Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2011 u 19:42
...nisam provala  ,   na     forumu   postoji  tema  o  tom nacinu  uzgoja...    
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 20:45

tek sam sad vidjela da postoji dio foruma i za povrce :))) evo da podjelim s vama svoju srecu... ove sam godine prvi put pocela sadit povrce... sad za vikend je vec dobar dio poceo rasti... :)) izmedu ostalog kupila sam i flance rajcice... sad me malo muci gdje da pronadem stapove/kolce za svo to povrce... ima li netko kakvu ideju? isto mi treba i neka mreza za grasak i mahune... :))

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 20:51
...kolci mogu  biti  trstika,  bambus, ravne  grane  iz  sume,  celicne  sipke  od  gradjevinskih  radova  ili  ostaci  letvica visine  oko 1,5 m...
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 21:03
Rađe 180cm
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 23:37
Ja imam plastične kolce, koji mi traju već više godina. Može se u njih sipati voda pa se tako i zalijeva direktno u korjen biljke.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 08:07
Milice gdje si to kupila i kakva je cijena te koja višina?

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 08:17
....i  meni  se  cine te plasticne  jako  zgodne  zbog  vode  koja   se moze  uliti...inace  najdrazi  mi  je  bambus,  naravno  ako ga  imate  gdje ubrati...
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 08:20
ma ovo sa vodom je više modni hit, zamisli da imaš 100 sadnica i da moraš u kolce premjera 1-2cm ulijevati po pola hitra vode.
Jedino da uzmeš lijevak pa još ti treba ljestve ako su kolci 180 cm. :)
Prošle godine od mojih 117 sadnica paradajza skoro 90% su bile preko 170cm. :)
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 11:20
Originalno poslano od člana Marti Marti napisao:

tek sam sad vidjela da postoji dio foruma i za povrce :))) evo da podjelim s vama svoju srecu... ove sam godine prvi put pocela sadit povrce... sad za vikend je vec dobar dio poceo rasti... :)) izmedu ostalog kupila sam i flance rajcice... sad me malo muci gdje da pronadem stapove/kolce za svo to povrce... ima li netko kakvu ideju? isto mi treba i neka mreza za grasak i mahune... :))



Postoje u Bauhausu i jako praktični plastificirani kolci, a također imaju i mreže za grašak... krastavce... U mome povrtnjaku možeš vidjeti kako sam upotrijebila mrežu za krastavce.


Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 13:45
TongueCimica, ja imam 150 sadnica rajčica za na grunt i obavezno se gombam sa kolcima. Moj muž ti meni napravi nosače od užih dugih dasaka kao slovo a i tabije u zemlju. Znači trebaju ti 3 takva slova a--poćetak, sredina i kraj .Odozgora na tom slovu a moraju biti kao kod šatora rašlje u koje umetneš duge kolce za koje na određenom razmaku vežeš deblju špagu i neka visi do poda.Tako om ataš špagu oko rajčice kako ona raste, pa tako sve do vrha.Tu uštedim na svoj sili kolaca. Isti ti je sistem i sa krastavcima.Jako zgodno i pametno ,skinuto s američkih stranica.ProbajWink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 19:41
...mi smo  ugurali u  vrt  25  sadnica i  mislimo  da  imamo  puno....LOL
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 19:46
Ako vako bude išlo možda i 150 sadnica bude. :)
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 20:19
Manci i ja sam si to pomislila... tko ce obrati te rajcice... imam ih bar 23 kom ahahahahahahahaha
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:01
super aktuelna tema ova da vas pitam da li je kod vas rasada spremna za koji dan u zemlju? moja ako ovako nastavi tek cu je u ljeto rasadit Big%20smile
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:24
SmilePustolovko, kud se tebi žuri? Ima još vremena, hladno je i neznam koliki su tvoji flanci, moji nisu tak veliki kak bi trebali biti, i super mi restu rajčice iz inozemstva za koje si me pitala al papriku nisam sijala jer je bilo prekasno.Wink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:47
i kod mene su pomali negdje do 10 cm.hladnoca koci slabo se mice.gdje mi se nece zuriti kad ce bit onih ukusnih plodovaSmile
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 21:49
TonguePolakooo,ima dana u Boga!
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 14:06
Sabur, plastične kolce sam kupila prije nekoliko godina  ( 8 god. mislim) u trgovini sa građ. materijalom a bila je cijena 8 kn za jedan a moglo se uzeti koliko želiš. Visina je 150 cm a promjer je 3cm. Sa strane ima  neke vrste zuba da ne klizi špaga kad se zaveže.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:10
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

TonguePolakooo,ima dana u Boga!

tako je,evo suncano sve dolazi sebi Smile
dnas sam rasadila 50 komada fine rasade,reko da se mogu prva pohvalit sa plodovima Big%20smile
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 21:44
WinkPustolovko, svaka ti čast, Confusedja svoje još nemogu presaditi u vrt jer su mi nešto mali, nadam se da če za 10-15 dana dostiči pravu veličinu za presaditi,
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.