA kalanhoe su vam predivne a tek kad se otvore bit ce pravi uzitak za oko :)
Nadam se da ce i moja cvjetati, nekako mi izgleda da se polako formiraju pupovi :)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:59
Otok smile213konačno nešto što nemaš , tri su u saksiji, jedna je tvoja smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 14:16
Evo naše taman počele cvastiSmileSmileSmile


moj mix pelcan na proljeće


Neka divovska sva u pupovima, u 2 godine otišla nebu pod oblake


Natalijina

Neka se sve zeleni
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2012 u 14:55
prekrasne su vam...ja nemam s njima srece...mislim da ih ubijem zalijevanjem...Unhappy
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 21:52

evo i ja sam danas dobila ovaj lijepi cvjetić mogu li ga presaditi u veću posudu ili da ipak sačekam da se malo prilagodi novim uvjetima
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 21:02
prelijepa!!savjet ti neznam dati jer i sama s njima nemam srece...Unhappy
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2012 u 14:45
Neki dan sam vrlo jeftino nasla ovu ljepoticu ,oko 2 eura i isti dan je istusirala u kadi.....Djelovala mi je prasnjavo,na listovima je imala neke bjele naslage ,kao od hlora ili tako nesto.kasnije procitam da ona to ne voli.Nadam se da nece uginuti.
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 23:44
Da vam predstavim moju Kalanchoe uniflora coral bells

Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 00:08
Divna je!!!!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 07:37
Moon, prekrasna je.

A evo i moje


Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.