Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali bilogorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali bilogorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 165>
Korisnik
Poruka
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 06:56
misty to je clerodendrum ugandense jako lijepa i nezahtjevna biljka.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 08:06
Baš je krasan, a što kod tebe nije krasno.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 08:14
a dipladenija-kliko cvijetovaaaa smile120koliko je stara,dali je to samo jedna sadnica ili ima koja više?Pitam zato što tako bujno izgleda.
Na vrh
Monny View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 1028
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monny Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 12:30
ajme leptirici su divni smile227
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 06:00
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

misty to je clerodendrum ugandense jako lijepa i nezahtjevna biljka.

Baš mi je prekrasna!!! LOL
Time is something you can never get back..
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2011 u 17:09
divno ti je sve cvijeće! novi ljubimac je presladak!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 01:32
Bromi malo sam svratila u tvoje raskošno dvorište...Tropski hibiji su StarStar.
I ne samo hibiji, sve ti je prekrasno i rascvjetano...Gledajući tvoje cvijeće podsjećam se na moje koje su otišle na vječna lovišta...Leptirići, adenium, papiga sve mi je to otišlo....Žao mi je, valjda nisam vodila dovoljno brige o njima....Nadam se da ću opet doći u priliku da ih nabavim...Jedno pitanjce o tropskim ljepotanima. Gdje ih spremaš po zimi, da li u podrum ili u svjetlu prostoriju tj dnevni boravak? Ja sam imala jedan, ali mi se je osušio, dok običnih hibija imam puno i to više godina. Isto sam ih tretirala ali on nije preživio....Nisam ti ja neki znalac, svako toliko mi nešto ode....Srećom imam puno cvijeća pa se to skoro i ne primjeti....WinkWinkWink
Posebni komplimenti malom Neronu, baš je sladak.Thumbs%20Up
sutra je novi dan
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 13:30
Bromi uživala sam u tvome cvijeću, kod tebe nema čega nema.
Nego, možeš mi reći kako ti je vanila preživjela zimu? Gdje si je držala, ja je imam prvi puta i već se pitam kako da je sačuvam?
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 17:11
drage moje evo vam jedna vruča smile78i hvala na pohvalama, do sad se je sve dobro držalo ali neznam što će biti nakon ovih vručina zalijevam neke biljke dva puta i još se objese kao žalosne vrbe...posebno su žedni hibiskusi močvarci i burgmansije.....

Arim to je samo jedna sadnica mandevile ali je stara šest godina, nikad je ne obrezujem a ona uvijek bujno potjera šibe koje samo omotam oko stare kao što vidiš bujno cvijeta  bez prestanka do kasne jeseni..........

Jagoda tropski hibiji su malo osjetljiviji i držim ih u boravku na prozoru, primjetila sam da im tamo najbolje odgovara neizgube puno lista i ranije cvijetaju, a mogli bi biti i u podrumu ako ima dovoljno svijetla i da je temp. konstantna...
a što se tiće gubitaka ima ih i kod mene  to je normalno jer nemamo dovoljno dobrih uvjeta za tu količinu biljaka...

Proljeće samo svrati i uživaj Wink.....vanilu sam držala u šupici sa relativno dobrim svijetlom na temp od 6 - 12 stupnjeva.....sa rijetkim zaljevanjem
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 17:48
i meni su leptirići najljepšismile64
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 20:45
Ma meni je sve prelijepo kod tebeTongue
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2011 u 21:20
i ja bih rekla kao i mali kaktus
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2011 u 23:39
Draga Bromi , ma sve mi je predivno a pogotovo mali Neron ! I jos sam ti htjela reci , moj Adenium obesum (sjeme kupljeno u Njemackoj) je sad oko 2,5 do 3 cm velik i ima krasne njezne listice ! Mozda ih uspijem sacuvati , zapravo , nadam se ! Od 5 crvenih i 5 zutih koje sam htjela pokloniti Retriver Sari , izasli su mi samo 1 i 1 + 3 koji su jednostavno jako blijedi i bez listica !
Kakvo je tvoje iskustvo ?   smile79  Postoji sansa da jos listice dobiju ?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:09
Gute želim da ti svi adeniumi uspiju, narastu i procijetaju .....treba samo biti strpljiv....oni ne rastu brzo, a poželjno je da se više debljaju nego rastu u visinu...e sad ako je mladi adenium skroz bijel onda se radi o albinu i oni nažalost ne prežive.....isto tako sam primjetila da oni koji nemaju listove isto tako životare i na kraju uginu....mada nemoj ih baciti nego pokušaj ih spasiti sa jako malo vode jer im nije potrebna kad nemaju lista....

pročitala sam puno stranica o iskustvima drugih uzajivača i svi preporučaju malo vode međutim moje je iskustvo dosta vode i prihrana svaki tjedan samo sa slabijom koncentracijom.....
naravno to je sada kada je vegetacija u punom jeku i imaju dosta sunca....moji su cijelo vrijeme na najjačem suncu...i za sad dva mlada imaju pupove nadam se da će uskoro i ostali, a o isčekivanju boje kojom će procvijetati da vam i nepričam...

nadam se da sam barem malo pomogla, sretno u uzgoju smile78
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:30
Evo malo slikica ...prvo da pozdravim Lantanu smile78 vidi koliko je narasla tvoja aloja i još k tome procvijetala....pošto kod mene nema mora plavi se samo plavo nebo....





pozdravljam i dragu lili 68 smile78i obavještavam da vigna ima male pupiče, puno ti hvala na predivnoj biljci





pozdravljam i dragu prijateljicu Flavijusmile78 i njena Tibuchina je na putu cvijetanja



i ne samo ona nego i mlada biljka uzgojena iz reznice





iznenadio je stephanotis obiljem cvijetića





Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:38
ovo cvijeta trenutno kod mene













































Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:42
baš sam pročitala ovo za adeniume, ovaj gore ti je prekrasan.
moji su brzo nikli ali već dugo vremena stoje na 2-3 listića i ne mrdaju, na jakom su suncu i povremeno ih zalijem, nisam probala prihranjivati, možda je to razlog?
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:43
Još samo nekoliko hibiskusa



















i još samo čahura nadam se sa sjemenom


Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:43
i da opet su mi leptirići najljepši , mada je i sve drugoThumbs%20Up
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2011 u 09:52
Koliko vrsta hibiskusa smile39prekrasni su sve do jednog Thumbs%20Up!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131132133134135 165>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.