Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 127128129130131 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 17:53
Volim sukulente, a kaktusi su mi lijepi, ali mi nisu baš omiljeni oni koji jako bodu.

Ali ovi su mi baš krasni






A ovaj je baš po mom guštu, kaktus a ne bode, ripsalis


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 18:05
Otok, kak su dobri kaktusićiClap.....danas u Konzumu, gledam ja taj ripsalis....i baš je bio velik (i cijena isto tako Wink)....i skoro sam ga uzela, ali vjerojatno u cvjećarni neznaju da je kaktus (nisam ni ja znala dok nisam pročitala tu kod tebe) i previše ga zalijevaju tako da je u podnožju već počeo truliti. Uglavnom prekrasna biljka i baš mi je za volju to što ćemo ga moći gledati kako napreduje tu na tvojoj temi! smile79
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 18:11
U našem Konzume uvijek su sve biljke suhe, a sad je došla neka nova prodavačica i sad su doslovce potopljene.

Koliko je bio ripsalis? Ovoga već imam neko vrijeme, a vidjela sam ih sad u Konzumu, ima ih više, slični a ipak različiti, čini mi se da su po 24 kn.


Ripsalis je valjda kaktus, zovu ga koraljni kaktus, pa onda valjda je
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 18:26
Ovi kod nas su bili po 90,00 kn, ali ima puna velika tegla (recimo ko 4 tvoja da staviš zajedno, ono baš bogato.....jedino kaj im je sudbina neizvjesna, tj. meni se čini da im je izvjesan skorašnji krajConfusedjer su već plavi pri zemlji od truleži....a to mi fakat bilo puno love dat za eksperimentiranje LOL
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 18:43
Čuvarkuće,kaktusići...ma sve je lijepo .
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 19:02
Sve je prekrasno, čuvarkuće, kaktusi, slide..Bravo Otok..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 09:56
Ispravak krivog navoda Wink


Iako ima bodlje, ova biljka nije kaktus, to je euphorbia pentagona



Hvala Baki Bei, ona mi je to šapnula.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 10:10
vidim da nisam pogresila sto sam svratila
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 10:13
Svako malo virnem da vidim novitete i napredak cvijeća no nekako sve više "zapinjem"na echeveriama.
jesi i ti razmišljala napraviti neki živi vjenčić ili nešto slično od njih?Mene već godinama "drži" stol od sukulenata,seduma i sl.no nikako da neki zgodan stol nabavim.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 10:27
Vidjela sam te slike vjenčića od sukulenata odavno i baš su krasni.

A sviđaju mi se i viseće kugle pune sukulenata, posađeni su u žičane kugle isto je jako efektno. Sad se više ne sjećam gdje sam to vidjela, ali ako uguglaš - hanging basket succulents, ima puno slika.

Ja sam za sada nabavila samo jednu veliku (promjera 1 m) plitku teglu pa tu mislim nešto natrpati
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 11:45
Bilo bi im možda ljepše kod mene ako ti kad dosade tu sam -prekrasni su -i ja imam sve i jedan i baš uživam u njima 
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 09:49
Pogledala sam cvećeko i opet sam na čudu čega sve ima!Sukulentima me oduševiš!Budeš molim te pogledala u mom vrtu neki sukulent što sam dobila,ne znam koji je(navečer stavim sliku)?
Na vrh
Jurica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 16 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jurica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 10:17
Pusa za Otok!!Sjetih se da ti imaš negdje slikice sukulenata,pa sam malo prčkala i našla sam kod tebe-Kalanchoe beharensis!!!Dlakava,a ispod lista bodljice!!Gdje da ju držim,vani ili unutra?Kako je tvoja?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 10:33
Evo Jurica, išla sam ti je slikati, ovo su najfriškije moguće slike, danas, sada, uživa na suncu




 

Držim je vani, na dvorištu, u zavjetrini i pod balkonom, tako da je zaštićena od previše kiše. Izgleda da joj odgovara.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 10:52
Joj pa ovo je fantastično ..ma stvarno nema šta nemaš -prava si
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 11:16
E pur si muove!
Polagano, ali sigurno - biljke se kreću, polako se bude

Hortenzija


 


Polygala myrtifolia






Narcise




Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 13:11
Jooj baš je lijepo Otok, kod vas već biljkice spremne za cvatnju..
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 13:26
Otok kod tebe proljeće već naveliko kuca na vrata...hoću i jaaa da nama pokuca LOL
one nove echeverie su super, a ova ideja sa vicećim košarama i sukulentima vam je super...gledala malo slikice i svašta se da složiti Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 14:35
Narcise u pupoljcima .
Ja se tak nečeg mogu nadati tek za mjesec dana .
Uživaj u proljetnim radostima .
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2010 u 14:49

Otok, ako je kod tebe proljeće već zakucalo na vrata, ja se nadam da će uskoro doći i kod nas....

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 127128129130131 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.