Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Močvarni hibiskus - Hibiscus moscheutos

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 37>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 23:16
ali moj je prezimio u tegli vani i nezaštićen i  sad tjera Smile 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2012 u 23:25
Još bolje Konte,ako ti je preživio vani,ja se bojim ostavljati ih vani jer sam nekoliko osoba čula da su jednostavno preko zime nestali i više se nisu pojavljivali na proljeće,to znači samo jedno,smrzli su!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 08:34
moja sva četiri potjerala LOL i mislim da nema brige od zime jer ako se ove nisu smrzli onda sigurno niti neće..vjerujem da bi im više štetio vodoliježan teren preko zime pa da istrunu......a sada čekamo da procvijetaju...

Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 13:34
Močvarni hibiskus ni kad je u tegli ne treba spremati preko zime, jer on bolje dvjeta kad osjeti pravu zimu. To mi je rekla žena od koje sam ga kupila i stvarno je točno. Već par godina mi stoji uvijek vani i tijekom ljeta ima puno cvjetova.
A sad, razlog zašto nekome nije više na proljeće izašao je sigurno neki drugi.
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 16:11
Ljiljana3 a gdje živiš na kontinentu i li obali?
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 20:45

O močvarnom hibiskusu (trajnici) čitala sam da podnaša temperature do -30°C, preko zime nestane mu nadzemni dio i u proljeće potjera nove izdanke. Kod mene je temp. daleko iznad -30°C, no mislim da onima kojima je nestao, razlog nije u niskoj temperaturi, već nešto druo. Ako su razlog držanja močvarca u cvjetnjaku samo strahovi od smrzavanja, mislim da ne bi trebali biti.

Moj močvarac "Luna" danas izgleda ovako:
 
 
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 20:56
moon bas je velik decko ,moj klijanac je maji maji,al ja jako volim..koje je boje tvoj ? rado bi sjemena ako budes imala 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:03
Moj je bijeli, imam negdje u mojoj temi o vrtu slika od prošle godine, ma znaš onaj veliki bijeli cvijet sa tamnom sredinom
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:22
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Ljiljana3 a gdje živiš na kontinentu i li obali?
 
Ja živim u Zagrebu.
Preko zime nestane nadzemni dio, a u proljeće opet izađe i svake godine bude sve veći. Posađen je u tegli.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 12:38
Ljiljana da li ti ta tegla s močvarcima onda ostane negdje zatrpana snijegom preko zime ili ju nekamo staviš u zaklon?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 12:56
neznam za teglu,ali ja imam posađen u zemlju već treća godina i svaki put izađe sa sve više izbojaka,a živim na kontinentu.(ove zime -22)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 13:02
E pa pošto vas je većina rekla da su im hibiji vani i ja sam sad svoje hibiće stavila van,izravno u zemlju,pa što im Bog da. Ostali ,propali,ako propadnu idem opet ponavljati gradivo,sve ispočetka!   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 00:02
Kako se hibić razmnožava, da li samo sjemenom ili bi se primio ako posadim koju mladu biljčicu odvojenu od matične?
Lipik
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 08:40
ljiljus.primio bi se ako ga možeš odvojiti sa žilama.ja sam mog crvenog tako i dobila
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 09:17

Ajama, hvala na odgovoru! smile78

Lipik
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 15:00
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

E pa pošto vas je većina rekla da su im hibiji vani i ja sam sad svoje hibiće stavila van,izravno u zemlju,pa što im Bog da. Ostali ,propali,ako propadnu idem opet ponavljati gradivo,sve ispočetka!   
Koliko ja znam, močvarac bi samo prvu zimu trebao biti zaštićen, kasnije ne.
Bez obzira da li je pospremljen zimi u toplo ili hladno, nadzemni dio odumire!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 21:03
nisam ga uopće zaštićivala - čemu?, pa nadzemni dio ionako odumire i mladice izlaze iz zemlje
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 08:45
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ljiljana da li ti ta tegla s močvarcima onda ostane negdje zatrpana snijegom preko zime ili ju nekamo staviš u zaklon?
 
Na teglu sam samo prve godine stavila malo lišća, a sve ostale stoji vani gdje i inače, zimi ih snijeg zatrpa i nije im ništa, samo ih od proljeća dobro zalijevam.
Isto radim i sa coccineusom, oni baš trebaju osjetiti hladnoću da bi bujnije cvjetali, a stvarno su prekrasni kad otvore ogromne cvjetove.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 08:52
Ljiljana kakve boje su ti coccineusi? Ako budeš imala sjemenki od njih,onda me pribilježi.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljana3 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 197
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljana3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2012 u 09:12
Moj coccin. je crvene boje, a močvarac je bijeli sa crvenom sredinom.
Moram priznati da nisam primijetila sjeme, ali ove godine ću obratiti pažnju na to.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.