Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj lijepi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj lijepi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
Korisnik
Poruka
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 13:30

smile227 koliko cvijeća na jednom mjestu!

Lila datura - prekrasna! Kad bi bilo još sjemena za udijelit - fantazija!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 13:36
vrt ti je predivan
Na vrh
dada28 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dada28 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 13:49
Sve je lijepo, da ne nabrajam, ali ova zadnja slika (za kraj)je kao iz časopisa...romantično
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 15:22
Lijepo je to Dada rekla rascvjetano, romantično...Clap
život je more
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2009 u 22:46
Sve pohvale, stvarno je krasno rascvjetano kod tebe!!! smile141
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 09:23
Vrt je prava zeleno-cvjetna oaza.Prekrasno.
Ali mačak na odmoru me nasmijao!LOL
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:03
jako lijepo, šareno, daturasmile227

ne vidim batate- dali su ti uspijeli??
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2009 u 12:06
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:






Ovo je ricinus? Ako je krasan jeClap Moj nije dostigao ni pedaljCry
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2009 u 22:44
prekrasnoo
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 13:19
Bergenia.....zapisao sam tvoju naruđbu....imam i druge zapisane.
Pa kad bude vrijeme dogovorit ćemo se.

Ovih dana čitam knjigu - tajni svijet biljaka....

Imam probleme s nekim cvijećem......pelargonije mi ne rastu,
 lotus je narastao ali nema cvijetova već 2 mjeseca i malo se suši,
 milijun  bells - slabo napreduje i jedva da ima 15 cvijetova.
Sve gnojim jednim univerzalnim gnojivom i dodajem željezo ali nema napretka.
Možda sam kupio jako lošu zemlju.....
MOLIM ZA POMOĆ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!smile85smile107
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2009 u 13:21
zanimalo bi me kako zaštititi šeboje kad dođe zima......da li je bolje da ih povadim a zatim stavim u plastenik????
Na vrh
kamilica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 15 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamilica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 19:04

Pozdravljam mog donjograđanina!

Vrt je za 10. Sad sam vidjela da sam bila u zadnjih 3 mj. barem 5 puta u blizini. Idući put, nadam se da ću i prošetati njime.
Pozdrav.smile219
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:04
Lotus ni meni nije cvjetao prošle godine, neznam u čemu je problem. A milion bells su mi fenomenalni - tajna - čista voda LOL Kupila sam neko gnojivo i kak sam ih tim prihranila na nekim se biljčicama očigledno vidjelo da im - smeta, ljepše su dok ih zalijevam samo s odstajalom vodom, eventualno malo gnojiva od koprive povremenoWink
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 22:34
ova ljubicasta daturasmile93..gdje si je nabavila,kako je dobra...a ostalo cvijece ne zaostaje za njom...stvarno lijepo a macak je za 10...uziva...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2009 u 23:49
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:


Imam probleme s nekim cvijećem......pelargonije mi ne rastu,
 lotus je narastao ali nema cvijetova već 2 mjeseca i malo se suši,
 milijun  bells - slabo napreduje i jedva da ima 15 cvijetova.
Sve gnojim jednim univerzalnim gnojivom i dodajem željezo ali nema napretka.
Možda sam kupio jako lošu zemlju.....
MOLIM ZA POMOĆ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!smile85smile107


Ja sam kupila ovu godinu jeftiniju zemlju  i jako lošu, mislim da mi se to odrazilo na biljke.

Muškatle su mi jako loše, ne znam zašto ali mislim da same sadnice nisu dobre. Kod susjede je bila muškatla kakvu nikada nisam vidjela, cvijet na cvijetu , a u istu zemlju je išla kao i moja. Tako da mislim da je i sama biljka upitna.

Milijunke su mi bile stagnirale i požutile. Kupila sam neko posebno sretstvo za sulfrinije i mil. bells ( može i za druge biljke). Ali ovo nije univerzalno tekuće nego specijalno i skuplje je , tako da sam ga uzela na par stotina grama. Takođe sam kupila i željezo iako je ovo đubrivo za mil. bells imalo u sebi željezo i oporavile su se.

Sada imam borbu sa crvenim paukom, ta borba se jako teško dobije.

Silvek u tvojoj vodi mora da ima više hranjiva nego u drugima i sretnica si. Ako voda nije tako bogata željezom i dr. tu jedino kemija može pomoći.
Ovo je teorija moje mame koja mi je odmah rekla što mi je sa mil. bells.i pomoglo je što je rekla da uradim. Inače  moja mama je hranila cvijeće i preko listova i imala je biljke kao sa slika za reklamu.Smile


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 10:38
bok društvo
...kao prvo bih ispravio maslačak7 - ja nisam žena. Ne ljutim se ali eto da znaš.
Kamilica.....pozdravljam te i nadam se da ćeš navratiti

Smrcko.....pozdrav.....hvala na nekim malim savjetima. mogla si se pohvaliti koje gnojivo si kupila - nije tajna zar ne...
Što se tiće engleskih pelargonija - "burgundy".....sam sam si prošle godine ispelcao jer su prošle godine bile bogate cvijećem, zelenilom i bujnošću.
Čak sam napravio i nove pelcere pred novu godinu.
Istina ona najbolje sam prodao......nekih 800kn sam si zaradio.

Ovo je super naziv - milijunke......mada bih ih sada nazvao desetkovane
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 10:42
Silvek......vidi kako se suši lotus....a tako je lijepo napredovao rastom


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 10:44
A ovako je bio mali......


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 10:49
Skoro me ubile ove vručine.....po cijeli dan treperim i drhtim, nisam znao kako da ležim kako bih ruke stavio. Zato danas želim napraviti malo reda u vrtu.......zahladilo je pa mi je bolje.
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 11:19

Dugo me nije bilo pa sam se bome navrtila stranica. Trublje su mi ovih dana "in". Stalno mi oko leti na njih. A tvoja lila je super.

Naravno i lupinus je lijep!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.