Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 133134135136137 152>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 09:39
lelujavi Tanacetum parthenium,  povratić:



Helleborus corsican:



Sedum palmeri:



Euonymus u svojem najljepšem izdanju:



Seseli gummiferum, Mjesečeva mrkva, nadam se cvatnji ove godine:



i za kraj, naznake mnoštva cvjetova na iberisu:



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 09:59
Šteta za prinovu, a bila je tako lijepo šarena!
prekrasan ti je senjski vrt u rano proljeće. travarij se fino razrasto od jeseni. ti si znalački odabrala biljke za senjski vrt!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 11:14
Draga "koka" tebe nema, nema pa onda eksplozija ljepote. Senjski vrt je za čistu peticu prezimio i vjerujem obradovao te kad si došla . Na svakon koraku vidi se da stiže proljeće iako bura dere, ponovit ću Antoniju: znalački si odabrala biljke (što je za takvog znalca kao što si ti bilo i za očekivati, pa me i ne iznenađuje) kojim ni bura ni posolica ne štetismile141
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 11:25
draga saro evo sam pogledala tvoj vrt u proljetnom burovitom izdanju.
već se vidi da će to biti lijepa cvjetna sezona samo da se biljčice osvjeste od ovog mlataranja.
posebno su me oduševili mlječike i čapljez za koji sam prvi puta čula a jako mi je neobičan i po izgledu i po imenu.volim ta narodna imena iako nekada naprave pravu zbrku.
želim ti uspješnu ovu cvjetnu sezonu!
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 12:30
pa kod tebe ima svega,bez obzira na poznatu senjsku buru
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 17:27
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

Šteta za prinovu, a bila je tako lijepo šarena!
prekrasan ti je senjski vrt u rano proljeće. travarij se fino razrasto od jeseni. ti si znalački odabrala biljke za senjski vrt!


hvala antonija, drago mi je da ti se sviđa vrtek...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 21:56
 Saro zgodan onaj tvoj travarij a i samo ime travarijSmile
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 22:10
Ove te je godine tvoj vrtek dočekal u puno boljem izdanju nego lani. Puno imaš ljepote tamo, pa nekak čak ni drač ne smeta, a pogotovo ispod euforbije tak je dekorativan, a njoj ne smeta. Nego, dok sam gledala vrt i vidla kak već ima i cvjetića po njemu, vidla sam te kak udišeš sve mirise koji se tamo razliježu. I mora i zemlje i cvijeća.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 07:49
Baš ste lijepo uredili vrt.Šteta je jedino da duže vrijeme ne možeš uživati u toj ljepoti već se moraš vratiti.Pogled iz vrta prema moru je divan.Posebna mi je euphorbia i njih jako volim jer me podsjećaju na proljeće na moru.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 16:08
biljke se odlično drže, vidi se da je bila blaga i kišna zima
jako mi je žao za prinovu... na neke stvari očito ne možemo utjecati, unatoč svom trudu

a ono nepoznato... možda neki jasmin, grana mi jako sliči na zimski jasmin, nudiflorum, ali on ima samo 3 listića na lisnoj stapci pa ne može biti
sjetila sam se da je muhlenbergia jednom nekome identificirao jedan jasmin (koji je meni sličio zimskom) drugim imenom pa sam kopala i našla ga, poviri tu ovaj  jasmin mesnyi http://davesgarden.com/guides/pf/go/60248/ ma i on ima po 3 listića... LOL

morati će se javiti neko ko zna bolje
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 17:51
Lijepo je kod tebe u vrtu, unatoč buri!
Biljkice se jako dobro drže i zaista su dobro prošle kroz ovu zimu. Ali znam da tebe više brine ljeto nego zima, zar ne? Suša, zapravo i silne vrućine.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 19:04
Sara pogledaj da li bi onaj grmek mogao biti Jasminum grandiflorum.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 23:12
List malo sliči na Caraganu arborescens,ako je biljka uzeta iz prirode onda može biti Coronilla emerus ili Colutea arborescens... možda sasvim nešto drugo...
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 08:22
zahvaljujem svima na pokušajima identifikacijeSmile...najprije sam mislila da mi je reznicu te biljke poslala naša natalija, međutim ona kaže da nije, pa sam sada što se porijekla biljke tiče potpuno nesigurna...vidjet ćemo kada i ako procvateSmile iako mislim da je neka coronilaConfused.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 15:03
ipak ti je procvao šeboj makar sve kasni ovog proljećaThumbs%20UpBig%20smileClapHeart
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2013 u 19:40

 ADMIN : ČESTITKE ZA USKRS, BOŽIĆ, ROĐENDANE I OSTALE PRIGODE STAVLJAJTE OVDJE: Sve najbolje želimo...  

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 11:18
cvijet bilbergije prije Uskrsa:



i danas:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 16:56
divno, ove godine nema ni najmanje naznake od pupoljaka na mojoj pa ću se više diviti tvojoj LOL
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 17:53
i meni je onaj tvoj najdrazi sedum jedan od drazih,imam ga i mogu reci da se ne siri nesto brzo kako inace sedumi se sire,ja mnoge moram kidat jer se sire puno a ovaj bas i ne..nego ,ona tvoja eufobija ,ajme predivna je ,ja dobila grane njene ,nisam uopce vjerovala da se mogu primit grane ,prije 3 tjedna sam ih zapiknula u zemlju i drze se jos uvjek ,nemogu vjerovat da ce se zakorjenit
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2013 u 18:06
sve je tako lijepo rascvjetano, proljetno
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 133134135136137 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.