Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Perunike - Irisi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Perunike - Irisi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 21>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 21:17
Moje perunike su starinske,  tamno ljubičaste boje, prekrasne su.  Kako su se širile razmještala sam ih i tako su dospjele i na mjesto gdje je cijeli dan sunce i u polusjenu. Moram priznati da identično rastu, ne primjećujem razliku -  možda su se adaptirale. Razdjeljujem ih u proljeće (dijelim gomolje) i istu godinu cvjetaju.
Sada u proljeće planiram drastično povaditi i napraviti mjesto za nove. Voljela bi ih pomiješati sa bijelima ili žutima - bilo koja boja bi se lijepo uklopila jer su kao cvijet prekrasne.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 22:00
Evo i tu moje omiljene

Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 23:23
Lijepa je, koliko je viisoka?
 Moje  su još zagasitije, dubinski tamno ljubičaste , nemam slike nažalost al naježim se kad se sjetim njih jedno, 50-60 cvjetova na okupu. 
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 23:26
Petit, ona izraste sa pupovima i do metar, ali ovdje na slici nije prava boja ona je zapravo puno tamnija, ali se to na slikama promjeni, pokusali smo ju slikati i po suncu ali nikada nije slika ista kao uzivo,
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 00:34
Originalno poslano od člana petit petit napisao:

Moje perunike su starinske,  tamno ljubičaste boje, prekrasne su.  Kako su se širile razmještala sam ih i tako su dospjele i na mjesto gdje je cijeli dan sunce i u polusjenu. Moram priznati da identično rastu, ne primjećujem razliku -  možda su se adaptirale. Razdjeljujem ih u proljeće (dijelim gomolje) i istu godinu cvjetaju. Sada u proljeće planiram drastično povaditi i napraviti mjesto za nove. Voljela bi ih pomiješati sa bijelima ili žutima - bilo koja boja bi se lijepo uklopila jer su kao cvijet prekrasne.

Perunike se dijele poslije cvjetanja.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 06:03
lela prelijepa je smile71
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 06:28
Hvala natalija, ona bas mami poglede kada procvijeta. Pa ju ljudi vole dirati za latice, a ja dijelim packe.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 11:25
Vaše su prekrasne Smile nadam se da će i moje jednoga dana biti takve. Jesenas su posađene zahvaljujući dobrim cvijetoljupcima s foruma. Žive su vidi se da tjeraju smile213


''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 11:31
[QUOTE=Ksan]Vaše su prekrasne Smile nadam se da će i moje jednoga dana biti takve. Jesenas su posađene zahvaljujući dobrim cvijetoljupcima s foruma. Žive su vidi se da tjeraju smile213


Pokazati će one svoju ljepotu ne jednog dana, nego već ove godineThumbs%20Up
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 13:51
Ksan biti se to preljepo tako u redu kao ogradica A sada jedna dobronamjerna! Nevidim bas dobro na slici ali mi se cini da si ih preduboko ukopala, naime pola korijena perunike mora lezati na zemlji, tj biti vani, inace dolazi do sljedeceg; korijen strune! Ili raste i par godina samo list, ne cvijeta, da bi dobio na duzini do zraka i onda legao na zemlju, tek tada ide cvijet. Poslikala bih ti moje grmove ali je sve danas pod snjegom, mogu kada se otopi, imam par perunika od prosle godine koje su jos u posudama ova na slici je 2 godine unutra i cvijeta, nemas brigu za korijenje nista mu nece ni kisa i snjeg!

[IMG">http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/642eccc1-korijen%20perunike.jpg" />
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 15:18
Čitala sam to prije sadnje i sve sam perunike sadila plitko tj pri vrhu zemlje a ne viri van zato što ni jedna od njih nije imala veliki korijen sve su male i mlade. Budemo vidjeli Lela hvala smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 15:37
Prati ih, ako vidis da se bore za zrak, nemoj ih vaditi vec samo rukama (prstima) isceprkaj zemlje da se oslobodi korijen, sada bi bilo steta da ih vadis i uznemirujes posto su se tek primile.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 16:42
Budem, hvala na savjetu.

Tvoje su zaista prekrasne Smile
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 20:54
evo cisto informativno....ja sam svoje ukopala 2 cm ispod zemlje, cisto iz straha da ih neko od prolaznika ne bi pokupio...kad zatopli strugnut cu visak zemlje i to ce bit to....
imam sad vec nekoliko boja pa ako netko bude za trampu javite se.....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 21:03
Monna kada se ukorijene nitko ih tako lako nece moci dici sa zemljejake su one! Ksan
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2013 u 21:07
znam...imala sam ih u dvoristu oko kuce...nova lokacija pa sve iz pocetka :)
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:18
Jos par suncanih dana i   otvaramo sezonu cvetanja 2013. Smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 10:31
rekoh vam Big%20smile, St. George
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 10:45
mimar...ove su iz lukovica?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 12:40
Da, ovo su irisi iz lukovice, oni iz rizoma cvetaju mnogo kasnije
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.