Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamioculcas
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamioculcas

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 17>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 01:18
Desni sam si ostavila , lijevi poklonila.

Čini mi se da povećana toplina tjera uzdanke, sad i ovaj desni ima 5 novih grana. Nove grane su mu robusnije i veće od grana ovog lijevog, i čini mi se da zahtjeva češće zaljevanje.

Prvi ( lijevi sam jednom mjesečno zaljevala), a ovaj s krumpirićima na površini pokazuje znake smežuranosti već nakon 10 dana pa da li da ga zalijem 2 puta mjesečno ili da orošavam listove? Možda se brže suši zato što je u terakoti?Embarrassed


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2011 u 11:04
hvala svima na forumu. sad sam skontala gdje sam griješila sa svojim zambijem.dala sam mu puno zemlje i viška vode, samo neznam hoču li ga spasiti ako ga ostavim u ovoj zemlji a smanjim zalijevanje ili je bolje da ga presadim u manju teglu
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 09:37

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2011 u 10:54
Pa probaj ga presaditi u manju teglicu, što je više zemlje više vlage se zadržava. I zaljevaj ga jednom mjesečno, ako nije u previše toplom.
To moraš sama ocjeniti, meni su dva zamija imala različitu potrebu za vodom.

Eto to bi ti ja napravila, a ti vidi što ćeš najbolje možeš ocjeniti.Smile

Moj, trenutni zamio, sam presadila u terakotu i zemlju za kaktuse, te sad traži više vode. Voda proleti kroz zaljevanja zbog zemlje za kaktuse, napije se koliko mu treba. Ali kod mog imaju neki gomolji koji pokažu kad im treba vodaSmile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 10:58
I ja sam se ponovila sa ovom čudnom ali prekrasnom biljčicom.
Ostala sam paf kad sam vidjela teglu u kojoj je bila, nisam se još susretala sa ovakvim biljkama. Isprva sam mislila da su to lukovice unutra...ali kad sam razrezala teglu imala sam šta vidjeti.
Presadila sam je pošto je bila u jako jako malom cvjetnjaku, nadam se da je sada dobro. Nije u puno većem što sam skužila čitajući ovu temu da je to i dobro za biljku. Eto, kad odem kod svog budućeg, stavit ću vam i slikicu pošto mi je int malo sporiji....
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 18:24

Evo i moga zelenka, samo još izgleda da je beba naspram vaših :)
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2011 u 23:52
hvala smrćko a tebi tanja sretno
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2011 u 17:17
hvala cvjećarka!!!
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 22:20
negdje na internetu sam pročitala da se zamioculcas može razmnožiti listom.
Da li netko zna više o tome i da li je probao?
Na vrh
cvjećarka12 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjećarka12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:51
e ja sam svoga presadila, promijenila mu zemlju i korijen koji mi je izgledao o,k potrpala u manju teglu.jadničku su ostale samo 4 grane a sada nek nam je bog na pomoči
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 14:06
hanaK moze ali aj nisam probala navodno se uzme grana i stavi u vodu da pusti zile prolistaj malo mislim da su neke forumasice o tome pricale da su radile
Per aspera ad astra.



Na vrh
hanaK View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 17 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 216
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hanaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:18
moj godinu dana star, nisam ga još rasađivala.
Na vrh
Tanja 20 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 20 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 294
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tanja 20 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 20:30
Hana predivan ti je zaimoculcas. Joj kad će moj biti takav :(
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2011 u 16:41
Pozdrav svima.

Kupila sam danas jednu ljepoticu visine 50ak cm u Interšparu, jadnica je jako jako zalivena ali djeluje zdravo. Užas kako drže cvijeće. Čitam da ju treba jako malo zalivati, a na njenoj etiketi piše da sami odaberemo položaj i mjesto biljke te da joj se zemlja nikad ne smije osušiti, hm? Što je ispravno? Ja sam ju stavila u hodnik



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 08:33
paše joj sjena i ne previše vlage ja pustim da se osuši zemlja između zaljevanja... ono nemoraš stalno visiti nad njom zaliješ kad se sjetiš :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 14:12
Hvala Zvjzdana, uglavnom sam pohvatla kako se prinuti o njoj samo me strah da mi nebi sagnjila od te silne vlage, polile su je u intersparu ko da lubenicu polivaju 
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 16:53
ako te strah da je premočena lijepo ju presadi u novu zemlju i dobro ;)
Per aspera ad astra.



Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2011 u 17:36
bi ja ali me strah da ću ju slomit prilikom vađenja jer zemlja nije suha da mi fino ispadne, možda bolje da je pustim nek se sama osuši
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 16:59
Ovo je moja lanjska- Stoji na suprotnoj strani prozora, izmedju je još i stol. Zalijevam je vrlo rijetko ali temeljito.Osim toga redovito orošavam lišće.


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 21:30
Orhideja 4 ne sekiraj se samo ju ostavi da se dobro osuši neće joj ništa biti bit će ona ok Smile 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.