Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - dvorište malog kaktusa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


dvorište malog kaktusa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 136137138139140 222>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 18:21
mozda su tmurni dani ali vrt je sasvim ok za ovo dova godine
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 18:44
muholovka je lijepa, u prvi mah me podsjetila na orhideju.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 19:47
mali kakatus vidim režeš ruže..jel ti njih sad samo preikratiš ili ih orežeš temeljito ..ja moje orezujem tek u veljači ,orežem ih ,pognojim i pošpricam sa crvenim uljem..
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 20:56
Ruže je naj bolje orezati samo ako nešto smeta ,aprava rezidba na proljeće jer ako sad orežete još će se dio smrznuti i to nije dobro,sad se mogu pognojiti i malo nagrnuti oko korjena slame ili lišća da ne prozebu..
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 08:56
Super je ta muholovka
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 09:54
Kamenjar,ja sad režem ruže da lakše prežive zimu,da ih vjetar i snijeg ne lome,svo lišće i sve odrezane i suhe grane spalim,počistim cijelu gredicu od njihovog ostatka,jer se time prenose bolesti na sljedeću godinu. A režem ih na visinu od 40,50 cm,a na proljeće detaljno porežem.
 
Silvestra,ruže nisu tako osjetljive kako ti pišeš,jako rijetko se smrznu,kod njih treba samo zaštiti mjesto cjepljenja,a ako su pravilno posađene to nebi trebao biti problem.I sad se ruže ne gnoje.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 17:20
došla sam da vidim šta si napisala za ruže..upravo tako radim i ja,sad ih porežem samo one dijelove koji su bolesni,pokupim lišće a u veljači ih porežem i pognojim....i isto tako poslje prve cvatnje tamo negdje krajem svibnja pognojim još jednom i to je to...ponekad kad se sjetim folijarno ih prehranim u toku vegetacije ..do sad sam uvjek svoje ruže zalivala isključivo stajaćom vodom ,ne vjerujem da ću sljedeću godinu tako jer sad ću imat puno više obaveza sa cvijećem a i moja bačva je već sad premala za biljke..stajaću vodu ću ostavit za kaktuse i sukulente
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 20:01
ja sam mislila svoje malo ogrnut humusom od gnoja peradi starim 7-8 god. nemože im naškoditi zar ne?
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2011 u 20:41
Nona,neće im naškoditi,ja svoje nagrnem stajnjakom ako ga imam,a na proljeće razgrnem i okopam.
 
Kamenjar,s obzirom da kod mene vegetacija ide kasnije nego kod tebe,ja ih prvi puta gnojim početkom maja i drugi puta u lipnju poslije prve cvatnje,također ih znam folijalno prihraniti i to je sve,a zaljevam ih vodom iz pumpe.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 20:48
Nešto mi je procvalo,zna se tko je krivac
 
 
 
nešto već dugo cvate
 
 
i nešto sitno
 
 
bonusa nema.Wink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 08:23
fal tvoj bonus, znaš.
prelijep ti je hibiskus i dipladenija, naravno. e ovako, ja jesam u toplijoj klimi ali meni hibiskusi ne cvijetaju sada. moji su još vani sa tenzijom opadanja lišća pa otužno izgledaju. ove zime ću ih unijeti unutra, kad ih ne unesem opadne im lišće pa mi kasno počnu cvjetati. ove godine su počeli tek krajem kolovoza .
moja roza dipladenija je vani i cvijeta ko luda, mislim da nju neću unositi.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 08:41
Najprije sam mislila da je ovo neka kamenjarka, onda sam se vratila unatrag i pročitala da je muholovka, krasna jeThumbs%20Up, još joj nisam vidjela cvijet.
Dipladeniju imam i ja i to prve godine, iste boje ko i tvoja, dobila sam je kao malu grančicu a neki dan sam je već drugi put presadila i stavila joj velike ljestve, još mi je na balkonu i kao i Antoniji cvate ko luda.
Moram dobro proučiti u koliko zagrijani prostor da ju stavim preko zime, ne bi voljela da fulam, ne znam ni kako zaljevati preko zime ?
 
Pratim tvoje radove i savjete oko ruža, nema više da falim Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:25
sto je slatko to 'sitno'
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 18:47
Antonija,ja hibiskus imam prvi put,kupila sam ga prije dva mjeseca u pupovima,koji su mi svi otpali,prije mraza sam ga unijela u kuću,počeo je stvarati nove pupoljke i sad me počeo veseliti.Tongue
 
Korijenko,ovu dipladeniu sam dobila,jer sam rekla da je više neću kupovati,lani sam imala istu takvu koja je prekrasno cvala cijelo ljeto,ali sam ju na jesen stavila u podrum i ona otišlasmile224.Ova je sad u dnevnoj sobi,vidjet ću kako će se ponašati.
 
Gioiaa,slatka,a voli muheWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 19:34
Slažem se sa ostatkom...tmurni dani ali ne i za tvoj vrt.Šarenila još imasmile93smile141
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 22:09
Od mene sve pohvala.Imam pitanje :"Kaj vidiš u ogledalu prije nego odeš među ljude, naokn mirisanja...?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2011 u 22:25
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Od mene sve pohvala.Imam pitanje :"Kaj vidiš u ogledalu prije nego odeš među ljude, naokn mirisanja...?
Žuti nosekWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 09:28
smile78
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 12:15

Pozdravčić ti ostavljam!!!   I obriši ponekad nosić, vjerojatno ti je stalno žuti, koliko biljaka ti je sada procvalo!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2011 u 12:54
Kaktusić, baš ti je slatka ova muholovčica!!!!
A i hibić!!!Tongue
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 136137138139140 222>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.